کد خبر: 5724تاریخ انتشار : ۱۷:۲۸:۵۶ - سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ مطرح کرد: خرید تضمینی بیش از ۱۴۷ تن سویا در مازندران

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: تاکنون بیش از ۱۴۷ تن دانه روغنی سویا به ارزش ۳ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال تحویل مراکز خرید تضمینی دانه روغنی این شرکت در مازندران شد. به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ […]

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ مطرح کرد: خرید تضمینی بیش از ۱۴۷ تن سویا در مازندران

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: تاکنون بیش از ۱۴۷ تن دانه روغنی سویا به ارزش ۳ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال تحویل مراکز خرید تضمینی دانه روغنی این شرکت در مازندران شد.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور  ، سید محمد جعفری اظهار کرد: همزمان با برداشت دانه روغنی سویا از مزارع مازندران، کشاورزان بیش از ۱۴۷ تن سویا تحویل مراکز خرید تضمینی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ دادند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور با بیان این مطلب اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۴۷ تن دانه روغنی سویا به ارزش ۳ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال تحویل مراکز خرید تضمینی دانه روغنی این شرکت در مازندران شد.

سید محمد جعفری افزود: ۸ مرکز خرید تضمینی این محصول در کارخانه آرد پاکسابان گلوگاه، شرکت بهپاک بهشهر، سیلوی شهید میرزاپور نکا، کارخانه آرد سورک، کارخانه آرد دستاس ساری، کارخانه آرد نمونه جویبار، انبار دانه‌های روغنی بهنمیر و انبار دانه‌های روغنی سیمرغ تجهیز و راه اندازی شد.

وی گفت: هر کیلو دانه روغنی سویا با دو درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۲۴ هزار و ۶۹۴ ریال خریداری می‌شود.

جعفری در ادامه به خرید تضمینی دانه روغنی آفتابگردان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۷ تن دانه آفتابگردان در سیلوی شهید میرزاپور نکا خریداری شد و با پیگیریهای بعمل آمده ۷۴۱ میلیون ریال از مطالبات این کشاورزان به حساب آنها واریز شد.

وی افزود: حداکثر ناخالصی قابل قبول دانه آفتابگردان جهت خرید تضمینی ۸ درصد و همچنین حداکثر رطوبت مجاز برای این دانه روغنی ۱۸ درصد می باشد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ قیمت پایه خرید تضمینی دانه روغنی آفتابگردان را ۲۶ هزار و ۶۴۴ ریال برای هر کیلو اعلام کرد و گفت: این قیمت بر اساس پایه خرید این محصول(۲درصد ناخالصی و ۹ درصد رطوبت) به تصویب رسیده است.

جعفری با اشاره به اینکه عمده تولید دانه های روغنی در شرق استان از گلوگاه تا میاندورود می باشد، تصریح کرد:حمایت از تولید کننده ، ایجاد تعامل در نظام تولید ، جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و افزایش تولید دانه های روغنی در کشور و افزایش خود اتکایی به تولید داخلی این محصول از اهداف مهم خرید تضمینی دانه های روغنی می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پرداختی به کشاورزان از طریق بانک کشاورزی انجام خواهد شد.