کد خبر: 3929تاریخ انتشار : ۲۰:۴۰:۴۰ - چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

عضو هیات رئیسه مجلس: رفتار یک خبرنگار باید واقع بینانه و همراه با عدالت باشد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت : حضور اصحاب رسانه برای توسعه ، ایجاد انضباط و شفاف سازی لازم است. به گزارش مازنی خبر ، «علی اصغر یوسف نژاد» در حاشیه بازدید از دفتر گروه خبری تکرار ، ضمن تبریک روز خبرنگار ، اظهار داشت: اگر مطبوعات در صحنه های مختلف حضور داشتند هیچوقت […]

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت : حضور اصحاب رسانه برای توسعه ، ایجاد انضباط و شفاف سازی لازم است.

به گزارش مازنی خبر ، «علی اصغر یوسف نژاد» در حاشیه بازدید از دفتر گروه خبری تکرار ، ضمن تبریک روز خبرنگار ، اظهار داشت: اگر مطبوعات در صحنه های مختلف حضور داشتند هیچوقت بحث اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی که در یک پروسه زمانی چند ساله پدید آمد اتفاق نمی افتاد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خبرنگاری یک حرفه تخصصی قابل قبول می باشد ، افزود: رسانه ها چشمان مردم در انجام کارها هستند.

وی ادامه داد: مطبوعات نباید به عنوان روابط عمومی دستگاه های اجرائی کار کنند بلکه آنها نماینده مردم در بحث قضاوت بر رفتار دستگاه های اجرائی هستند.

یوسف نژاد با تاکید بر اینکه برای قضاوت درست ، نیاز به دانش ، مبنا ، شاخص و بینش درست است ، اظهار داشت : فردی که می خواهد در حرفه خبرنگاری کار کند باید دارای دانش تحصیلی یا تجربی باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: رفتار یک خبرنگار باید واقع بینانه ، همراه با عدالت و انصاف و در یک کلمه به تخصص حرفه ای خودش متعهد باشد.

یوسف نژاد با بیان اینکه یک خبرنگار باید از دانش روز مطلع باشد ، اظهار داشت : اولین نقدی که بر مطبوعات وارد می باشد ، این است که یک تشکل واحد یا اتحاد درونی ندارند که در مراجع رسمی از منافع خبرنگاران دفاع نماید.

نماینده مردم ساری و میاندورود با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید پیوند درونی خود را محکم تر کنند ، تصریح کرد : اصحاب رسانه باید به یک سری ارزش های فکری و اعتقادی رشته خودش پایبند باشند.

یوسف نژاد ادامه داد : همه ی ما می دانیم حرفه خبرنگاری مشکلات خاص خودش را دارد و یک حرفه سخت و زیان آور از لحاظ فکری و مالی محسوب می شود زیرا پذیرش نقد در بین عموم مدیران وجود ندارد.

وی ادامه داد: خبرنگاری کار بسیار سختی است زیرا قوانین نگراش شده در مورد این حرفه به موازات پیشرفت این حرفه در جامعه نبوده و به اندازه کافی در مورد آن چه در بحث انضباطی و چه در بحث حمایتی ، قانون نوشته نشده است.

یوسف نژاد افزود: عمده نگرانی اصحاب رسانه بحث نبود امنیت شغلی ، عدم پوشش مناسب بیمه ای و عدم حمایت های مناسب قانونی می باشد.

وی اظهار داشت : برقراری تعادل بین برطرف کردن خواسته مردم با جلب رضایت مسئولین جهت حمایت های مالی کار بسیار سختی است.

یوسف نژاد با تاکید بر اینکه جریان جاری شدن اطلاعات باید به صورت منطقی و واقعه بینانه باشد تا شایعات در جامعه کاهش یابد ، گفت : رسانه های که واقع بینانه اطلاع رسانی می کنند به الگویی برای جامعه تبدیل می گردند.

به گزارش مازنی خبر ، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: نشریات باید کیفیت مطالب و تولیدات خود را افزایش دهند تا رضایت نسبی مردم را جلب کنند.

یوسف نژاد به تهیه چند طرح در مجلس شورای اسلامی در حوزه خبرنگاری اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح ها در جهت تقویت اصحاب رسانه و مطبوعات تهیه شده است.

*** دفتر مرکزی گروه خبری تکرار شامل نشریه سراسری تکرار ، مجله گردشگری بریم سفر ، مجله فرهنگی اجتماعی ندای مازندران و پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مازنی خبر در شهرستان قائم شهر واقع شده است.