کد خبر: 5435تاریخ انتشار : ۹:۳۹:۲۹ - چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷

ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در شهرستان نور

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نور، از ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در ۷۵۰ هکتار باغ های این شهرستان خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، رحمت الهد علی بابایی در مورد میزبانان این حشره و نحوه خسارت آن گفت: مگس میوه حدود ۲۰۰ گونه میزبان داشته که بیشتر به هلو، زردآلو، گلابی، سیب، گیلاس، انار، […]

ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در شهرستان نور

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نور، از ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در ۷۵۰ هکتار باغ های این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، رحمت الهد علی بابایی در مورد میزبانان این حشره و نحوه خسارت آن گفت: مگس میوه حدود ۲۰۰ گونه میزبان داشته که بیشتر به هلو، زردآلو، گلابی، سیب، گیلاس، انار، انجیر، خرمالو و مرکبات حمله می کند.
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نور با بیان اینکه که مگس ماده در پوست میوه تخم ریزی و لارو آن از گوشت میوه تغذیه می کند که در اثر این تغذیه لهیدگی و تغییر رنگ در میوه پدیدار می شود افزود: برای ردیابی ، شناسایی و مبارزه با این آفت در باغ های شهرستان ایستگاه های ردیابی با استفاده از تله های سراتراپ و فرمونی ، قرص سراتینکس، چسب زرد ایجاد شده است.
بابایی، راه های کنترل آفت مگس میوه مدیترانه ای را طعمه پاشی تنه و سرشاخه درختان آلوده، نصب تله های جلب کننده فرمون یا قرص سراتینکس در سمت آفتابگیر درختان، چسب زرد، معدوم کردن میوه های آفت زده، مدفون کردن میوه های آلوده در عمق ۵۰ سانتی متری خاک عنوان کرد.