کد خبر: 5635تاریخ انتشار : ۸:۱۵:۴۲ - پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

مدیرکل بهزیستی مازندران عنوان کرد: تبعیض در جذب نیرو در آموزش و پرورش

مازنی خبر : مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه شعار امسال روز جهانی عصای سفید رفع تبعیض است، گفت: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به دلیل نقص قوانین از نابینایان حتی در حوزه مدارس استثنایی هم بکارگیری نشد. سعید آرام در مراسم روز جهانی عصای سفید که با حضور حسین نحوی‌نژاد، معاونت […]

مدیرکل بهزیستی مازندران عنوان کرد: تبعیض در جذب نیرو در آموزش و پرورش

مازنی خبر : مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه شعار امسال روز جهانی عصای سفید رفع تبعیض است، گفت: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به دلیل نقص قوانین از نابینایان حتی در حوزه مدارس استثنایی هم بکارگیری نشد.

سعید آرام در مراسم روز جهانی عصای سفید که با حضور حسین نحوی‌نژاد، معاونت توانبخشی بهزیستی کشور در مجتمع میزبان بابلسر برگزار شد، گفت: روز ۲۳ مهرماه روز جهانی عصای سفید نامگذاری شده و در این روز صدای عدالت خواهی نابینایان بیش از پیش شنیده می‌شود.
وی با بیان اینکه روز جهانی عصای سفید به عنوان سنبل حضور اجتماعی نابینایان مطرح می‌شود، افزود: در این روز نابینایان مطالبات خود را در مسائل اجتماعی و اقتصادی به گوش مسئولین و برنامه‌ریزان می رسانند.
مدیر کل بهزیستی مازندرا ن سازمان بهزیستی با بیان اینکه پیگیر اصلی مسائل معلولین است، تصریح کرد: برای کمک به نابینایان در حوزه کتابخانه ها تلاش وافری شده و برای رفع مشکلات این قشر نیاز به کمک همه دستگاه‌ها هستیم.
وی با اشاره به تبعیض‌های روا شده بر معلولین، افزود: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به دلیل نقص قوانین از نابینایان حتی در حوزه مدارس استثنایی هم بکارگیری نشد.
آرام با اشاره به اینکه شعار روز نابینایان امسال «رفع تبعیض و راهم را روشن سازد» است، عنوان کرد: تعداد نابینایان استان ۵ هزار و ۳۰۰ نفر است که ۳ هزار ۳۰۰ آقایان و ۲ هزار بانوان هستند.
وی افزود: بیش از ۲۵۳ میلیون نفر در دنیا دچار مشکلات نابینایی هستند و بیش از ۸۰ درصد اختلالات بینایی قابل پیشگیری است که شایع‌ترین اختلالات آنها عفونت‌های چشمی که در سال‌های اخیر توانستیم آنها را کنترل کنیم.
مدیر کل بهزیستی مازندران اظهار کرد: خدمات ویژه دولت تدبیر و امید از سال گذشته برای نگهداری نابینایان سه و نیم برابر شد و حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از نابینایان مازندران که بیش از ۷۵ درصد نابینایان استان را شامل می‌شود، تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.
وی افزود: در سنجش انجام شده در سال‌های گذشته بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ کودک دچار اختلالات بینایی بودند که با اقدامات انجام شده درمان و از بروز مشکلات بعدی آنها پیشگیری خواهد شد.