کد خبر: 5066تاریخ انتشار : ۱۰:۴۲:۲۷ - شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

حمله تروریستی در رژه نیرو‌های مسلح در اهواز / مهاجمان لباس نظامی داشتند؛ تیراندازی ده دقیقه ادامه داشت +تصاویر

رسانه ها از وقوع حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز خبر دادند. به گزارش مازنی خبر ، صبح شنبه همزمان با رژه نیروهای مسلح در اهواز ، شماری از مهاجمان مسلح به سمت جایگاه تیراندازی کردند. تیم تروریستی شامل چند نفر بوده و در ساختمان و پارک پشتی محل برگزاری رژه مستقر بوده‌اند […]

حمله تروریستی در رژه نیرو‌های مسلح در اهواز / مهاجمان لباس نظامی داشتند؛ تیراندازی ده دقیقه ادامه داشت +تصاویر

رسانه ها از وقوع حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز خبر دادند.

به گزارش مازنی خبر ، صبح شنبه همزمان با رژه نیروهای مسلح در اهواز ، شماری از مهاجمان مسلح به سمت جایگاه تیراندازی کردند.

تیم تروریستی شامل چند نفر بوده و در ساختمان و پارک پشتی محل برگزاری رژه مستقر بوده‌اند و از آنجا موفق به تیراندازی بسوی مراسم رژه شده‌اند. تروریست‌ها موفق نشده‌اند که وارد مراسم رژه شوند و صرفا از فاصله دور بسوی مراسم و یگان‌های رژه رونده شلیک کرده‌اند.

اخبار اولیه حاکی از این است که تروریست‌ها جایگاه محل سخنرانی و یگان‌های رژه رونده سپاه را هدف قرار داده‌اند و آمار اولیه از زخمی شدن تعدادی از نیروهای رژه رونده سپاه در این مراسم حکایت دارد.

*** روایت خبرگزاری فارس از مشاهدات میدانی حوادث خوزستان :

پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
۲ نفر موتورسوار که به رژه نیروهای مسلحانه در اهواز حمله کردند بودند پس از زخمی کردن چند نفر از محل تیراندازی گریختند.
شهروندان حاضر در محل رژه ابتدا گمان می‌کردند که تیراندازی سهوی بوده اما با زخمی شدن چند نفر از شهروندان متوجه حمله تروریستی شدند.
هنوز از تعداد شهدای این حادثه و افراد زخمی شده خبری منتشر نشده اما آمبولانس‌های مرکز فوریت پزشکی اهواز با حضور در محل رژه در حال انتقال مجروحان به مراکز درمانی هستند.
پس از این حمله تروریستی نیرو‌های ارتش حاضر در محل رژه، برخی از مردم و خبرنگاران را در پادگان لشکر ۹۲ زرهی اهواز پناه دادند.
آیت الله موسوی‌جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، آیت الله حیدری، عضو مجلس خبرگان رهبری، شریعتی استاندار خوزستان و عالمی نیسی فرماندار اهواز از جمله مسؤولان حاضر در جایگاه رژه بودند که به آنها آسیبی نرسید.

سخنگوی سپاه پاسداران :

افرادی که در جریان رژه نیروهای مسلح اقدام به تیراندازی به مردم و نیروهای مسلح کردند وابسته به جریان الاهوازیه هستند.

اقدام آنها برای تحت الشعاع قرار دادن عظمت رژه نیروهای مسلح است.

در این مراسم از مردم هم دعوت شده بود و این عناصر مسلح هم به سمت مردم تیراندازی کردند و هم به سمت نیروهای مسلح حاضر در رژه.

چنین اقداماتی پیش از این هم مسبوق به سابقه است و این جریان به سمت کاروان‌های راهیان نور در سال‌های گذشته تیراندازی کرده است.

تجزیه طلب های الاحواز مسئولیت اقدام تروریستی اهواز را بر عهده گرفتند

گروه های وابسته به تروریست های الاحواز با نشر پوستری مسئولیت حمله صبح امروز اهواز را بر عهده گرفتند.

تکمیلی / معاون امنیتی استاندار خوزستان:‌ ۱۱ نفر شهید و بیش از ۳۰ مجروح در حادثه تروریستی اهواز / یک خبرنگار شهید شد

حسین‌زاده معاون سیاسی استانداری خوزستان:

تروربست‌ها ۴ نفر بودند

۱۱ نفر شهید شدند. بیش از ۳۰ نفر هم مجروح شدند.

تعداد شهدا ما در حال افزایش هستند و وضعیت برخی مجروحین وخیم گزارش شده است.

در این بین یک نفر هم خبرنگار بوده که شهید شده است.