کد خبر: 5839تاریخ انتشار : ۱۱:۰۸:۰۹ - یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷

پیام اصفهانی‌ها به مازندرانی‌ها : در آن روزهائی که شما بر سر همدیگر می‌زدید ما از یک معاون وزیر ، یک وزیر در یک وزارتخانه مهم ساختیم!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : کلاً تفاوت بسیاری در حوزه مدیریتی و نگاه به اصول و مبانی پیشرفت با ما مازندرانی‌ها دارند ؛ اصفهانی را می گویم ؛ آنهائی که ادعا دارند مدیر به دنیا می‌آیند و مدیر از دنیا می‌روند. آنها به معنای واقعی شعار «همه برای یک استان ، یک استان […]

پیام اصفهانی‌ها به مازندرانی‌ها : در آن روزهائی که شما بر سر همدیگر می‌زدید ما از یک معاون وزیر ، یک وزیر در یک وزارتخانه مهم ساختیم!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : کلاً تفاوت بسیاری در حوزه مدیریتی و نگاه به اصول و مبانی پیشرفت با ما مازندرانی‌ها دارند ؛ اصفهانی را می گویم ؛ آنهائی که ادعا دارند مدیر به دنیا می‌آیند و مدیر از دنیا می‌روند.

آنها به معنای واقعی شعار «همه برای یک استان ، یک استان برای همه» را اجرا می کنند ؛ در حوزه مدیریتی‌شان با هر خط فکری و جناحی که باشی ، «اصل» برای شان «اصفهان» است ، خواه اصولگرا باشی خواه اصلاح طلب ! چه راست باشی چه چپ ! خواه طرفدار خاتمی باشی خواه طرفدار تفکر مصباح یزدی! به خاطر همین اصل است که در تمام دولت‌ها چندین هم‌استانی در کابینه دولت دارند و تازه می‌گویند کم است!

حدوداً یک سال پیش و در روزهائی که گروه های مختلف مازندرانی در پی زدن بر روی سر یکدیگر بودند تا دیگری قدش بلندتر نشود و فلانی‌های بومی در مازندران استاندار نشوند ، آنها (اصفهانی ها) آمدند و پروژه رسیدن یک معاون وزیرِ کاربلد و توانمند اصفهانی را به راس یکی از مهمترین وزارتخانه های کشور تعریف کردند .

در روزهائی که عده ای مازندرانی می گفتند او باشد و آن نباشد و به دنبال پرونده سازی و تخریب یکدیگر بودند ، آنها (همان اصفهانی‌ها را می‌گویم) آمدند برای یکی از اصفهانی‌های نفیس در حوزه مدیریتی کشور ، یک مسئولیت استانداری تعریف کردند تا راهش برای رسیدن به مهمترین صندلی یک وزارتخانه مهم هموار شود و ما (مازندرانی ها را می‌گویم) همچنان بر سر یکدیگر می زدیم که دژپسند و محسنی آیا توانائی مدیریت یک وزارتخانه را دارند !؟ نکند فلانی وزیر شود که اگر شود اصلاح طلب‌ها یا اصولگراهای استان قدرت می گیرند!

پروسه رسیدن مهندس اسلامی از معاونت وزارت دفاع تا صندلی وزیری در وزارت راه و شهرسازی ، یک کلاس درس رایگان برای مازندرانی‌ها بود و معلمش هم اصفهانی‌ها بودند ؛ همان هائی که با تمام اختلاف نظرهای سیاسی و حزبی ، نه تنها حق ندارند ریشه یک هم‎استانی را بخشکانند بلکه به خاطر نام استان شان باید تلاش کنند تا یک هم استانی پله های ترقی را سریع‌تر طی نماید.

البته امیدی نیست ، درسی که امروز اصفهانی ها تدریس کردند را مسئولان و شخصیت‌های برجسته مازندرانی آموخته باشند ، زیرا اصولاً این افراد در همان زمان تدریس هم در کلاس درس حضور نداشتند و باز هم به دنبال زدن یکدیگر بودند!

راستی هم استانی ؛ اسلامی رفت ؛ حالا مازندران استاندار ندارد! شروع شد ، بزنید بر سر یکدیگر !

http://shahrbabak.com/wp-content/uploads/2017/08/pasin2.png

*** میثم کاوه / فعال رسانه ای

  1. عقل گفت:

    جناب كاوه مطلب فوق بسيار زيبا و دقيق بود . بنده هم عليرغم همسو نبودن با گرايش سياسي شما ، با شما هم نظر هستم تا زماني كه دعواي مازندراني ها بر سر اين است كه كدام شهر شهر بهار نارنج است و هر دفعه باري كم كردن روي هم تابلوهاي بزرگتري نصب ميكنيم اين گرفتاري گريبان گير استان است . راه علاج هم حضور نيروهاي جوان با سطح فكر بازتر از هر دو جناح سياسي جهت ارتقاي استان است.

  2. م گفت:

    این نگاه کلی برای خلق یک سیستم خبره، جهت رشد افراد کاملا درست می باشد و باید در سطح بالای جامعه نهادینه شود. اما اگر قرار باشد این نگاه، ابزاری باشد برای مقابله با مخالفین از طریق فشار افکار عمومی تا افرادی که واقعا شایسته رشد نیستند را جانمایی کنیم، انگاه می شود خلق یک سیستم خبره جهت رشد افراد فاسد. به نظر می رسد این مقاله در این زمان خاص، بیشتر جنبه تبلیغاتی برای افزایش فشار افکار عمومی است تا نامطلوبی رخ دهد، کاری که پیشتر نیز رخ داده است و از طریق اطلاع رسانی زودهنگام، با فشار افکار عمومی مخافین غیرفعال شدند. افرادی که اینگونه رشد می کنند هیچگاه به مردم وفادار نیستند چون رشد خود را حاصل این بازیهای خود می دانند.