کد خبر: 4112تاریخ انتشار : ۲۰:۵۵:۲۴ - سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

یادداشت / آقای نجفی ؛ ابتدا رویه خودتان را تغییر دهید سپس از استاندار انتقاد کنید! (بقلم : محمدرضا منصوریان)

اختصاصی مازنی خبر / محمدرضا منصوریان : نامه سرگشاده دکتر نجفی نماینده محترم مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خطاب به استاندار مازندران دارای نکاتی می‌باشد که لازم دانستم به عنوان یک شهروند مازنی و فعال اجتماعی با ایشان سخنانی را در میان بگذارم . اگر قرار باشد با پیشنهاد نمایندگان محترم مجلس ، آقای […]

یادداشت / آقای نجفی ؛ ابتدا رویه خودتان را تغییر دهید سپس از استاندار انتقاد کنید! (بقلم : محمدرضا منصوریان)

اختصاصی مازنی خبر / محمدرضا منصوریان : نامه سرگشاده دکتر نجفی نماینده محترم مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خطاب به استاندار مازندران دارای نکاتی می‌باشد که لازم دانستم به عنوان یک شهروند مازنی و فعال اجتماعی با ایشان سخنانی را در میان بگذارم .

اگر قرار باشد با پیشنهاد نمایندگان محترم مجلس ، آقای مهندس اسلامی استاندار مازندران یا هر مدیری ، عرصه را به اهلش بسپارد آنوقت همه مشمول آن ضرب المثل معروف می شویم که میگوید «اگر حکم شود که مست گیرند / در شهر هر آنکه هست گیرند»

آقای نجفی ؛ امروز مردم جامعه ما به این نتیجه رسیدند بسیاری از کسانی که دم از خدمت و دلسوزی برای مردم یقه چاک می‌زنند در چارچوب وظیفه خودشان عمل نمیکنند و سعی می‌کنند با دادن آدرس غلط  ، ناکارآمدی خودشان را به گردن دیگران بیاندازند .

اینگونه رفتارها و فرار از پاسخگوئی کل مدیریت جامعه را در برگرفته لذا امروز شاهد هستیم هیچکس مسئولیت امروز جامعه را نمی پذیرد.

سوال اینجاست ؛ آیا شما نمایندگان مجلس به وظیفه قانون گذاری و نظارتی خود درست عمل میکنید که استاندار به وظیفه اش عمل نمیکند !؟  آیا مسئولین غیر پاسخگو بر اساس آنچه قانون از آنان خواسته است و شرح وظیفه شان مشخص می‌باشد عمل میکنند که استاندار عمل نمی‌کند !؟

آیا می‌دانید دخالت غیرموظفی و غیرنظارتی نمایندگان در عزل و نصب ها از گذشته تاکنون که به یک رویه تبدیل شده موجب تزلزل اختیارات استانداران و مدیران شده و این دخالت ها اجازه نمی‌دهد آنچه به صلاح استان  و شرح وظیفه مدیر ارشد میباشد عمل شود!؟

 آیا می‌دانید در عدم برخورداری مازندران از منطقه ویژه اقتصادی و یا منطقه آزاد تجاری که قربانی بخشی نگری شده است ، مقصر نمایندگان بودند زیرا بیشتر برای حوزه انتخابیه خودشان پافشاری میکنند و منفعت کلی مازندران را در نظر ندارند!؟

در واقع در سال های اخیر آنچه در استان مازندران تبیین میشد با لابی نمایندگان شهرهای ساحلی در تهران تغییر می‌کرد و اگر خطائی صورت گرفت و استان مازندران از این مزیت محروم شد مقصر آن تعدادی از نمایندگان هستد که منافع محلی را به منافع استان ترجیج دادند.

در بخش دیگر از این نامه سرگشاده اشاره به ناکارآمدی مدیران دارید که این بخش از انتقاد هر چند به صراحت مورد نظر عموم مردم هم است اما اول باید دید دلیل این ناکارآمدی جیست ؟ مجموع مدیران استان برای حفظ پست و صندلی خود آنچنان با احتیاط عمل می‌کنند که نکند با یک اشاره شما نمایندگان از مدیریت برکنار شوند به همین دلیل جسارت و خلاقیت آنان را شما نمایندگان از مدیران گرفتید زیرا اینگونه جا افتاده است که انتخاب وتصمیم مدیر ارشد استان با لابی نمایندگان در مرکز وتو می شود. مصیبتی که اثرش را در فرایند استیضاح وزرا به ویژه وزیر کار دیدیم .

