کد خبر: 540تاریخ انتشار : ۱۱:۲۱:۴۱ - چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

به فال نیک گرفتن تغییر در حوزه سیاسی انتخابات استانداری مازندران / عنایتی جای قمی آمد

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی : با حکم استاندار مازندران رضا عنایتی به عنوان مدیرکل جدید سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران منصوب شد. به گزارش مازنی خبر ، رضا عنایتی در صورتی جایگزین جعفر قمی شده است که قبلاً در حوزه مدیرکل امنیتی و انتظامی عملکرد بسیار خوبی ار خود بر […]

به فال نیک گرفتن تغییر در حوزه سیاسی انتخابات استانداری مازندران / عنایتی جای قمی آمد

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی : با حکم استاندار مازندران رضا عنایتی به عنوان مدیرکل جدید سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران منصوب شد.

به گزارش مازنی خبر ، رضا عنایتی در صورتی جایگزین جعفر قمی شده است که قبلاً در حوزه مدیرکل امنیتی و انتظامی عملکرد بسیار خوبی ار خود بر جا گذاشته بود و می توان این انتصاب را به نوعی ادامه انتصابات بر مبنای شایسته سالاری در استانداری مازندران دانست.

عنایتی از نیروهای باسابقه و خوشنام وزارت کشور محسوب می شود ، دارای مدرک دانشگاهی در حوزه علوم سیاسی می باشد و از سال ۹۲ در سمت مدیرکلی امنیتی و سیاسی استانداری مازندران فعالیت می کرد .

وی همچنین سمت هایی از جمله مدیرکل اتباع خارجی استان مازندران و معاون فرماندار نکا را نیز در کارنامه خود دارد و در یک مقطع زمانی به عنوان کاندیدای فرمانداری ساری نیز مطرح بود.

*** انتظارات از رضا عنایتی

انتخاب یکی از چهره های موفق استانداری مازندران به عنوان مدیرکل سیاسی انتخابات ، نشان از حساسیت و دقت مهندس اسلامی استاندار مازندران در بحث انتصابات دارد.

هرچند جعفر قمی در مدت مسئولیتش در مدیرکلی سیاسی انتخابات استانداری سعی کرده بود عملکرد خوبی را از خود بر جا بگذارد ولی استفاده از ظرفیت تمامی احزاب با هر خط فکری برای ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه به حلقه مفقوده این حوزه تبدیل شده بود.

هر چند عنایتی در دو حوزه انتخابات و تقسیمات کشوری کارهای بسیاری در آینده خواهد داشت اما به نظر می رسد باید بیشترین تلاش خود را در حوزه سیاسی انجام دهد تا از ظرفیت تمامی احزاب به خوبی در راستای توسعه استان استفاده شود.

شکی نیست استفاده از نظرات و پیشنهادات کارشناسان خبره حوزه سیاسی استان (چه اصلاح طلب و چه اصولگرا) می تواند گره های بسیاری را در استان باز نماید.

بحث دیگری که از رضا عنایتی در مسئولیت جدید انتظار می رود این است که فرمانداران و بخشداران را به صحبت کردن بیشتر با مردم سوق دهد. نکته ای که انتقادات بسیاری را به همراه داشته است و انتظار می رود نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها و بخش های استان بیشتر از همیشه از دستاوردهای دولت به عنوان بخش غیرقابل انکار نظام جمهوری اسلامی به دفاع بپردازند.