کد خبر: 57تاریخ انتشار : 10:31:30 - سه شنبه 15 مه 2018

محمد جعفری : دست هایی در کار است تا کشاورزان را از دولت ناامید کنند

به گزارش مازنی خبر ، در شماره جدید نشریه تکرار منتشر شد ؛ گفتگوی تکرار با مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور +++ رسانه ها کمک کنند تا با فرهنگ سازی در جامعه جلوی مصرف نان با آرد سفید گرفته شود +++ در بعضی نانوائی ها از آرد سه ستاره شیرینی پزی […]

به گزارش مازنی خبر ، در شماره جدید نشریه تکرار منتشر شد ؛

گفتگوی تکرار با مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور

+++ رسانه ها کمک کنند تا با فرهنگ سازی در جامعه جلوی مصرف نان با آرد سفید گرفته شود
+++ در بعضی نانوائی ها از آرد سه ستاره شیرینی پزی برای تولید نان استفاده می کنند که این یک فاجعه است
+++ دلالانی که در حوزه واردات حضور دارند رقبای سنگین تولید داخل هستند
+++ کشاورزان ما آگاه باشند که دولت بدهکار مطمئنی است و در هر صورتی بدهی ها را پرداخت کرده و می کند
+++ اشتغالی که در حوزه کشاورزی ایجاد شد را از بین نبریم. افرادی که با دولت یا شخص خاصی مشکل دارند ، در جهت تضعیف روحیه کشاورزان کار نکنند
+++ جریان سازی هایی میشود تا گندم تولید داخل نداشته باشیم تا رانت های وارداتی ، وارد این عرصه بشود

http://tekrarnews.ir/wp-content/uploads/IMG_4852.jpg

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور مهمان تکرار بود . ماحصل گفتگوی مفصل ما با دکتر محمد جعفری را در زیر بخوانید:

*** سال ۹۷ را در حالی آغاز کردیم که در پایان سال گذشته در خرید تضمینی محصولات کشاورزی در بخش برنج شاهد خروج از رکود بازار این محصول بودیم. مستحضرید که در اواخر آبان ماه خرید و فروش برنج رکود بسیار بالایی داشت. هیات محترم وزیران طی تصمیمی با دستور به ستاد تنظیم بازار و به شرکت بازرگانی دولتی خرید توافقی برنج پرمحصول را که واقعا در رکود جدی بود در استان مازندران آغاز کرد و با همیاری همکاران‌مان در حدود ۶۸۰ تن خرید کردیم و با این خرید جایگاهی در رونق بازار برای برنج ایجاد شد و شاهد افزایش قیمت ناگهانی ۱۰ تا ۲۰ درصدی در قیمت برنج ندا ، شیرودی ، طارم هاشمی و صدری هاشمی بودیم. ما به نمایندگی دولت در استان گیلان هم خرید توافقی برنج داشتیم.
*** قیمت برنج نسبت به دوران رکود ۲۰ درصد افزایش داشته است . چون در مقطعی بحث واردات برنج مطرح شد و رکود در بازار برنج بوجود آمد که الحمدلله با اقدام دولت برنج شیرودی در حال حاضر بالای ۶۲۰۰ تومان است.
*** تصمیم مهمی هم ستاد تنظیم بازار استان مازندران در جهت کمک و رفاه حال کشاورزان با تاکید مهندس اسلامی استاندار مازندران اتخاذ شد که طی آن باید ۴ مرکز را بعد از برداشت در استان مازندران به مدت سه ماه بازگشایی کنیم که این امر انشاالله با مذاکره ای که با مهندس سیف انجام داده ایم با هماهنگی وزیر محترم جهاد کشاورزی و تعیین یک نرخ مناسب که هم بازار دچار آسیب نشود و هم تولید کننده و مصرف کننده آسیب نبینند، اتفاق بیفتد.
*** انشاالله ما بتوانیم چارچوبی را معین بکنیم که ۴ مرکز که طبق پیش بینی همکارانمان در شهرهای نکا، بابل، آمل و فریدونکنار می باشند این مراکز را بازگشایی کنیم تا خرید برنج با قیمت توافقی که این قیمت باید حتما تحت نظرسازمان جهاد کشاورزی و استانداری و انجمن های بخش خصوصی فعال حوزه برنج باشد تا به رونق تولید این محصول و هم به مصرف کننده کمک کند.
*** در سالی که طبق فرمایش مقام معظم رهبری، سال حمایت از کالای ایرانی است باید تلاش کنیم حداقل ما شرایطی نداشته باشیم که دچار بحران بشویم و مشکلاتی بوجود بیاید که محصول روی دست کشاورز بماند . مانند مشکلاتی که سال گذشته در مرکبات رخ داد مخصوصا در شهرستان قائمشهر که قطعا این مشکلات به اقتصاد استان مازندران ضربه خواهد زد. طبق آماری که من قبلا هم اعلام کردم تقریبا ۳۵یا ۳۶ درصد از ارزش افزوده کشاورزی استان مربوط به برنج است و در مجموع بیش از ۵۰ درصد ارزش افزوده کشاورزی استان مازندران برنج و مرکبات است. این آمار نشان از جایگاه بالای برنج دارد. مازندران بالاترین ارزش افزوده کشاورزی را در کشور دارد.
*** در بحث طرح خودکفایی برنج در استان مازندران یکی از بزرگترین مشکلات ما آبیاری به شیوه سنتی است. ما در تامین آب مشکل داریم. ما فقط کمتر از ده درصد از آب های سطحی را مهار می کنیم. اگر واقعا بخواهیم شرایط را طوری رقم بزنیم که از ارقام پرمحصول برنج استفاده کنیم با توجه به محدودیت منابع آب و محدودیت اضافه کردن سطح زیر کشت باید میزان تولید در واحد سطح را بالاببریم. یعنی افزایش بهره وری در واحد سطح را داشته باشیم و این بهره وری باید در ارقامی باشد که نیاز داریم در آن بخش محصول بیشتری تولید کنیم و حتما باید میزان تولید را بالا ببریم که نیاز به آب بیشتری داریم.امسال مشاهده می کنید که به علت محدودیت منابع آب در بسیاری از شهرستانها تولید محصولات هم محدود شده است. سازمان های متولی حوزه آب باید بهره وری و میزان مهار اب های سطحی را بالاتر ببرند. پس بیس کارباید مدیریت آب باشد و بعد از مدیریت آب حتما باید ارقامی مثل شیرودی و یا کوهسار و یا ارقامی کیفی و کمی دیگری تولید کنیم.

