کد خبر: 4903تاریخ انتشار : ۱۲:۱۳:۴۶ - جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷

دریاچه شورمست ؛ تنها دریاچه طبیعی سوادکوه

مازنی خبر : دریاچه شورمست در ۶ کیلومتری شهر پل سفید و تنها دریاچه طبیعی سوادکوه با وسعت ۱۵ هزار متر مربع از جاذبه های طبیعی سوادکوه می باشد که با آرامشی توصیف نشدنی بر فرش زمین دراز کشیده. وقتی از ارتفاعات به دریاچه خیره می شوی انگار که احسال غریبی همه ی وجودت را […]

دریاچه شورمست ؛ تنها دریاچه طبیعی سوادکوه

مازنی خبر : دریاچه شورمست در ۶ کیلومتری شهر پل سفید و تنها دریاچه طبیعی سوادکوه با وسعت ۱۵ هزار متر مربع از جاذبه های طبیعی سوادکوه می باشد که با آرامشی توصیف نشدنی بر فرش زمین دراز کشیده. وقتی از ارتفاعات به دریاچه خیره می شوی انگار که احسال غریبی همه ی وجودت را فراگرفته، درختان کهنسال و بلند قامت توسکا با اندامی سترگ در کنار هم به تماشای زیبایی های دریاچه ایستاده اند، شکوفه های درختان مانند لباس عروس بر اندامشان هنرنمایی می کنند، درخت های راش و افرا، انگار سالها از دیدن دریاچه زلال سیر نشده اند و هنگام طلوع خورشید انوار طلایی رنگ آفتاب از لابه لای شاخه های سبز و زیبا به کف، همچون آیینه تخت دریاچه می تابد و انعکاس پرتوهای طلایی رنگ برا فراز دریاچه رنگین کمان و طبیعتی زیبارو به رخ میکشد، کوه های اطراف که از زیبایی به وجد آمده اند و صدای آواز دلنشینِ گنجشکان بر فراز دریاچه و آرامش مرغابیان و ماهیانی که بر حاشیه های عمق دریاچه آمده اند، آسمانی نیلگون که نقش بر آب بسته، زیبایی جهان هستی را کامل میکند و آن را به یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری مازندران، جاذبه های طبیعی سواد کوه و دیدنی های سوادکوه تبدیل کرده. 

شور مست1

دریاچه شورمست2

دریاچه شورمست3

دریاچه شورمست4

امکانات تفریحی

امکانات توریستی این دریاچه شامل: قایق، اسکی روی آب، پدالو و اقامتگاه های ساده به همراه سرویس بهداشتی می توان اوقات خوشی رو سفر به این دریاچه داشت. دریاچه شورمست از جاذبه های طبیعی سوادکوه که سفر کردن به آن خالی از لطف نیست.

دریاچه شورمست5

دریاچه شورمست6

موقعیت دریاچه شورمست

این دریاچه زیبا به دلیل قرار گرفتن در شاهراه تهران- شمال و وجود جاده آسفالت و راه آهن از موقعیت خوبی برخورداره. دریاچه و روستا شورمست در جنوب استان مازندران و در جنوب غرب شهر سوادکوه «شهر پل سفید» واقع شده. اطراف این دریاچه، تاسیسات عظیم استخراج زغال سنگ، پل ورسک، امامزاده عبدالحق زیرآب، برج تاریخی لاجیم، قلعه کنگ لو، امامزاده شابالوفلورد، امامزاده سامولا ارفع ده، کوه های صخره ای خروا و نروا که از جاذبه های طبیعی سوادکوه، دیدنی های سوادکوه و جاذبه های گردشگری مازندران می باشند.

پل ورسک7

برج تاریخی لاجیم 8

قلعه کنگ لو9

دسترسی 

تهران، جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر، ۶۵ کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از پل ورسک به شهر پل سفید می رسید و از جاده آسفالت به سمت روستای شور مست می روید و ی دو راهی داره که سمت راست به روستای شورمست و سمت چپ به دریاچه شورمست می رسد. اطراف دریاچه را راه خاکی ماشین رو احاطه کرده که در بعضی جاها هم امکان پارک وسیله نقلیه وجود داره. 

دریاچه شورمست8

دریاچه شورمست9

دریاچه شورمست10

دریاچه شورمست11

دریاچه شورمست12