کد خبر: 5677تاریخ انتشار : ۷:۵۵:۴۵ - یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

ضرورت اعتماد نمایندگان مجلس به مهندس اسلامی / راه او را می خواند

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : وزارت راه و شهرسازی یکی از مهمترین وزارتخانه های دولتی در کشورمان است که همواره روسای جمهور سعی کرده اند به دلیل گستردگی کار در این ارگان ، در انتخاب وزرا بیشترین مطالعه و بررسی را داشته باشند. ارتباط مستقیم این وزارتخانه با جان مردم و همچنین گستردگی […]

ضرورت اعتماد نمایندگان مجلس به مهندس اسلامی / راه او را می خواند

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : وزارت راه و شهرسازی یکی از مهمترین وزارتخانه های دولتی در کشورمان است که همواره روسای جمهور سعی کرده اند به دلیل گستردگی کار در این ارگان ، در انتخاب وزرا بیشترین مطالعه و بررسی را داشته باشند.

ارتباط مستقیم این وزارتخانه با جان مردم و همچنین گستردگی حوزه های راه ، شهرسازی و مسکن ، فعالیت مطلوب به عنوان وزیر در وزارت خانه عریض و طویل راه و شهرسازی را سخت می کند و معمولاً به همین گستردگی است که وزرای راه و شهرسازی دولت ها با چالش های جدی در برابر نمایندگان مجلس و مطالبات مردمی روبه رو می شوند.

هر چند دکتر روحانی در دولت دومش هم مجدداً به مهندس آخوندی اعتماد کرد ولی چالش های مدیریتی وی و تقابلش با مجلس ، باعث شد تا از همان ابتدای دولت دوم کارشناسان حوزه مربوطه ، خداحافظی زودهنگام آخوندی را پیش بینی کنند.

امروز وزارت راه و شهرسازی به نقطه ای رسیده است که رئیس جمهور به شخصیتی کاردان و دلسوز اعتماد کرده و سکان هدایت وزارت راه و شهرسازی را به مهندس اسلامی سپرده است.

نگاهی به کارنامه علمی و شغلی مهندس محمد اسلامی نشان می دهد که وی فردی شایسته برای این مسئولیت است و همراهی مجلس شورای اسلامی با دولت و اعتماد به انتخاب دکتر روحانی می تواند در نهایت در حوزه های راه و مسکن برای مردم مفید واقع شود.

اسلامی شخصیتی مردمی و مدیری جدی و پیگیر است و این خصوصیت ها را در زمان حضورش در استانداری مازندران به اثبات رسانده است. بی شک در این برهه حساس کشور که بیش از گذشته مردم نیاز به احساس همدلی مجلس و دولت دارند تا بار دیگر چراغ های امید در جامعه روشن گردد اعتماد منتخبین مردم در خانه ملت به فرزند شایسته اصفهان می تواند تجلی همان وحدتی باشد که مقام معظم رهبری بارها توصیه فرمودند.

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1397/7/28/514893_808.jpg

پی نوشت : معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ۱۳۷۴ ـ ۱۳۶۶،‌ مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران۱۳۸۲ ـ ۱۳۷۴،‌ قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا ۱۳۸۴ ـ ۱۳۸۳،‌رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ۱۳۸۶ ـ ۱۳۸۳،‌معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع ۱۳۹۶ ـ ۱۳۸۶،‌ معاون مهندسی پدافند غیرعامل وزارت دفاع و همزمان دبیر ستاد توسعه سواحل مکران ۱۳۹۳ ،‌ عضویت در شورای برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان به مدت ۳ سال،‌ عضویت در ستاد مرزهای کشور ـ وزارت کشور به مدت ۴ سال،‌عضویت در ستاد بحران کشور و کمیته دائمی سازمان پدافند غیرعامل،‌عضویت شورای عالی هواپیمایی کشور ،‌عضو شورای عالی معماری و شهرسازی ایران ،‌عضویت هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال ۱۳۸۵ ـ ۱۳۸۲،‌رئیس هیئت مدیره شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مسضعفان از سال ۱۳۹۰ ـ ۱۳۹۱،‌رئیس هیئت مدیره شرکت عمران و مسکن ایران ۱۳۹۵ ـ ۱۳۹۱،‌عضو انجمن هوافضا ایران ، عضویت در نظام مهندسی ساختمان و مسئولیت استانداری مازندران در سال های ۹۶ تا ۹۷ بخشی از رزومه کاری اسلامی در سه دهه اخیر است.