*** سندی در وزارت جهاد کشاورزی در سال ۹۴ تهیه شد که این امکان وجود دارد که بیش از ۵۰ درصد از برنج مورد نیاز از استان مازندران تامین بشود. برای این مهم اول باید سیاست گذاری در منابع آب داشته باشیم. دوم درتعیین ارقام کیفی و کمی برنج سیاست گذاری شود و سوم سیاست گذاری مناسبی برای بازار آن اتخاذ شود.

*** یکی از مشکلاتی که در مبحث برنج وجود دارد برعکس شدن سطح زیر کشت برنج پرمحصول و برنج محلی در ده سال گذشته است. در سالهای گذشته برنج پرمحصول ۷۰ درصد سطح زیر کشت استان را تشکیل میداد ولی در حال حاضر ۳۰ درصد سطح زیر کشت را تشکیل می دهد. به علت اینکه در بحث تامین اعتبار برای خرید تضمینی و غیره سیاست گذاری خوب و مناسبی نشده است. در حالی که این پتانسیل در استان مازندران هست که برنج بیشتری را تامین کند.
*** قطعا و مطمئنا دلالانی که در حوزه واردات حضور دارند رقبای سنگین تولید داخل هستند. در زمینه برنج داخلی ،انجمن ها و NGO ها چارچوب هایی هستند که می توانند در بی کیفیت نشان دادن و سمی بودن ارقام وارداتی کمک کنند. محصولاتی که از هند و پاکستان وارد می کنیم آغشته به سم آرسنیک با میزان دو برابر ppm مجاز برای بدن انسان است که این خود یک بحران جدی در حوزه تغذیه است.
*** موضوع عدم استفاده از نان با آرد سفید را طی یکی دو سال اخیر بارها مطرح کردم. طی آمار مطرح شده از رسانه ها، متاسفانه استان مازندران بالاترین میزان ابتلا به سرطان را دارد. در دیابت ما رتبه سوم کشور را دارا هستیم. یکی از موارد مورد نیاز مخصوصا در دیابت و سرطان‌ گوارش بحث مصرف فیبر است که از ۲۵ گرم فیبر مورد نیاز روزانه انسان باید سه چهارم آن به بدن برسد که در شرایط رطوبی حاضر این امکان وجود ندارد. طبق تحقیقات در سبوس یا آرد سبوس دار فیبر زیادی وجود دارد که هم به گوارش کمک میکند هم موجب می شود کربوهیدراتی که درنان وجود دارد زود شکسته نشود و سریع جذب خون نگردد. در واقع دیابتی ها امنیتی در غذا خوردن با نان سبوس دار می یابند.

