کد خبر: 4149تاریخ انتشار : ۱۵:۱۸:۴۴ - چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری ساری: طرح‌های روان‌سازی ترافیک اجرایی می‌شود

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری ساری با اشاره به اینکه هنوز معضل ترافیک در شهر ساری رفع نشده است، از اجرای طرح‌های روان‌سازی ترافیک در مرکز استان خبر داد. احمد گوران در نشستی با اصحاب رسانه مازندران اظهار داشت: مرکز کنترل ترافیک شهر ساری مرکز مازندران ایجاد شده است و در جهت کاهش […]

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری ساری با اشاره به اینکه هنوز معضل ترافیک در شهر ساری رفع نشده است، از اجرای طرح‌های روان‌سازی ترافیک در مرکز استان خبر داد.

احمد گوران در نشستی با اصحاب رسانه مازندران اظهار داشت: مرکز کنترل ترافیک شهر ساری مرکز مازندران ایجاد شده است و در جهت کاهش ترافیک ساری تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: در چهار سال گذشته اصلاحات هندسی در سطح شهر ساری برای روان‌سازی ترافیک و کاهش تخلفات و آموزش ترافیک صورت گرفته است.

مدیرعامل سازان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری با اشاره به اجرای نخستین بار معاینه فنی خودروهای هیدرواستاتیک بزودی در مرکز استان خبر داد و تصریح کرد: پروژه‌های متعددی در راستای روان‌سازی ترافیک شهر ساری در دست اقدام است.

گوران با بیان اینکه در مسیر شرق ساری همچنان معضلات ترافیکی مشهود است، افزود: با احداث دوربرگردان‌ها در مسیر جدید شرق ساری در کاهش معضل ترافیک موثر خواهد بود.

وی با اعلام اینکه اجرای منظرآرایی در ورودی شهر ساری از سمت نکا، گفت: در این مسیر برای کنترل ترافیک رمپ‌های کندرو استاندارد احداث شده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری با بیان اینکه اقدامات کاهش ترافیک در مرکز استان با همکاری مهدی عبوری شهردار ساری محقق شده است، افزود: احداث زیرگذر پل گردن ساری سبب دسترسی آسان ولی طولانی برای شهروندان شده است.

گوران با اشاره به اینکه طرح زیرگذر پل گردن ساری در جهت روان‌سازی ترافیک جنوب ساری موثر بوده است، گفت: اجرای این طرح دسترسی اهالی را به نحوی افزایش داده و از طریق خودرو مسیر در کمتر از یک دقیقه به مقصد خواهد رسید.

وی با اعلام اینکه رفع معضل ترافیک مرکز استان از طریق فرهنگ‌سازی بین مردم باید تقویت شود، تصریح کرد: مرکز کنترل ترافیک در جهت کاهش تخلفات و روان‌سازی ترافیک بسیار موثر خواهد بود.

گوران با بیان اینکه طرح مهندسی برای گره ترافیکی میدان هلال احمر تهیه و بزودی قابلیت اجرایی پیدا خواهد کرد، گفت: بیش از ۳۵ درصد ترافیک شهر ساری توسط مردم رفع خواهد شد.

*** همچنین حجت الاسلام علوی معاون فرهنگی و مدیر روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری در این برنامه با تبریک ایام به خبرنگاران گفت: خداوند متعال در قرآن در بسیاری از آیات سوگند یاد می‌کند که این سوگند به معنای تأکید است.

وی افزود:خداوند سوگند یاد می‌کند به عظمت قلم و صاحبان قلم باید قدر بدانند این تاکید خداوند را که قلم دارای ارزش بی‌نظیری است.
وی با اظهار اینکه خبرنگاران باید قلم را به‌مانند ناموس و خاک خود بدانید و آن را برای شادی دیگران بر روی کاغذ حرکت ندهند گفت:اگر قلم خالصانه هدفی مثل خدمت داشته باشد آنگاه قلمی راستین است و صاحبان آن دارای اجروقرب الهی هستند.

معاون فرهنگی سازمان حمل و نقل و ترافیک افزود: آنچه شما با قلمی زرین به‌مانند دری می‌نویسید اگر بار سنگینی از دوش مردم جدا کنید و با آن سخن مردم را به مسئولین برسانید، اگر توانستیم و توانستید قلم را درراه خدمت مردم قرار دهید قلم نافذی است که مقبول درگاه خداوند است.