کد خبر: 5501تاریخ انتشار : ۱۳:۳۴:۴۱ - شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷

سونامی استعفا شهرداران در مازندران / شهردار رامسر هم استعفا داد / لزوم ورود استاندار و دستگاه های نظارتی

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: در مدت کمتر از دو هفته شهرداران بابلسر ، آمل و رامسر از شهرهای مهم استان مازندران استعفا دادند . هرچند دلایل این استعفاها مشخص نیست اما پیش بینی می شود روند استعفای شهرداران در استان مازندران ادامه یابد. به گزارش مازنی خبر ، با روی کار آمدن شوراهای […]

سونامی استعفا شهرداران در مازندران / شهردار رامسر هم استعفا داد / لزوم ورود استاندار و دستگاه های نظارتی

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: در مدت کمتر از دو هفته شهرداران بابلسر ، آمل و رامسر از شهرهای مهم استان مازندران استعفا دادند . هرچند دلایل این استعفاها مشخص نیست اما پیش بینی می شود روند استعفای شهرداران در استان مازندران ادامه یابد.

به گزارش مازنی خبر ، با روی کار آمدن شوراهای اسلامی دوره پنجم ، شهرداران اکثر شهرهای مازندران تغییر یافتند و مردم انتظار داشتند این تغییرات به وجود آورنده یک ثبات مدیریتی در شهرداری ها و در نتیجه رقم خوردن توسعه شهری باشد اما به نظر می رسد بحران مالی و فشارهای بعضی اعضای شوراها ، عرصه را برای فعالیت شهرداران تنگ کرده است و البته بعضی شهرداران نیز نتوانستند انتظارات برآورده سازند.

از آنجائی که در سال های اخیر به صورت کاملاً غیراصولی به بدنه شهرداری های استان مازندران ، نیروهای مازاد تحمیل شد ، به نظر می رسد بحران شهرداری ها در تامین حقوق کارمندان به یک بحران جدی تبدیل شده است و لذا شهرداران در این وضعیت اقتصادی کشور ترجیح می دهند عطای کار را به لقایش ببخشند.

از یک سو جذب های غیرقانونی و خویشاوندی که باعث افزایش هزینه در شهرداری و در نهایت کاهش بودجه عمرانی می شود و از سوی دیگر خواسته های نابجای بعضی اعضای شورا ، این روزها مشکلات متعددی را برای بعضی از شهرداران به وجود آورده است.

هیچ شهروندی مخالف برخورد و برکناری شهرداران ضعیف و متخلف نیست اما نباید از کنار سونامی استعفای شهرداران در مازندران به سادگی عبور کرد. انتظار می رود شهردارانی که متخلف هستند با آنها برخورد جدی شود و ضمن شفاف سازی ، از شهرداران موفق در راستای حفظ اعتماد مردم صیانت گردد.

قابل ذکر است ، در همین روزهای اخیر ، در یکی از شهرهای پرجمعیت مازندران با تصمیم شورای شهر بسیاری از اقوام اعضای شورا از قبیل برادرهمسر ، پسرعمه ، همسر و … به شهرداری تحمیل شدند تا بار مالی اضافه‌تری بر دوش شهردار شهرشان بگذارند.

نکته قابل توجه اینجاست که تهدید به استیضاح تنها راهکار بعضی شوراها در برابر مقاومت شهرداران است. شهردارانی که در برابر خواسته های نامعقول و غیرمنطقی این شوراها ایستادگی کنند با تهدید به استیضاح و برکناری رو برو می شوند و از آنجائی که هیچ شهرداری دوست ندارد در کارنامه مدیریتی‌اش مهر استیضاح درج شود لذا تن به استعفا می دهد.

در این وضعیت انتظار می رود ، برای حفظ ثبات و آرامش در شهرها و همچنین کوتاه شدن دست بعضی اعضای شوراها از منافع عمومی ، استاندار مازندران به عنوان نماینده عالی دولت در استان و همچنین دستگاه های نظارتی بر عملکرد و رفتارهای شوراهای اسلامی شهرها توجه بیشتری داشته باشند و ضمن برخورد جدی با متخلفین از مدیران موفق و سالم صیانت کنند.