کد خبر: 5873تاریخ انتشار : ۱۹:۴۰:۲۹ - دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷

به خودمان بیائیم ؛ زمان تشکیل میز اتحاد و انتخاب استاندار بومی است

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : با رفتن محمد اسلامی از استانداری مازندران بار دیگر جو استان رنگ و بوی گمانه زنی های سیاسی به خود گرفته است که در نهایت چه کسی جایگزین وی در ساختمان سفید استانداری مازندران خواهد شد! دقیقاً یک سال پیش ، استان مازندران در چنین وضعیت مشابه ای […]

به خودمان بیائیم ؛ زمان تشکیل میز اتحاد و انتخاب استاندار بومی است

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : با رفتن محمد اسلامی از استانداری مازندران بار دیگر جو استان رنگ و بوی گمانه زنی های سیاسی به خود گرفته است که در نهایت چه کسی جایگزین وی در ساختمان سفید استانداری مازندران خواهد شد!

دقیقاً یک سال پیش ، استان مازندران در چنین وضعیت مشابه ای قرار داشت و گروه های مختلف سیاسی و اقتصادی تلاش می کردند تا گزینه مورد نظرشان به عنوان استاندار مازندران منصوب شود.

در آن روزها نام های مختلفی مانند محسن نریمان ، مناف هاشمی ، داوود کشاورزیان ، مجید حسین زادگان ، مهدی عبوری ، محمدرضا صالحی و چند گزینه بومی و غیربومی دیگر مطرح شده بود ولی وزارت کشور در هیاهوی دعوای سیاسی مازندرانی ها ، آب پاکی را روی دست تمامی این گروه ها ریخت و نام محمد اسلامی معاون وزیر دفاع را از سبد انتخاب استانداران بیرون آورد و او را به عنوان استاندار جدید استان سرسبز مازندران معرفی کرد.

هر چند محمد اسلامی در حدود یک سالی که در مازندران مسئولیت داشت کارنامه قابل قبولی از خود بر جا گذاشت ولی امروز که بار دیگر شایعه انتخاب استاندار غیربومی برای مازندران دهان به دهان می چرخد ، وقت آن است که شخصیت ها و گروه های مختلف سیاسی استان از آن ایام سال گذشته درس گرفته و برای یک بار هم شده میز اتحاد مازندران شامل نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ، شخصیت های برجسته استان مازندران در سطح ملی و نخبگان سیاسی که منافع استان را بر منافع شخصی ترجیح می دهند تشکیل شود و یک استاندار بومی و قدرتمند را از دولت مطالبه کنند.

هیچ کارشناسی در این موضوع شک ندارد که استاندار بومی به دلیل شناختی که از استان دارد زودتر می تواند برنامه های دولت را در استان اجرائی کرده و در نهایت رضایت مردم را جلب نماید.

به نظر می رسد وقت همدلی فرا رسیده است ؛ به خودمان بیائیم ؛ اگر امروز نتوانیم با هم همراه شویم هیچگاه مازندران رنگ همدلی را به خود نخواهد دید و آنوقت است که مردم برای همیشه برچسب منفعت طلبی را بر پیشانی تک تک مسئولین و شخصیت های برجسته استان نصب خواهند نمود.

*** میثم کاوه / فعال رسانه ای