کد خبر: 4836تاریخ انتشار : ۱۰:۱۱:۴۸ - چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد : مرگ ۳۶ موتورسوار طی ۴ ماه در استان

مازنی خبر : عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۳۶ موتور سوار ۴ ماه نخست امسال در حوادث ترافیکی مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه چپارسال ۲۳ درصد کاهش داشت. وی افزود: ساری با ۶ نفر، جویبار، بابل و بهشهر هر کدام با ۴ مورد بیشترین […]

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد : مرگ ۳۶ موتورسوار طی ۴ ماه در استان

مازنی خبر : عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۳۶ موتور سوار ۴ ماه نخست امسال در حوادث ترافیکی مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه چپارسال ۲۳ درصد کاهش داشت.

وی افزود: ساری با ۶ نفر، جویبار، بابل و بهشهر هر کدام با ۴ مورد بیشترین و شهرستان‌ های نور، تنکابن، بابلسر، عباس اباد، نکا هر کدام با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتور سوار را دارند.

عباسی گفت: بیشترین فوتی در خرداد ماه با ۱۴ فوتی و بعد از آن تیر با ۱۲، اردیبهشت با ۶، فروردین با ۵ مورد به ترتیب در رتبه‌ های بعدی قرار دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوار‌ها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار ۱۱ فوتی و کمترین گروه سنی ۵۰ تا ۴۱ سال با ۳ فوتی به ثبت رسید.

عباسی گفت: ۱۸۳ نفر چهار ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که ۳۶ درصد آن مربوط به موتور سوار‌ها هستند.

وی افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی‌ های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در چهار ماهه امسال بوده که امید می‌ رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.