*** بزرگترین بسته حمایتی شرکت غله تامین گندم مناسب از استان های همجوار و تامین آرد ۱۸ درصد برای نانوایی های یارانه ای است که ما هیچگونه معضل و مشکلی نداریم و همواره برای ۶ ماه ذخیره هم در استان داریم. یعنی الان ما همین امروز برای تقریبا ۵ ماه گندم مناسبی که بتوان آرد ۱۸ درصد به ما بدهد را در انبارهای خودمان موجود داریم.

*** متاسفانه موضوعی بر فکر و فرهنگ مردم تاثیر گذاشته این است که به مردم یاد داده اند هر نانی که سفید است مرغوب و هر نان که کمی رنگ آن متفاوت است نامناسب است. یا برخی در صورت ناآگاهی آن را به ماندگاری نان تعمیم می دهند. به جرات عرض می کنم بر اساس آمار مرکز پژوهش های وزارت کشور که یک موسسه رسمی است ما رتبه اول تا سوم کیفیت نان را در کشور داریم.
*** کیفیت یک موضوع نسبی است.ممکن است نانی که به نظر یک نفر مرغوب بیاید در نظر دیگری بی کیفیت و نامرغوب باشد. پس کیفیت نسبی است. ما نمی گوییم آرد ما همیشه بهترین است اما آرد ما آردی است که به نفع کشاورز است. ما گندم آفت زده نداریم.
*** من خواهش می کنم رسانه ها این طرحی که ما در قالب اقتصاد مقاومتی اعلام کردیم را فرهنگ سازی کنند که مردم از نان های سفیدی را که چه نانوایی های آزاد پز و چه هرکس دیگری تولید می کنند روی برگردانند. یا کارگروه آرد و نان استان برای نانوایی های آزاد پز تعیین چارچوب کند که در استان مازندران در قالب شیوه هایی که ما داریم شما اجازه ندارید آردی را بپزید که زیر ۱۸ درصد باشد.
*** این فاجعه است که از آرد ۲۰ و ۲۲ و گاهی ۲۸ درصد که آرد سه ستاره شیرینی پزی است برای پخت نان استفاده می کنند. ما به لحاظ ساختاری دچار بحران هستیم. در این خصوص کار دیگری انجام شده است.با همکاری مهندس امیریان و مجموعه دانشگاه علمی کاربردی ،اولین دانشکده نان در استان مازندران در شهر ساری راه اندازی شد و از شهریور و پاییز امسال دانشجو خواهد گرفت. سیستم حمایتی را خودمان مدیریت کردیم و در حال تدوین دروس هستیم. سعی داریم تا نانوایی خوب، آزمایشگاه مناسب و دروس کاربردی مهیا نشود اقدام به پذیرش دانشجو نکنیم. تاکیدمان بر این است که این رشته را برای منطقه دو داشته باشیم. شاطر و نانوا تربیت کنیم. شاطرهای جوان را جذب کار کنیم.
*** بواسطه حذف فواصل صنفی هر کسی که مراجعه و درخواست کند می تواند نانوایی بگیرد. پیشنهادی را در اولین کارگروه بناست مطرح کنیم که هر کسی که دوره های این دانشگاه را گذرانده مجوز نانوایی دریافت کند. چون نان با سلامت و با فکر مردم ارتباط دارد و ما باید این موضوع را مدیریت کنیم که ان شاالله اینکار هم انجام میشود.

*** یکی از انتقاداتی که به بعضی فرمانداری ها می شود این است که براحتی مجوز به نانوایی های تحت عنوان نانوایی محلی داده می شود و نان های سفیدی که در آنجا پخته می شود ، کارشناسان تغذیه آن را از مشکلات اصلی بیماری ها در استان می دانند. به علت اینکه حذف فواصل صنفی یک قانون شده است دستگاه های اداری اجازه مانور روی این قانون را ندارند. حتی افرادی برای دریافت مجوز نانوایی آزادپز وارد شدند و پس از آن از رای دیوان عدالت اداری رای گرفته اند بر مبنای قانون. اگر کارگروه آرد و نان استان یا شهرستانها کار را به افراد ندهند فرد می تواند برود شکایت کند که من درخواست کردم ولی به من ندادند و به راحتی مجوز بگیرد.

