کد خبر: 5169تاریخ انتشار : ۱۶:۰۴:۴۸ - جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷

غرق شدن ۵ نفر طی دو روز در آب‌های ساحلی مازندران

مازنی خبر : مدیر کل اداره پزشک قانونی مازندران از غرق شدن و جان باختن پنج نفر دو روز گذشته در آب‌های ساحلی مازندران خبر داد. عباسی مدیر کل اداره پزشک قانونی مازندران گفت: چهار نفر دیروز و یک نفر امروز در آب‌های ساحلی محمودآبادغرق شدند که پیکر سه نفر فوت شده در دریا پیدا […]

غرق شدن ۵ نفر طی دو روز در آب‌های ساحلی مازندران

مازنی خبر : مدیر کل اداره پزشک قانونی مازندران از غرق شدن و جان باختن پنج نفر دو روز گذشته در آب‌های ساحلی مازندران خبر داد.

عباسی مدیر کل اداره پزشک قانونی مازندران گفت: چهار نفر دیروز و یک نفر امروز در آب‌های ساحلی محمودآبادغرق شدند که پیکر سه نفر فوت شده در دریا پیدا شد و یک نفر هنوز مفقود است.

وی افزود: پیکر نیمه جان یک خانم از آب بیرون کشیده شد و به بیمارستان انتقال یافت که در حال حاضر در کما بسر می‌برد.

نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،نیز با اشاره پایان طرح دریا در شهریور امسال گفت: با گذشت ۶ روز از جمع آوری طرح سالم سازی دریا همچنان شاهد غرق شدن افراد در آب‌های ساحلی استان بخصوص در شهر‌های بابلسر، فریدونکنار و محمودآباد هستیم.

وی افزود: ۴ هزار و ۴۰۴ نفر از اول خرداد تا پایان شهریور با کمک ناجیان غریق مستقر در سواحل مازندران از غرق شدن و مرگ حتمی نجات یافتند.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه از آغاز طرح دریا از اول خرداد تا پایان شهریور در مازندران ۴۷ نفر از مسافران و بومیان منطقه در آب‌های ساحلی مازندران جان خود را از دست دادند، افزود: از این تعداد ۱۲ غریق مازندرانی بودند.

کریمیان گفت: بیشترین جان باختگان وغرق شدگان در آب‌های ساحلی شهر‌های بابلسر، نور، نوشهر، محمودآباد و رامسر ثبت شده است.

وی از بکارگیری هزار و ۴۲۰ ناجی غریق در داخل وخارج طرح سالم سازی دریا خبرداد و افزود:این تعداد ناجیان غریق به همراه ۱۲۰ جت اسکی و قایقران در محدوده ۹۵ طرح سالم سازی دریا و ۳۷۵ نقطه حادثه خیز شناممنوع برای امدادرسانی در سواحل مازندران مستقر بودند.