کد خبر: 4032تاریخ انتشار : ۸:۴۷:۳۱ - شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷

«دراسله» بهشت گمشده ایران

منطقه ییلاقی دراسله دارای آب و هوای بسیار مطبوعی است و در زمان قاجار محل استراحت ناصرالدین شاه بوده است. به گزارش مازنی خبر ، آبشار دراسله یا آبشار دراسله تنگه در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر زیرآب، در دهستان ولوپی و ۲ کیلومتری جنوب روستای ییلاقی دراسله در سوادکوه واقع شده است. منطقه ییلاقی […]

«دراسله» بهشت گمشده ایران

منطقه ییلاقی دراسله دارای آب و هوای بسیار مطبوعی است و در زمان قاجار محل استراحت ناصرالدین شاه بوده است.

به گزارش مازنی خبر ، آبشار دراسله یا آبشار دراسله تنگه در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر زیرآب، در دهستان ولوپی و ۲ کیلومتری جنوب روستای ییلاقی دراسله در سوادکوه واقع شده است.

منطقه ییلاقی دراسله دارای آب و هوای بسیار مطبوعی است. این آبشار زیبا با آب فراوان، گوارا و سرد در طول مسیر نیز بدلیل شیب تند زمین آبشار‌های کوچک و بزرگ فراوانی را پدید آورده است. آبشار دیگری نیز در ۱ کیلومتری غرب آن، در انتهای یک دره قرار دارد.

دراسله، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان سوادکوه، روستای دراسله که در ارتفاعات سوادکوه قراردارد دارای چشمه‌ها و آبشار متعددی است و گردشگران داخلی و خارجی در فصل تابستان از آن منطقه بازدید می‌کنند.

قدمت این سرزمین به زمان‌های بسیار دور باز می‌گردد. آنجا که نام اصلی آن را د̓رسرا به معنی سرزمین گرانبها گفته اند که به مرور زمان به دراسله تغییر یافت. گردشگران آن را «بهشت گمشده» می‌نامند.

دراسله از یک سمت به دشت مازندران و از سمتی دیگر از طریق دادالمرز به فیروزکوه و از سمتی دیگر نیز از طریق کوه‌های شلفین و سوات به چرات متصل می‌باشد.

بسیاری دراسله را یک شهر بزرگ در گذشته می‌دانند. پیدا شدن قبر‌های چندین طبقه در حواشی روستا خود گواه این مطلب است که در این منطقه جمعیت بسیاری می‌زیسته اند.

می‌گویند دراسله در زمان قاجار محل استراحت ناصرالدین شاه بوده است و پایه گذار کشتی پهلوانی در این منطقه به این شاه قجر نسبت داده می‌شود.

http://www.savadkoohonline.ir/uploads/1393/7.jpg

https://irankojast.ir/wp-content/uploads/2018/01/%D8%A2%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%84%D9%87.jpg