*** فاجعه ای دیگری که در این مورد داریم این است که در حالی که دنیا به سمت تولید نان با حرارت غیرمستقیم رفته ولی ما داریم به زمان گذشته بازمی گردیم. گازی مشتعل شده ،گاز تولید شده در مراحل پخت نان ، نان را آلوده میکند و در واقع با تبدیل آن به کربن عملا سم به خورد مردم میدهد. این مسائل در جلسات ما زیاد بحث شده ولی دست ما بسته است. بنده پیشنهادی را در این خصوص ارائه کردم که تا به امروز به انجام نرسیده که ما بیاییم تعیین شیوه کنیم یعنی بهداشت ورود کند و صنعت و معدن وارد شود و اجازه استفاده از شیوه های فعلی را ندهند. الان هر کسی با اجاره یک باب مغازه و دو تنور گلی و یک مشعل اقدام به راه اندازی نانوایی محلی میکند. اصلا آغشته کردن نان به هر ماده ای بجز آب و آرد و نمک ممنوع است. مشخص نیست کنجد و تخم مرغ از کجا تهیه شده و آیا زعفران بکار رفته در نان واقعا زعفران است یا از رنگ استفاده شده است. در چه شرایطی این مواد به نان اضافه شده است؟ اما قانون به ما اجازه نمی دهد که جلوی این کار را بگیریم. امروز هر کسی درخواست نانوایی آزادپز بدهد می تواند کنار یک نانوایی یارانه ای اقدام به دایر کردن نانوایی بکند. نان یارانه ای چون با ارد ۱۸ درصد است می شود تیره و آنطرف با آرد ۲۰ با ۲۸ درصد نان سفید تهیه می شود و چون اطلاعات مردم کم است نان سفید با اقبال بیشتری مواجه میشود.

*** در خواست کردیم از تلویزیون که در قالب میزگردهایی در یک یا دوهفته با حضور نماینده کنترل کیفی ما وصنعت و دانشگاه مباحثی شکل بگیرد و اطلاع رسانی بشود تا مردم مطلع شوند. تنها راه اطلاع رسانی با عزم استانی در این مسیر است. زمانی بستن کمربند ایمنی با جریمه امکان پذیر بود ولی امروز ۹۰ درصد افراد جامعه به محض نشستن در ماشین کمربند ایمنی خود را می بندند. امروز بخش عظیمی از جامعه ما در خصوص مضرات نان سفید بی اطلاع هستند و نیاز به اطلاع رسانی در این زمینه وجود دارد.

*** خرید تضمینی کلزای ما آغاز شد. خرید تضمینی در کشور ما برای حفظ اشتغال و اجرای فرمان مقام معظم رهبری یک اصل است. بارها عرض کردم در مناطقی که مختص کشاورزی است صرفاً کشت انجام میشود و باید از کشاورزان حمایت شود. همه دولت ها در دنیا برای حفظ اشتغال از این اصل حمایت می کنند.در ایران هم الحمدلله این حمایت وجود دارد. اما دست هایی وجود دارد تا خرید تضمینی زیر سوال برود. مثلا اگر جریان پول گندم را در سال گذشته دنبال کنید متوجه می شوید که هدف سواستفاده کنندگان این بود که کشاورز گندم نکارد. الحمدلله ما مردم آگاهی داریم و ملت ما همواره ثابت کرده اند که هوشیارند و بیدار.امسال تولید گندم ما بیشتر از سال قبل بود و البته خودکفایی را حفظ کردیم. مقام معظم رهبری می فرماید شما به تولیدات خود ادامه بدهید نگاه نکنید کشور همسایه که قیمت پایینتری میدهد.
*** کشورهایی در دنیا به عنوان نمونه بوده اند که بخاطر غذا بنیان آنها از هم پاشیده شد و این یک تجربه برای همه است. ما نیز باید نظارتمان را بالاببریم. عواملی هستند که در خرید تضمینی سو استفاده می کنند. الحمدالله سیستم های نظارتی ما انجام وظیفه می کنند و این موضوع را در استان به حداقل های ممکن می رسانیم و رساندیم. و ان شالله در کشور نیز همینطور می شود.

