کد خبر: 4854تاریخ انتشار : ۱۰:۵۰:۱۸ - چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

مدیرکل ارشاد مازندران: سینما یکی از اساسی ترین عناصر حیات فرهنگی است

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت : روز سینما ، روز نور ، صدا و حرکت و روز نگارش حقیقت از دید دریچه روشن دوربین‌ها است. به گزارش مازنی خبر ، محمود شالوئی افزود : سینما یکی از اساسی ترین عناصر حیات و پویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته محسوب می شود. وی […]

مدیرکل ارشاد مازندران: سینما یکی از اساسی ترین عناصر حیات فرهنگی است

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت : روز سینما ، روز نور ، صدا و حرکت و روز نگارش حقیقت از دید دریچه روشن دوربین‌ها است.

به گزارش مازنی خبر ، محمود شالوئی افزود : سینما یکی از اساسی ترین عناصر حیات و پویایی فرهنگی جوامع توسعه یافته محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه سینما هنری موثر برای نشان دادن فرهنگ‌ها و اندیشه‌هایی که شاید به سختی بتوان با زبان روزمره ان را روایت کرد است ، ادامه داد: با توجه به تأثیر گذاری و جریان سازی این هنر ، فعالان این عرصه می توانند با تولیدات خود ،روح امید ،شوق پیشرفت ، انگیزه کار و تلاش ،اعتماد به نفس و اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی را در جامعه ترویج دهند و سهم بزرگ خور را در پیشرفت و تعالی کشور ایفا کنند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: سینمای ایران از آغاز تاکنون خالق آثاری برجسته، فاخر، جاودانه و ماندگار بوده است و آثار هنرمندان صاحب نام مازندران در عرصه هنر هفتم همواره پیشرو و درخشان بوده است.

شالوئی ادامه داد: سینماگران این استان با تلاش و ارائه هنر خود، موفق به کسب بهترین و باافتخارترین عناوین فرهنگی شده‌اند.

وی ضمن تبریک ٢١ شهریور روز سینما به تمامی فرهیختگان و فعالان عرصه سینما ، اظهار داشت: امیدوارم همانند گذشته، شاهد افتخارآفرینی اهالی سینما در مازندران فرهنگ پرور باشیم.

به گزارش مازنی خبر ، در سال ١٣٧٩ در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با صد سالگی ورود سینما به ایران ٢١شهریور ماه به عنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است.