کد خبر: 4729تاریخ انتشار : ۱۴:۳۸:۱۹ - شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷

با انتقاد شدید از تعطیلی مجلس در این شرایط اقتصادی / امام جمعه محمود آباد : آقایان نماینده ؛ گذر پوست به دباغ خانه می رسد !

امام جمعه محمودآباد گفت: واقعا مردم از می‌پرسند مجلسی که در راس امور است و باید در دردهای جامعه کنار مردم باشد و با پیگیری‎های مجدانه به آلام و دردهای مردم تسکین دهند آیا این تعطیلی پاسخ محبت‌های مردم است. به گزارش مازنی خبر ، حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار […]

با انتقاد شدید از تعطیلی مجلس در این شرایط اقتصادی / امام جمعه محمود آباد : آقایان نماینده ؛ گذر پوست به دباغ خانه می رسد !

امام جمعه محمودآباد گفت: واقعا مردم از می‌پرسند مجلسی که در راس امور است و باید در دردهای جامعه کنار مردم باشد و با پیگیری‎های مجدانه به آلام و دردهای مردم تسکین دهند آیا این تعطیلی پاسخ محبت‌های مردم است.

به گزارش مازنی خبر ، حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: در مسائل داخلی اساسی‌ترین مسئله سامان یافتن مسائل اقتصادی در حوزه تولید و توزیع است و شرایط حاکم بر بازار روز به روز به افشار مختلف خصوصا به طبقات ضعیف و متوسط فشار وارد کرده و کمر آحاد جامعه از این نابسامانی‌ها خم شده است.

وی اضافه کرد: متولیان امور باید با سرعت و دقت بر شرایط مذکور مسلط شده و بزرگان قوای کشور اذعان می‌کنند بخش زیادی از مسائل فعلی ریشه در مسائل داخلی دارد چرا برای درمان این مسائل داخلی تصمیمات همه جانبه گرفته نمی‎شود.

موسوی یادآور شد: افسارگسیختگی در قیمت‌ها عرصه را بر همگان تنگ کرده و گویا سوداگران هیچ سیری نداشته و بصورت مرتب بر طبل افزایش قیمت‎ها کوبیده که امید است متولیان کشور خصوصا مسؤولان عرصه اقتصادی سریعا به مداوای این درد و بیماری خطرناک پرداخته و بخشی از نگرانی‌ها و فشار این مردم را مداوا نمایند.

امام جمعه محمودآباد تاکید کرد: دوران گفتار درمانی تمام شده و قت آن رسیده که مسؤولان با درک واقعی شرایط از زندگی معمولی و آبرومندانه این مردم دفاع کرده و با حضور در میان مردم و درک مشکلات آنان،نسبت به آرام کردن فضای اقتصادی اقدام و از هرج و مرج در حیات اقتصادی جامعه جلوگیری و با کنترل شرایط از تعبیر رویاهای دشمن در ایجاد موج ناامیدی و ناامنی در جامعه ممانعت و نسبت به رفع نگرانی‌های مردم اقدام و با اخلال گران در زندگی مردم برخورد جدی،اثرگذار و پشیمان کننده کرده و مدیران ضعیف و بی تدبیر را در رده‌های مختلف از تصدی امور مردم حذف کنند.

موسوی درباره تعطیلات تابستانی مجلس در این اوضاع کشور بیان کرد: در اوضاع نه چندان مناسب اقتصادی که مردم در مشکلات گرانی و بی نظمی اقتصادی تحت فشار بوده در خبرها آمده که پارلمان کشور به تعطیلی تابستانی رفته است و واقعا مردم از می‌پرسند مجلسی که در راس امور است و باید در دردهای جامعه کنار مردم باشد و با پیگیری‎های مجدانه به آلام و دردهای مردم تسکین دهند آیا این تعطیلی پاسخ محبت‌های مردم است.

وی افزود: در شرایط ویژه کشور، توقف عرصه نظارت و تعطیلی بیش از دو هفته‌ای مجلس شایسته شعار خدمتگذاری و وکالت از سوی مردم نیست، آیا طرح و لایحه دارای ضرورت برای مهار آشفتگی‌های اقتصادی کشور در نوبت رسیدگی نبوده که وکلای محترم به فوریت و الویت باید به آن می‌رسیدند؟

امام جمعه محمودآباد بیان کرد: واقعا صدای مردم توسط آقایان شنیده می‌شود،گرانی‌های سرسام آور لحظه‌ای و ساعتی در نیازهای اساسی و ضروری مردم نیاز به در میدان بودن عملیاتی و رسمی آقایان نداشته است؟ آیا تصویب مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی یا رد طرح دوفوریتی تامین تضمینی کالاهای اساسی همه اقدامات آقایان نماینده در این شرایط خطیر بوده است.

این مسؤول یادآور شد: آقایان کجا باید برای مردم ایثار کنند، سروران گرامی که سه روز در هفته جلسه علنی دارند و بقیه روزها را هم حتما به پیگیری امور مردم در مرکز مشغولند و هفته‌ای هم در ماه سرکشی به حوزه انتخابیه دارند که این هفته‎ها هم محل بررسی دارد که چه مقدار بزرگواران بین مردم حاضر می‌شوند و آیا قدرت حضور چهره به چهره در بین مردم را دارند و واقعا می‌توانند پاسخگوی حداقل سوالات و مشکلات مردم باشند؟

موسوی در پایان گفت:در این میان حرف و حدیث‌ها زیاد است و بازار گفتار درمانی هم پررونق و آنچه که به آن کمتر توجه می‌شود سختی‌ها و تحمیل گرانی‌های غیر قابل وصف بر دوش مردم است،کجاست گوش شنوا ،نمایندگان محترم باید بدانند در برابر محکمه و وجدان و قضاوت مردم باید پاسخگو باشند و دیرزمانی نخواهد گذشت که دست نیاز به سوی مردم دراز خواهید کرد که مردم با ارزیابی عملکردتان خواهند گفت گذر پوست به دباغ خانه خواهد رسید.

Image result for ‫حجت‌الاسلام سیدداود موسوی محمودآباد‬‎