کد خبر: 4958تاریخ انتشار : ۱۱:۰۵:۰۷ - یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

یکهزار قطعه اسناد املاک بنیاد علوی در مازندران به مردم واگذار شد

اسناد یکهزار قطعه دیگر از املاک بنیاد علوی به ذینفعان این املاک در شهرستان میاندورود واگذار شد تا تعداد اسناد واگذاری شده در مازندران به هفت هزار و ۶۰۰ فقره برسد. ‎ به گزارش مازنی خبر ، آئین نمادین واگذاری این تعداد سند با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور ،آیت […]

یکهزار قطعه اسناد املاک بنیاد علوی در مازندران به مردم واگذار شد

اسناد یکهزار قطعه دیگر از املاک بنیاد علوی به ذینفعان این املاک در شهرستان میاندورود واگذار شد تا تعداد اسناد واگذاری شده در مازندران به هفت هزار و ۶۰۰ فقره برسد. ‎

به گزارش مازنی خبر ، آئین نمادین واگذاری این تعداد سند با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور ،آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان، اسلامی استاندار مازندران، نمایندگان مدرم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و محلی در روستای جامخانه میاندورود برگزار شد.

در این مراسم به نیت ۱۴معصوم ،۱۴ نفر از خانواده های کم درآمد و مستضعف تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، اسناد و املاک خود را به صورت رایگان تحویل گرفتند.

قابل ذکر است : زمین های بنیاد علوی زمین هایی است که در دوره پهلوی اول و دوم از مالکان آن گرفته شده و به نام بنیاد پهلوی سند خورده بود. این زمین ها پس از انقلاب در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و با تاسیس بنیاد علوی به این بنیاد رسید.

بر اساس مقرراتی که در اواخر سال ۹۱ مصوب شد ، اسناد بخشی از زمین های بنیاد علوی برای افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند، رایگان صادر می شود .

بر اساس این مقررات، صدور سند برای واحدهای مسکونی این دسته از افراد در مناطق روستائی تا سقف ۴۰۰ متر مربع و در مناطق شهری نیز تا سقف ۲۵۰ مترمربع رایگان است.

http://www.ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage53319090photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8-%DB%B0%DB%B9-%DB%B1%DB%B6_%DB%B1%DB%B5-%DB%B2%DB%B2-%DB%B2%DB%B7.jpg