کد خبر: 4919تاریخ انتشار : ۱۲:۲۴:۱۴ - شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

تاکید دادستان مرکز مازندران بر نقش مؤثر خانواده در پیشگیری از انحرافات اجتماعی

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان مازندران، نقش خانواده را در تربیت فرزندان وپیشگیری از انحرافات اجتماعی بسیارمؤثر عنوان کرد. به گزارش مازنی خبر ، سید یونس حسینی عالمی افزود: مردم شریف و ولایت مدار استان مازندران باید برای تربیت و تفهیم فرزندان خود به نحو احسن اقدام نموده و آنها را از افرادی که […]

تاکید دادستان مرکز مازندران بر نقش مؤثر خانواده در پیشگیری از انحرافات اجتماعی

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان مازندران، نقش خانواده را در تربیت فرزندان وپیشگیری از انحرافات اجتماعی بسیارمؤثر عنوان کرد.

به گزارش مازنی خبر ، سید یونس حسینی عالمی افزود: مردم شریف و ولایت مدار استان مازندران باید برای تربیت و تفهیم فرزندان خود به نحو احسن اقدام نموده و آنها را از افرادی که رفتار خشن و خلاف عرف اجتماعی دارند دور کنند.

وی ادامه داد: نقش مؤثر خانواده در پیشگیری از انحرافات اجتماعی بر کسی پوشیده نیست، اما اینکه خانواده از چه نوع ساختاری برخورداراست و روابط بین اعضای خانواده چگونه باید باشد تا بتواند نقش خود را در پیشگیری ازانحرافات اجتماعی به خوبی ایفا کند، مساله ای بسیار مهم است.

این مقام قضایی با اشاره به زمینه‌های وسیع انحراف از طریق عواملی مانند اینترنت، ماهواره وفضای مجازی که به تأثیرپذیری زیادی بر نوجوانان و جوانان دارد، افزود: ضرورت توجه خانواده ها به شیوه‌های کاربردی تربیت صحیح و عوامل پیشگیری بسیار مهم بوده و می توان با مراجعه به احادیث و ترویج تعلیمات الهی و آگاه سازی فرزندان از خطرات اجتماعی حاصل از فضای مجازی، گام های موثری در تربیت فرزندانمان برداریم.

حسینی عالمی تاکید کرد: تحصیل علم ودانش فرهنگ اسلامی باید در بین جوانان نهادینه شود؛ بطوری که فرهنگ ایرانی و استفاده از تولیدات ایرانی باید جایگزین فرهنگ و تولیدات خارجی شود.

دادستان مرکز استان مازندران اظهار کرد: عزم دستگاه قضايي در برخورد قاطع با اراذل و اوباش، مخلان نظم اجتماعي و مجرمان خطرناک در استان مازندران جدی است و به منظور افزايش امنيت جامعه، سختگیری های قانونی نسبت به زندانیان سابقه دار و مجرمان خطرناک خواهد داشت.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: طی ۵ ماه نخست سال جاری ۲۷ هزارو ۷۹۸ فقره پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان وارد و با تلاش همکاران قضایی و اداری تعداد ۲۷ هزار و ۹۸۰ فقره پرونده مختومه شده است.