در ابتدای ورود مهندس اسلامی به مازندران ، همه گفتند مهندس اسلامی کیروش مازندران خواهد بود . کیروش شدن ایشان لازمه اش داشتن یک تیم منسجم در میدان با هواداران پرشور و با داوری منصف و عادلانه امکان پذیر است.

 به راستی آیا زمین بازی مناسب در اختیارش گذاشته ایم ؟ آیا اجازه انتخاب بازیکنان تیم را به مهندس اسلامی داده ایم ؟ در اولین عزل و نصب ها چهل نفر از نقاط مختلف استان از ائمه جمعه گرفته تا نمایندگان مجلس که شماها باشید شروع کردید به سوت زدن و قضاوت کردن!

باید قبول کنیم مهندس اسلامی یا هر شخص دیگر که استاندار باشد نمی‌تواند در مقابل بخشی نگری و مطالبات منطقه ای نمایندگان کاری از پیش ببرد .

در پایان ، آقای نجفی ؛ لطفاً اول رویه و روش خودتان (نمایندگان مجلس) را اصلاح کنید.  سپس به استاندار و مدیران انتقاد کنید!

محمدرضا منصوریان / فعال اجتماعی و فرماندار سابق سوادکوه شمالی

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%B5%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86.jpg

 1. مینا گفت:

  با سلام،
  نکاتی را که اشاره داشتید بخش زیادی از نظراتی است که در کانال اطلاع رسانی آقای نجفی خواندم،انفاقا ایشان در این رنج نامه به نامه سال کذشته خود با عنوان منطقه آزاد منطق آزاد می خواهد اشاره داشتند کاش آنرا می دیدید، خودخواهی و عدم اتفاق نمایندگان استان در دولت زبانزد شده است، کمتر به منافع مردم و بیشتر به رأی آوری خود می اندیشند و به کارهای نمایشی بسنده می کنند اما استاندار نمی تواند در تصمیمات استانی پی در پی بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر استان را نادیده بگیرد بطوری که با سفر وزیر ارتباطات به استان علیرغم بودن مخابرات استان در شهر بابل با دو روز حضور وزیر استاندار تمامی برنامه های استان را در ساری چیده است بطوری که بعد از اطلاع وزیر از بودن مخابرات هفتاد ساله استان در بابل تعجب کرده بود و یکی از برنامه ها را به بابل منتقل کردند. الانم همه می دانند که منطقه ویژه باید بستر لازم را داشته باشد و شاید تنها یک یا دو شهر در استان چنین پتانسیل را دارا باشند اما وقتی پنج یا شش شهر بعنوان منطقه ویژه اعلام می شود بابل که پرجمعیت نرین و با سابقه ترین شهر به لحاظ تجاری است و بارفروش نام دارد چرا نباید در لیست باشد این شایبه و یا خبر که دستهای خزنده ای در ساری با تفکر خطرناک نادیده انگاشتن بابل استاندار را در محاصره خود دارند و ایشان ندانسته این رویه اشتباه را دامن می زنند بابلی ها را آزار می دهد و تحمل نخواهند کرد و وقتی راههای مسالمت آمیز پاسخ نداد این روش را احتمالا برگزیدند.
  در مورد عزل و نصب مدیران نوشتید مدیران کارامد همسو با دولت می توانند به اهدافی که مردم برایش جان کندند کمک کند نه اینکه آقای روحانی رأی بیاورد اما دوستان و اعضای ستاد آقای رییسی استاندار تعیین کنند و بدنبال آن مدیران استانی و غیره. پس انتخابات برای چیست.بک از مهمترین دلایل این وضعیت فشل عدم همسویی مدیران با هدفهای اعلامی دولت است، البته که خمه ما به دولت هم انتقاد داریم اما مدیران احمدی نژادی اهداف دولت روحانی را محقق نخواهند کرد. وظیفه نماینده نظارت بر عملکرد مدیران ناراضی تراش و ناکارامد هم هست علاوه بر قانون گذاری.

 2. ناشناس گفت:

  کاش آقای منصوریان از نوع مدیریت ۳۰ ساله خود می گفتند . تا قیمت یادداشت ایشان مشخص شود. اول خودت دوم …

 3. ناشناس گفت:

  باسلام وعرض ادب احترام یکی باید پیدابشه به شما اقای منصوریان بگه که شماسه سال واندی فرماندارشهرستان سوادکوه شمالی بودی چکارکردی جز پس رفت وعقب ماندگی برای شهرستان چیزی دیگه ای ندیدیم

 4. ناشناس گفت:

  شماچه گلی کاشتی که دنباله گل دیگران میگردی