کد خبر: 5324تاریخ انتشار : ۹:۱۲:۵۴ - جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷

لزوم ورود جدی دادستان قائم‌شهر به موضوع ترنم / ترنم‌های دیگر را دریابیم

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : خبر کوتاه بود و دردناک: «کودک ۴ ساله قائم شهری قربانی کودک آزاری»! از این دسته از اخبار شوم در سال‌های اخیر بسیار شنیده بودیم ، هر کدام ناراحت‌کننده‌تر از دیگری و اینبار خبر از شهری که در سال های اخیر سابقه مرگ کودکی زیر شکنجه را نداشته […]

لزوم ورود جدی دادستان قائم‌شهر به موضوع ترنم / ترنم‌های دیگر را دریابیم

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : خبر کوتاه بود و دردناک: «کودک ۴ ساله قائم شهری قربانی کودک آزاری»!

از این دسته از اخبار شوم در سال‌های اخیر بسیار شنیده بودیم ، هر کدام ناراحت‌کننده‌تر از دیگری و اینبار خبر از شهری که در سال های اخیر سابقه مرگ کودکی زیر شکنجه را نداشته است. شهری که در همین هفته های اخیر در قالب هواداران تیم فوتبال نساجی فریاد مهربانی‌شان را به سراسر ایران رسانده بودند…

واقعیت این است که افزایش کودک آزاری در جامعه مسئله کوچکی نیست که بخواهیم به سادگی از کنار آن عبور کنیم. امنیت کودک در خانواده و مدرسه یکی از اصلی ترین نیازهای هر جامعه برای حفظ آرامش است و یادمان نرود جامعه ای که آرامش داشته باشد می تواند توسعه را رقم بزند.

در همین راستا ، اقدامات کارشناسی و ریشه‌یابی کودک‌آزاری مسئله حیاتی در جامعه امروزی کشور است که در صورت عبور از آن در آینده جامعه را با خطرات شدیدتر و بیشتری روبرو خواهد کرد.

امروز به دلیل مشکلات اقتصادی شاهد افزایش عصبانیت در جامعه  هستیم و مطمئناً «آموزش» و «فرهنگ سازی» نقش بسیار مهمی در کاهش آمار خشونت خواهد داشت. آموزشی که باید به خانواده ها منتقل و از پدران و مادران خواسته شود تحت هر فشار و مشکلی ، آثار آن را به فرزندان منتقل نکنند.

شناسائی خانواده های درگیر با مواد مخدر و زیر نظر گرفتن آنها توسط بهزیستی و یا هر دستگاه مرتبط دیگری ، می تواند حس نظارت بر پدر و مادر خانواده را افزایش و در نهایت تامین کننده سلامت و جان کودکان آن خانواده باشد.

«ترنم» دختر ۴ ساله قائم شهری در صورتی قربانی کودک آزاری شده است که در سال های گذشته سابقه اینگونه حوادث را در قائم شهر شاهد نبودیم . بی‌شک دادستان پرتلاش قائم‌شهر مانند دیگر مردم این شهرستان داغدار از دست دادن ترنم است و ورود و برخورد جدی‌اش به این موضوع می تواند مانع تکرار اینگونه رفتارها شود. برخوردی که درس عبرتی برای دیگران باشد.

شاید ترنم‌های بسیاری در جامعه وجود داشته باشند ، (که حتماً هستند) و در معرض آزار و اذیت خانواده و دیگران قرار دارند. ترنم‌ها و خانواده های آنها را باید دریابیم قبل از آنکه خبر دیگری مربوط به قتل و کودک آزاری مخابره شود.

ترنم‌ها و کودکانی که در کنار پدران و مادران معتاد و عصبی زندگی می کنند ، در این کشور حق زندگی آرام را دارند لذا برای کاهش آمار خشونت و به خصوص کودک آزاری ، زنجیره ای به هم پیوسته از آموزش و پرورش ، بهزیستی ، دستگاه قضائی و امنیتی ، رسانه ها و دانشگاه ها گرفته تا مهمتر از همه ، مردم باید تلاش کنند.

هر کدام از این کودکان می توانند در آینده باعث افتخار این سرزمین شوند.

نگذاریم ترنم دیگری زیر ظلم و آزار چشمانش را ببند و قتل پایان زندگی‌اش باشد.

مطمئناً فردا دیر است…

 

*** میثم کاوه / فعال رسانه ای

http://uupload.ir/files/6wk2_%D9%85%DB%8C%D8%AB%D9%85_%DA%A9%D8%A7%D9%88%D9%87.jpg