*** خرید کلزا در سال ۹۶ در مازندران و گلستان در مجموع ۹۰ هزار تن بوده است که ۷۰ هزارتن در گلستان و نوزده هزار و اندی در مازندران بوده است. این آمار امسال دو برابر شد. یعنی پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی در مازندران و گلستان این است که در استان گلستان ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزارتن و در مازندران ۳۰ تا ۴۰ هزارتن کلزا خریداری می شود. یکی از بهترین نکات در این موضوع کم کردن میزان وابستگی ما به روغن است.
*** نمودار طرح خودکفایی روغن به سمتی است که بتوانیم به تامین ۳۰ درصد روغن کشور کمک کنیم که این چند نکته مثبت همراه خود دارد. کارخانه های روغن کشی فعال میشود، کنجاله تولید میشود و همچنین به سیستم حمل و نقل و چارچوبهای احرایی دولتی نیز کمک می شود. طی جلسه ای که با سازمان جهاد داشتیم پیش بینی شد در ۲۵ یا ۲۶ مرکزی که وجود دارد بین ۳۰ تا ۴۰ هزارتن ما خرید کلزا انجام بدهیم.الحمدالله دولت قیمت را تغییر داده و از ۲۷۸۳ تومان به حدودا ۲۸۸۶۶ تومان رسانده و حتی اعلام کرده که این مبلغ نیز علی الحساب است و باز هم امکان افزایش قیمت و واریز بحساب کشاورز وجود دارد.
*** نکته ای را باید عرص کنم که کشاورزان ما آگاه باشند که دولت بدهکاری مطمئن است. وقتی محصول را به فردی میدهیم که در قبال آن چک دریافت میکنیم تصمینی برای دریافت پول نداریم ولی دولت بدهکار مطمئنی است که به هر ترتیبی پول کشاورز را پرداخت خواهد کرد.سال گدشته با وجود مشکلات بسیار زیاد ، دولت از ظرفیت بانک و از ظرفیت GTC برای پرداخت بدهی خود به کشاورزان استفاده کرد. صد در صد بدهی های کشاورزان را پرداخت کردیم یعنی در هیچ محصولی بدهی نداریم. این قول را هم خواهیم داد که امسال هم چنین باشد. دولت برای امسال هم خیز خود را برداشته است . حتی در هیات وزیران یک جلسه مستقل در رابطه با گندم تشکیل شد.
*** از کشاورزان خواهش می کنم به موصوعاتی که عده ای در مخالفت با دولت و ساختار دولت یا برای مایوس کردن کشاورزان در چارچوب تولید مطرح می کنند توجه نکنند. حتی تصمیماتی در حال شکل گیری است که از ظرفیت بانک ها بتوانیم استفاده کنیم تسهیلات کم بهره یا بلاعوض به کشاورز پرداخت کنیم که چنانچه اعتبار آن برسد اتفاق خواهد افتاد. این موارد در حال مدیریت شدن است.کشاورزان بابت دریافت پول خود هیچ نگرانی نداشته باشند. پول کلزا را GTC( شرکت بازرگانی دولتی ایران) تامین می کند. پول گندم را دولت تلاش میکند تا از طرفیت بانک کشاورزی و بازرگانی دولت و میزانی که در بودجه مقرر شده مدیریت می کند.
*** رسانه ها برای اعتماد سازی کشاورزان برای پول گندم کمک و تلاش کنند. جریان سازی هایی میشود تا گندم تولید داخل نداشته باشیم تا رانت های واردات وارد این عرصه بشود . این اطمینان باشد که در سالی که بنام حمایت از تولید کالای ملی است مجموعه ما و همچنین دولت برای خرید کلزا گندم و برنج اقدامات بزرگی انجام داده و من درخواست میکنم کشاورزان به مجموعه های ما اعتماد بکنند. رسانه ها نیز در این خصوص مطالبه ی درست داشته باشند اگر هم نقدی دارند با توجه به شرایط و رعایت انصاف وارد بشوند. اینطور نباشد که اگر با بنده یا با استاندار یا دولت مشکلی دارند وارد نقد بشوند بعضی از مسائل ما اهمیت ملی دارند. تولید گندم اصلا از ساختار امنیت ماست. تغدیه مردم در اولویت است.
*** اشتغالی که در حوزه کشاورزی ایجاد شد را از بین نبریم. از رسانه ها خواهش میکنم در جهت تضعیف روحیه کشاورزان کار نکنند اطمینان داشته باشید هر نقد دور از انصاف که نوشته شود نه به دولت بلکه به کشاورز آسیب خواهد زد و قطعا انگیزه کشاورز را در اقدامات سال آینده کم خواهد کرد.

  1. ناشناس گفت:

    درود خدا بر دکتر جعفری