کد خبر: 4198تاریخ انتشار : ۹:۱۶:۲۳ - شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

استاندار مازندران: امروزه؛ جهت گیری های توسعه به سمت کسب و کارهای نوین است

استاندار مازندران گفت: امروزه؛ جهت گیری های توسعه به سمت کسب و کارهای نوین و مصرف بهینه انرژی است و تولید مقیاس انبوه است و تحصیلکردگان با شیوه های کسب و کار نوین و بهره گیری از ظرفیت آی تی می توانند محصولات استان را به اقصی نقاط کشور عرضه کنند. به گزارش مازنی خبر […]

استاندار مازندران گفت: امروزه؛ جهت گیری های توسعه به سمت کسب و کارهای نوین و مصرف بهینه انرژی است و تولید مقیاس انبوه است و تحصیلکردگان با شیوه های کسب و کار نوین و بهره گیری از ظرفیت آی تی می توانند محصولات استان را به اقصی نقاط کشور عرضه کنند.

به گزارش مازنی خبر ، محمد اسلامی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مرغوبترین انجیر ایران در گلوگاه با بیان این که مازندران سرزمین بسیار ارزشمند، فوق العاده و گهربار است و مردم تلاشگر مازندران ثروت اصلی آن هستند، افزود: هیچ دلیلی وجود ندارد که بخشی از مردم ما دچار مشکلات معیشتی باشند و شاهد جوانان بیکار در خانواده ها باشیم، باید نگاه خودمان را به زندگی و نوع انتظاراتمان را به طور اساسی تغییر دهیم.

استاندار با اشاره به این که انتظار برای استخدام در سیستم دولتی انتظار درستی نیست، بیان داشت: دستگاه های دولتی جای جذب ندارند و دولت در ۵ سال گذشته همه تمهیدات و ظرفیت ها را بکار گرفته تا مردم را به سوی کارآفرینی هدایت کند.

مقام عالی دولت در مازندران، با بیان این که تلاش برای ارائه ایده های خلاقانه و مبتکرانه با استفاده از علم و دانش جوانان این منطقه و ارائه تسهیلات از سوی دولت می تواند در توسعه کارآفرینی اثرگذار باشد، یادآور شد: نیروهای تحصیلکرده ما باید بتوانند علم ودانش خود را با فرصت هایی که در سرزمین وجود دارد ترکیب کنند و در شیوه اشتغال نسل های گذشته تحول ایجاد نمایند چرا که هم قانونگذار مقدمات آن را لحاظ کرده و هم دولت شیوه نامه های مورد نیاز را تدوین نموده است.

اسلامی با تاکید بر ضرورت کشت فندوق در اراضی شیب دار منطقه، خاطر نشان ساخت: توسعه کشت های گلخانه ای و گسترش کشت زعفران و گیاهان دارویی در شرق این استان با توجه به شرایط مناسب و سازگاری با محیط به جد در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه احداث کارگاه های صنایع تبدیلی و فرآوری در شرق مازندران از جمله نیازهای مهم منطقه است، گفت: سرمایه گذاران بومی می توانند با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت در این بخش سرمایه گذاری کنند و از این سرمایه گذاران حمایت می شود.

استاندار مازندران بر اهمیت اشتغال با استفاده از توسعه کارآفرینی تاکید کرد و افزود: عرصه کارآفرینی همراه با نوآوری، خلاقیت و ارتقای شرایط کار و فعالیت از جمله عرصه های تلاش و کار برای جوانان و علاقه مندان است که دولت ظرفیت سازی مناسب برای آن و ارایه تسهیلات لازم در این راستا را انجام داده است.

وی گفت: برگزاری جشنواره انجیر و برپایی مراسم شکرگزاری برای برداشت این محصول با برکت، نعمتی برای مردم گلوگاه است که باید در کنار تازه فروشی، توسعه کارگاه های صنایع تبدیلی و فرآوری با ارزش افزوده مورد توجه ویژه قرار گیرد.

استاندار مازندران با اشاره به این که تحصیلکردگان با شیوه های کسب و کار نوین می توانند محصولات استان را به اقصی نقاط کشور عرضه کنند، گفت: دولت؛ میلیاردها تومان در سیستم پستی کشور سرمایه گذاری کرده و جوانان با استفاده از زیرساخت های آی تی می توانند محصولات مازندران را به بازار برسانند.

اسلامی با اشاره به این که امروزه؛ جهت گیری های توسعه به سمت کسب و کارهای نوین و مصرف بهینه انرژی است و تولید مقیاس انبوه است، تصریح نمود: با حضور وزیر جهاد کشاورزی و وزیر نیرو در هفته های اخیر؛ بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان طرح در مازندران افتتاح شد و این اقدامات که دولت در این شرایط سخت انجام می دهد برای تسهیل زندگی مردم و پیشرفت کشور است.

استاندار، خبر داد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، مازندران در فصل آخر سال ۹۶ و فصل نخست ۹۷، رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار کشور را به دست آورده است و این تلاش ها در این جهت است که با جذب سرمایه گذار، اشتغال، تولید و صادرات توسعه یابد و در سال ۱۴۰۰ به هدف صادراتی ۳ میلیارد دلاری استان نائل شویم.

نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به این که باید با همدلی و هم افزایی بتوانیم از توطئه اقتصادی دشمنان با کار و تلاش و مدیریت مصرف عبور کنیم، گفت: نباید هدف خود را با اعتقاد و همبستگی گم کنیم و فرصت ها را نباید از دست دهیم و مقتدرانه به سوی پیشرفت حرکت کنیم و ایران را به قدرت اقتصادی تبدیل نماییم.

http://www.ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage89534501n83004164-72496900.jpg