کد خبر: 5056تاریخ انتشار : ۹:۴۰:۳۴ - شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

هلدینگ گردشگری بنیاد، شیره جان هتل رامسر را می مکد

به گزارش مازنی خبر ، روزنامه عصر اقتصاد نوشت : خبرنگار ما از هتل رامسر گزارش می دهد که روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ماه، ساعت ۷:۳۰ صبح کل برق هتل جدید رامسر قطع می شود که در نتیجه علاوه بر آسانسور، تهویه و روشنایی ساختمان، آب هتل هم قطع می شود. مسئولین هتل وعده های […]

هلدینگ گردشگری بنیاد، شیره جان هتل رامسر را می مکد

به گزارش مازنی خبر ، روزنامه عصر اقتصاد نوشت : خبرنگار ما از هتل رامسر گزارش می دهد که روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ماه، ساعت ۷:۳۰ صبح کل برق هتل جدید رامسر قطع می شود که در نتیجه علاوه بر آسانسور، تهویه و روشنایی ساختمان، آب هتل هم قطع می شود.

http://www.asre-eqtesad.ir/media/k2/items/cache/e28ecc7444e6bb36b634edb30195ab1e_XL.jpg

مسئولین هتل وعده های یک ساعت بعد و بعد از آن هم حداکثر تا نیم ساعت را می دهند.

اما هتل حتی ژنراتور اضطراری برای تأمین حداقل برق را ندارد.

به ناچار برای استفاده از سرویس بهداشتی در حد رستوران های سر راهی قدیم، دسترسی پیدا کنیم. در هتل قدیم رنگ دیوار ها دو پوست شده، اشیا و دستگاه های غیرقابل استفاده در نقاط مختلف اطراف هتل رها شده و پوسیدگی درب و پنجره های چوبی به راحتی قابل رؤیت است.

ظاهراً همه همت هتلداری در هتل قدیم و جدید، تعویض به موقع حوله و ملحفه و شارژ یخچال با سه عدد آب معدنی به همراه نظافت کلی روزانه اتاق ها است.

میز و صندلی های غیر ارگونومیک و چینش باری به هر جهت آنها کاملاً محسوس است و محوطه بزرگی که در سال ۱۳۱۷ به سبک ایتالیایی تنظیم شده بود، امروزه با سازه های سطح پایین و کم هزینه شادابی خود را از دست داده است.

به لابی هتل جدید برمی گردیم و از مسئولین پذیرش، علت قطع طولانی برق و نداشتن ژنراتور اضطراری را سؤال می کنم.

در مورد برق اضطراری ابراز تأسف می کنند و دلیل قطعی برق را پاره شدن کابل فشار قوی اتصال سیستم برق هتل به برق شهری اعلام می کند.

برایشان توضیح می دهم که اصولاً در محیط های گردشگری باید تعمیر و نگهداری براساس عمر مفید دستگاه ها و قطعات باشد، نه بروز خرابی، به دلیل اینکه بعد از بروز خرابی زمان زیادی برای تعمیر نیاز است که می تواند مدتی از تفریح و آسایش مسافران و گردشگران را از بین ببرد.

این سؤال و جواب بی نتیجه را رها می کنم و می پرسم که چرا هتل قدیم را تعمیر نمی کنید و توضیح می دهند که بنا است این کار صورت گیرد اما نیاز به هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی است.

می گویم: یعنی شما می خواهید هتل را تعمیر کنید و میراث فرهنگی می گوید نکنید؟

البته مشکلات به همین جا بسنده نمی کند و متأسفانه یکی از زیباترین و قدیمی ترین هتل های کشور در حال اضمحلال است و درجه خدمات آن هم روز به روز کاهش پیدا می کند. و در این میان واگذاری خدماتی مانند سینما و تئاتر، استخر و آب گرم منحصر به فرد به بخش خصوصی که حتی برای مسافران هتل هم با اخذ وجه نقد صورت می گیرد، از حواشی شگفت آور این هتل است.

نکته تأسف آور دیگری که مشاهده کردم، رمپ ورودی معلولان به هتل است که دو نفر مرد تنومند به سختی توانستند خانم ویلچر نشینی را تا دم درب هتل بیاورند اما در آن جا به یک پله سی سانتی برخوردند ومجبور شدند دو نفره زیر بازوهای آن خانم را بگیرند و از ویلچر بلندش کنند و در مرحله بعد ویلچر را به بالای پله ها بیاورند.

خبرنگار ما در پایان می افزاید: ما که ساعت۳۰/ ۱۰صبح در حالی که هنوز برق هتل وصل نشده بود، تسویه کردیم و آمدیم. اما این سوال برای ما باقی ماند که هلدینگ گردشگری بنیاد مستضعفان تا کی می تواند از هتل قدیمی ۸۰ ساله و هتل جدید ۵۸ ساله بهره بکشد و به فکر نوسازی و اصلاح آن نباشد.