کد خبر: 4309تاریخ انتشار : ۹:۵۸:۲۴ - جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۷

اسلامی استاندار مازندران در نشست خبری: هرگز در انتصابات تسلیم فشارها نمی شویم

مهندس اسلامی استاندار مازندران در آستانه هفته دولت در نشست خبری که با حضور بیش از ۱۰۰ خبرنگار برگزار شد از افتتاح ۵۴۵ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۱۹۲ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت در مازندران خبر داد ‎ به گزارش مازنی خبر ، محمد اسلامی در این نشست خبری ، ضمن […]

اسلامی استاندار مازندران در نشست خبری: هرگز در انتصابات تسلیم فشارها نمی شویم

مهندس اسلامی استاندار مازندران در آستانه هفته دولت در نشست خبری که با حضور بیش از ۱۰۰ خبرنگار برگزار شد از افتتاح ۵۴۵ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۱۹۲ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت در مازندران خبر داد ‎

به گزارش مازنی خبر ، محمد اسلامی در این نشست خبری ، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و شهدای گلگون کفن دولت، شهیدان رجایی و باهنر، با بیان این که گرامی داشت هفته دولت، گرامی داشت سیره و منش این شهیدان ساده زیست و مردمی است، یادآور شد: امیدواریم همه ما رهرو راه شهدای والامقام دولت باشیم که با ایمان راسخ و عشق سراسر تعهد به آرمان های حضرت امام راحل و انقلاب اسلامی، جان خود را اهدا کردند و با تقدیم جان خویش نشان دادند که می شود همزمان؛ ساده زیست و مقام نخست کشور بود و به ما آموختند که مسئولین هیچ شانی جز خدمت گزاری ندارند.
استاندار با اشاره به این که دشمنان سوگند خورده ما در طرحی آشکار و هزینه های هنگفت تلاش دارند تا مردم را از انقلاب جدا کنند، عنوان نمود: باید منشاء این حرکت ها را بشناسیم و هوشیار باشیم چرا که دشمن قصد دارد با القای ناکارآمدی نظام، سناریوها و توطئه های خود را به سرانجام برساند.
مقام عالی دولت در استان، با اشاره به این که در مازندران اقدامات و سرمایه گذاری های خوبی صورت گرفته و زمینه جذب سرمایه گذاری های جدید فراهم شده است، اظهار کرد: متاسفانه محورهای توسعه مازندران در گذشته شفاف نبوده است و چون بر اساس ظرفیت سرزمین و جمعیت صورت نگرفته، موجب عقب ماندگی هایی شده است.
اسلامی وجود بخشی نگری و فقدان نگاه یکپارچه در استان را مهم ترین آسیب و عامل عدم توسعه مازندران دانست و خاطرنشان ساخت: برای تحقق توسعه استان، انسان های نقش آفرین و صاحب نظر را در قالب اتاق فکر توسعه و تعالی استان سازماندهی کردیم تا نقشه راه توسعه مازندران را ترسیم نمایند.
استاندار، این نقشه را میثاق نامه همه مازندرانی ها در سراسر ایران اسلامی برای پیشرفت و توسعه استان تلقی کرد و با بیان این که شناسایی مشکلات و دغدغه ها و اولویت بندی آن ها در رشته های مختلف و احصا راه حل ها و طراحی مسیرهای توسعه بر اساس آینده پژوهی، راهی است که اتاق فکر باید طی کند، افزود: نیمی از این راه از سوی اتاق فکر توسعه استان طی شده است و در این مسیر، نتایج جلسات شاخه های شهرستانی نیز به صورت شهرستان محور برای ترسیم نقشه مورد ملاحظه قرار گرفته است.
اسلامی با بیان این که توسعه باید به صورت مردم محور شکل بگیرد، عنوان نمود: برای تحقق این مهم؛ بنیاد توسعه و تعالی مازندران را طراحی و برنامه ها را برای بزرگان و صاحب نظران استان ارسال کردیم تا این دو تشکل هم راستا با هم، نقشه توسعه استان را ترسیم نمایند.
استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر استاندار ولگاگراد به استان با تاکید بر این که اقتصاد دریا محور و استفاده از دریا از برنامه های اساسی استان است، گفت: یکی از این برنامه ها ایجاد و توسعه قابلیت همکاری و توسعه تبادلات استان مازندران با استان های هم مرز است و در این میان استان ولگاگراد از توانمندی های بالایی برای گسترش مبادلات برخوردار است.
