کد خبر: 5251تاریخ انتشار : ۷:۵۱:۰۴ - سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷

نجفی : عصبانی نشدن، انتظار درستی است و من از این بابت متاسفم

مازنی خبر : علی نجفی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با انتشار فایل صوتی مسائلی را با مردم حوزه انتخابیه خود مطرح و توضیحاتی در مورد فایل های صوتی اخیرش ارائه نمود که متن کامل آن از سوی دفتر وی در اختیار ما قرار گرفت . متن کامل این توضیحات را با هم […]

نجفی : عصبانی نشدن، انتظار درستی است و من از این بابت متاسفم

مازنی خبر : علی نجفی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با انتشار فایل صوتی مسائلی را با مردم حوزه انتخابیه خود مطرح و توضیحاتی در مورد فایل های صوتی اخیرش ارائه نمود که متن کامل آن از سوی دفتر وی در اختیار ما قرار گرفت .

متن کامل این توضیحات را با هم می خوانیم :

مردم عزیز شهرستان بابل

عرض سلام و احترام دارم محضر همه ی شما ؛

طی روزهای گذشته یک فایل صوتی از گفت و گوی خصوصی اینجانب با رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان پخش شد که طی آن تذکری من به ایشان برای رعایت مکاتبات اداری داده ام. تاکنون واکنشی نسبت به این مسئله نداشتم چرا که نمی خواستم ذهن مردم را درگیر مسائل حاشیه ای بکنم، ولیکن با توجه به درخواست های مکرر و متعدد، نکاتی را منباب روشنگری به آگاهی می رسانم.

عصبانی نشدن، انتظار درستی است و من از این بابت متاسفم ولی همه ی شما را به قضاوت می طلبم که چه کسی است که عصبانی نشود و من هم به مانند یک انسان از این قاعده مستثنی نیستم، البته می دانم که خیلی از شما از من انتظار نداشتید!
و متاسفم که نامبرده بر خلاف اخلاق، بر خلاف نزاکت و بر خلاف قانون گفت و گوی خصوصی را ضبط و در اختیار منتشر کنندگان قرار داد.

مردم عزیز،

آنچه که در آن فایل شنیدید، تنها یک دقیقه از ساعت ها، روزها و ماه ها حرص خوردن و تلاش من برای جلوگیری از کم کاری، بی برنامه گی و بی انگیزگی در مسیر توسعه شهرستان بابل بود.

به شرافتم سوگند می خورم که هرگز دعوای نام و نان با کسی نداشته ام و اگر شما نیز در جایگاه من بودید، حتما تصدیق می کردید که این فریاد، فریاد بر سر نام نجفی نبوده است.

اینجانب و دفتر من کمترین دخالت در مسائل اجرایی و فعالیت روزمره ادارات را تا کنون نداشته ایم. بارها به ادارات تاکید کرده ام که استقلال و شانیت خود را رعایت کنند و به ابزار دست این و آن تبدیل نشوند. البته اگر خلاف این مشاهده شود، قطعا از قدرت نظارت خود به نیابت از شما مردم عزیز استفاده خواهم کرد و تا کاستی ها و انحرافات احتمالی برطرف شود. به همین دلیل برخی می خواهند با نادیده گرفتن هر کسی که صدای مردم است، او را و امید مردم را نشانه بگیرند و البته هراسی از ایستادگی بر مدار استیفای حقوق و منافع مردم ندارم و اطمینان دارم که موج سوارانی که شعار اخلاق می دهند و یا رقبای سیاسی که هست و نیست منافع و مصالح شهرستان را به مسلخ این رقابت های بی حاصل می برند، راه به جایی نخواهند برد و البته روزی مستندات این تلاش های مذبوحانه و بی حاصل را با شما مردم درمیان خواهم گذاشت.

مردم شریف،

ای کاش همزمان با انتشار فایل صوتی مورد اشاره، بخشی از بی تدبیری ها و ناتوانی ها و ناکارامدی ها در حوزه ورزش را هم مطلع می شدید. چرا صدها میلیون تومان از بودجه ورزشی شهرستان بابل به دلیل بی توجهی و بی برنامگی جذب نشد و پس فرستاده شد در حالی که بعضی هیات های ورزشی نیازمند حتی یک میلیون تومان بودجه هستند.

چرا بابل در لیست شهرستان های منتخب استان برای راه اندازی خانه جوان نیست؟

نحوه اجاره سالن های ورزشی و لابی ها و زدوبندهای خلاف پیرامون آن، چگونه است؟

چرا چمن ورزشگاه هفت تیر به پارکینگ خودرو کارمندان اداره ورزش تبدیل شده بود؟

چرا افراد غیر متخصص و جریانی در راس هیات های ورزشی قرار می گیرند؟

آیا این مسئله به اعتماد ورزشکاران لطمه نمی زند؟

چرا برنامه و هدف منسجم برای پیگیری احداث ورزشگاه مدرن که در سطح ملی رایزنی هایی زیادی صورت گرفت و حتی هیات هایی نیز به بابل آمدند، وجود ندارد؟

بله مردم عزیز،

عصبانیت من از این چیزهاست و این که ورزش جایی برای پرداخت بدهی و دین یک مدیر به حامیان پشت پرده اش نیست و سرنوشت ورزشکاران و جوانان قابل داد و ستد نیست؟

مردم عزیز شهرستان بابل،

به سوگندی که در ابتدای نمایندگی یاد کرده ام، عصبانیت من بر سر ترتیب اسم نبود و برخی ذوق زدگان سعی کرده اند که از کاه، کوهی بسازند.

حرف من با جریانی است که در بدنه دولت، صدای ملت ندارد و این دغدغه و دعوای من است.

ما با پدیده ای از مدیران مواجه هستیم که وقتی با نظارت نماینده مواجه می شوند یک دقیقه از ساعت ها، مذاکره و پیگیری را ضبط می کنند تا برای ضعف هایشان از نماینده باج بگیرند و زبان او را کند کنند و بر صندلی ریاست آویزان! به عنوان نماینده مردم به معدود افراد ضبط به دست می گویم که ادب و اخلاق و تربیت را نشانه رفته اید.

آیا فکری به حال تبعات کارهایتان کرده اید؟

آیا پاسخ قانع کننده ای برای افکار عمومی دارید؟

جامعه ای که فضای خصوصی اش از دوربین ها و ضبط صوت ها برای مچ گیری پر باشد دچار چه سرنوشتی خواهد شد؟

مردم عزیز شما قضاوت کنید؟

مردم عزیز،

صدای من و فریاد من و دغدغه من پنهانی و پوشیده نیست. آن چه که گفتم حاصل دو سال حرص خوردن های من است. دغدغه های من استیفای حقوق شماست. دغدغه من توسعه بزرگترین شهرستان استان مازندران است.

من در این شهرستان عقب مانده از توسعه، اعتبار و حیثیت خودم را به آرامش و راحتی شما گره می زنم.

به عنوان یک دیپلمات که آداب و نزاکت را آموختم و به کار بستم و سعی کردم که همیشه مبادی به این آداب باشم صریحا عرض می کنم که در استیفای حقوق مردم هیچ پروتکلی و هیچ تعارفی با هیچ کسی ندارم.

از احساسات پاک شما که در این مدت با نگرانی و تعجب و تاسف و دلسوزی این مسئله را دنبال کردید، صمیمانه سپاسگزارم.

خدانگهدار

علی نجفی