کد خبر: 5401تاریخ انتشار : ۱۷:۵۱:۵۷ - سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷

تقوی‌فرد: مجازات‌های جایگزین حبس در اولویت دستگاه قضایی مازندران قرار گیرد

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: قضات در سراسر استان مجازات‌های جایگزین حبس را برای محکومان برخی جرائم اعمال کنند. به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت‌الاسلام محمد علی تقوی فرد با بیان اینکه در حوزه حبس‌زدایی نیازمند اقدامات جدی‌تر هستیم، اظهار داشت: در این زمینه به دلیل محدودیت‌ها یا […]

تقوی‌فرد: مجازات‌های جایگزین حبس در اولویت دستگاه قضایی مازندران قرار گیرد

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: قضات در سراسر استان مجازات‌های جایگزین حبس را برای محکومان برخی جرائم اعمال کنند.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت‌الاسلام محمد علی تقوی فرد با بیان اینکه در حوزه حبس‌زدایی نیازمند اقدامات جدی‌تر هستیم، اظهار داشت: در این زمینه به دلیل محدودیت‌ها یا تفاسیر متفاوت از قانون، قضات از مجازات‌های جایگزین حبس کمتر استفاده می‌کنند و در تلاش هستیم قضات در سراسر استان مجازات‌های جایگزین حبس را برای محکومان برخی جرائم اعمال کنند.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی قبل از صدور حکم یعنی در مرحله دادسرا بررسی و تحقیق مقدماتی انجام داده و بعد از اطمینان نسبت به محکومان تامین متناسب را اخذ زیرا این روش مد نظر قانون و نظام کشوری است.

این مقام قضایی گفت: تغییر نگرش قضات عامل اساسی در استفاده از مجازات جایگزین بوده و شایسته است همکاران قضایی از تمامی ظرفیت قانون جدید آیین دادرسی کیفری درخصوص مجازات‌های جایگزین حبس به صورت مناسب و هدفمند استفاده کنند.

تقوی فرد اضافه کرد: نیاز است که معاونت آموزش قضات دادگستری استان، برگزاری برنامه‌های توجیهی و رفع موانع با هدف استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را در دستور کار خود قرار دهند.