کد خبر: 3906تاریخ انتشار : ۱۲:۰۸:۴۷ - چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

مدیرکل منابع طبیعی مازندران: خبرنگاران در بحث حفاظت از منابع طبیعی فرهنگ سازی کنند

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران گفت: در دنیای پیچیده ارتباطی ، قشر خبرنگار به عنوان اصلی ترین عوامل سازنده و انعکاس دهند واقعی و حقیقی اطلاعات شناخته می شود. به گزارش مازنی خبر ، «سید محسن موسوی تاکامی» در حاشیه بازدید از دفتر گروه خبری تکرار ، ضمن تبریک روز خبرنگار ، […]

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران گفت: در دنیای پیچیده ارتباطی ، قشر خبرنگار به عنوان اصلی ترین عوامل سازنده و انعکاس دهند واقعی و حقیقی اطلاعات شناخته می شود.

به گزارش مازنی خبر ، «سید محسن موسوی تاکامی» در حاشیه بازدید از دفتر گروه خبری تکرار ، ضمن تبریک روز خبرنگار ، از عملکرد پایگاه اطلاع رسانی مازنی خبر تقدیر کرد و افزود : خبرنگار می تواند در راستای رسالتی که برایش تعریف شده، در نهایت منجی جامعه باشد.

وی خبرنگار را پل ارتباطی بین مردم با مسئولان دانست و ادامه داد: به همین خاطر انعکاس واقعیت ها و تواضع در نوشتن ، اطلاع رسانی صادقانه و شفاف از وظایف اصلی خبرنگار خوب و با وجدان است .

موسوی تصریح کرد: در بحث فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی ، خبرنگاران نقش پررنگی می توانند داشته باشند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران با اشاره به اینکه برای حفظ منابع طبیعی تمام مردم و دستگاه های اجرائی باید به خوبی کمک کنند ، اظهار داشت: به دلیل تغییر شرایط اقلیمی ، نیاز است تا به خوبی از منابع طبیعی در استان محافظت نمائیم.

وی به مسئله کمبود آب اشاره کرد و افزود: اگر اکسیژن و آب نباشد مسئله حیات با خطر رو به رو می شود.

موسوی اظهار داشت: در بحث حفاظت از منافع مردم رسالت خبرنگاران به قدری مهم است که بازوان تاثیر گذار مدیران محسوب می شوند.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران افزود:  در سال جاری از محل صندوق توسعه ملی حدود هفت هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در کشوراختصاص یافت .

موسوی سهم مازندران را از این اعتبار را بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : با اجرای طرح های آبخیزداری سفره آب های زیرزمینی تقویت می شود.

وی یکی از مزیت های اجرای این طرح ها را در مازندران کنترل سیلاب های مخرب در شرق این استان از جمله شهرستان های بهشهر و نکا معرفی کرد .

مدیرکل منابع طبیعی مازندران اظهار داشت : کنترل نشدن روان آب در این استان باعث شد تا بهره برداران برای تامین آب مورد نیاز به سفره های زیرزمینی فشار وارد کنند.

*** دفتر مرکزی گروه خبری تکرار شامل نشریه سراسری تکرار ، مجله گردشگری بریم سفر ، مجله فرهنگی اجتماعی ندای مازندران و پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مازنی خبر در شهرستان قائم شهر واقع شده است.