کد خبر: 5096تاریخ انتشار : ۱۷:۳۱:۴۹ - دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷

کلاهبردار ۲۲ میلیاردی در دام پلیس نکا

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۲ میلیاردی در شهرستان نکا خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران گفت: در پی مراجعه و طرح شکایت مدیرعامل یک شرکت در شهرستان نکا به ماموران پلیس آگاهی مبنی بر کلاهبرداری ۲۲ میلیاردی از وی، موضوع در دستور فرماندهی انتظامی آن […]

کلاهبردار ۲۲ میلیاردی در دام پلیس نکا

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۲ میلیاردی در شهرستان نکا خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران گفت: در پی مراجعه و طرح شکایت مدیرعامل یک شرکت در شهرستان نکا به ماموران پلیس آگاهی مبنی بر کلاهبرداری ۲۲ میلیاردی از وی، موضوع در دستور فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود:کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی، یکی از کارکنان شرکت را به عنوان مظنون شناسایی کردند.

سردار میرفیضی گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم دستگیر شد و در تحقیقات و بازجویی‌های به عمل آمده عنوان داشت از آنجایی که مسئول مالی شرکت بوده با سوء استفاده از موقعیت شغلی و دسترسی به حساب‌ها اقدام به انتقال غیر قانونی وجه به حساب دیگران می‌کرده است.

فرمانده انتظامی مازندران، افزود: متهم با این ترفند متقلبانه بیش از ۲۲ میلیارد ریال از این شرکت کلاهبرداری کرده که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی سهل انگاری افراد در رعایت نکات امنیتی تجارت، ضعف آگاهی و اعتماد بی مورد به افراد را از مهمترین عوامل سوء استفاده سودجویان و کلاهبرداران برشمرد.

سردار میرفیضی با بیان اینکه کلاهبرداران و افراد فرصت طلب معمولا با ظاهری فریبنده، آراسته و با قدرت بیان فوق العاده طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند به متصدیان شرکت‌ها و موسسات تجاری و تولیدی، توصیه کرد: برای پیشگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب و سودجو از اعتماد به افراد ناشناس خودداری کنند.