مهندس اسلامی با اشاره به این که نشست استانداران مازندران و ولگاگراد، یک نطقه عطف برای آغاز همکاری های فی مابین است و کمیسیون مشترک اقتصادی دو دولت و مجلسین دوما و جمهوری اسلامی بر انجام فعالیت های اقتصادی تاکید دارند، ابراز داشت: محور اقدامات و کار در این راستا، بخش خصوصی است و در سایه تبدیل تفاهم نامه های منعقد شده به قرارداد کار بین دو استان، نتایجی چون خطوط کشتیرانی و هوایی منظم و انجام سرمایه گذاری مشترک می تواند در آینده به تحقق برسد.
نماینده عالی دولت در استان در خصوص ایجاد منطقه آزاد تجاری با اشاره به این که انطباق و عدم انطباق را قانون تعیین کرده است و قانون، آیین نامه و حقیقت و استعداد زمین مبنای تصمیم گیری در این مورد است، گفت: در توسعه استان نباید در راهی قدم گذاشت که آیندگان متضرر شوند و باید خردمندانه و براساس الزامات آینده تصمیم گیری کرد، اظهار داشت: سعی کردیم در این مورد به بخشی نگری خاتمه و کار کارشناسی را مبنا قرار دهیم و با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی جلسات کارشناسی متعدد بر اساس وفاق جمعی و رعایت و الزامات قانون تصمیم گیری نماییم.
وی با اشاره به این که ایجاد منطقه آزاد نیازمند الزاماتی است که از جمله آن تخصیص اراضی ملی به اندازه مورد نیاز به آن است که ۷۰ درصد آن بلامعارض باشد، گفت: جایی در مازندران جز شرق استان دارای چنین اراضی نیست و هم چنین باید انتخابی داشته باشیم که به توسعه صادرات و رونق و شکوفایی سراسر مازندران بینجامد.
اسلامی با اشاره به این که هدف گذاری ۳ میلیارد دلاری صادرات استان باید محقق شود، یادآور شد: موانع پیش روی فعالان اقتصادی را رفع خواهیم کرد و تحقق برنامه ها را از بخش خصوصی مطالبه خواهیم نمود.
وی با بیان این که در پیشنهاد برای منطقه آزاد باید به عمق نیازهای مردمی توجه شود، خاطرنشان ساخت: باید سرمایه‌گذاری در استان با توجه به توسعه صادرات صورت گیرد تا با بهره گیری از ظرفیت قانون مناطق آزاد تجاری بتوانیم روند توسعه صادرات و شکوفایی و بالندگی استان را شتاب ببخشیم.
استاندار مازندران با اشاره به این که در انتصابات، معدل سنی را کاهش و استفاده از نیروهای وزارت کشور را در اولویت قرار دادیم و بدون خط کشی عمل نمودیم، ابراز داشت: ما در استان به دنبال همگرایی، هم افزایی و توسعه تعامل و همکاری هستیم و هیچ گاه تصمیمی نمی گیریم که تنش و درگیری را شدت ببخشد و هرگز در انتصابات تسلیم فشارها نمی شویم و تنها هدف ما، آبادانی سرزمین و سعادت مردم مازندران است و فقط به عزت مازندران نگاه می کنیم.
مهندس اسلامی، با اشاره به این که برنامه ملی سازگاری با کم آبی در استان در حال پیگیری است و از جمله راه حل های اصلی برای توسعه منابع آب، برنامه گسترش آب بندان ها به میزان ۲۰۰ هزار متر مکعب در سراسر مازندران است، گفت: به کسانی که متقاضی ایجاد مشاغل پیش بینی شده در فضای آب بندان ها باشند، تسهیلات پرداخت می شود.
استاندار مازندران بر برگزاری نشست های رسانه ای از سوی مدیران دستگاه ها تاکید کرد و افزود: در این خصوص هیچ تعللی پذیرفتنی نیست و نشست با رسانه ها فرصت خوبی است تا مدیران برنامه ها، دستاوردها و برنامه های دولت را اطلاع رسانی و شفاف سازی نمایند.

http://ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage83245416photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8-%DB%B0%DB%B8-%DB%B2%DB%B4_%DB%B1%DB%B2-%DB%B0%DB%B5-%DB%B3%DB%B2.jpg