کد خبر: 5916تاریخ انتشار : ۹:۴۴:۴۳ - جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷

سکان هدایت استانداری مازندران به دستان چه کسی می‌افتد!؟ + نام گزینه‌ها و تصاویر

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی : با رفتن محمد اسلامی از استانداری مازندران به وزارت راه و شهرسازی ، این روزها مازندران منتظر استاندار دیگری است . به گزارش مازنی خبر ، در روزهای اخیر نام ۴ گزینه بومی و چند گزینه غیربومی برای استانداری مازندران گمانه زنی شده است که باید منتظر بمانیم […]

سکان هدایت استانداری مازندران به دستان چه کسی می‌افتد!؟ + نام گزینه‌ها و تصاویر

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی : با رفتن محمد اسلامی از استانداری مازندران به وزارت راه و شهرسازی ، این روزها مازندران منتظر استاندار دیگری است .

به گزارش مازنی خبر ، در روزهای اخیر نام ۴ گزینه بومی و چند گزینه غیربومی برای استانداری مازندران گمانه زنی شده است که باید منتظر بمانیم و ببینیم وزارت کشور چه تصمیمی برای جانشین اسلامی خواهد گرفت.

*** گزینه های بومی :

۱ – احمد (مجید) حسین زادگان

حسین زادگان معاون سیاسی امنیتی استاندار دولت دوازدهم در استان مازندران با رفتن اسلامی ، مسئولیت سرپرستی استانداری را عهده دار شده است.

فرماندار سابق مرکز استان که مقبولیت خاصی بین طیف های مختلف مردمی دارد ، این روزها به عنوان جدی ترین گزینه استانداری مازندران مطرح می باشد.

در صورتی که دولت بعد از بازنشستگی تعداد زیادی از استانداران ، تصمیم بر انتخاب استانداران بومی داشته باشد ، حاج مجید می تواند استاندار آینده مازندران باشد در غیر اینصورت او را باید استاندار یکی دیگر از استان ها دانست.

Image result for ‫مجید حسین زادگان‬‎

۲ – سید مناف هاشمی

معاون سابق شهرداری تهران و معاون سابق وزارت ورزش در دولت دوم دکتر روحانی به عنوان استاندار گلستان منصوب شد.

با رفتن اسلامی ، از مناف هاشمی به عنوان استاندار آینده مازندران نام برده می شود هرچند به نظر می رسد با توجه به اعتقاد دولت به ثبات مدیریت در استانداری ها و همچنین نگرش انتخاب استانداران غیربومی در وزارت کشور ، حضور هاشمی در مازندران تقریباَ بعید باشد جز اینکه اتفاق دیگری رخ دهد!

Image result for ‫سید مناف هاشمی‬‎

۳ – علی نبیان

علی نبیان در دولت یازدهم و دوازدهم معاونت عمرانی استانداری مازندران را  بر عهده دارد . وی یکی از موفق ترین مدیران دولت تدبیر و امید در استان محسوب می شود.

گفته می شود ، با توجه به عملکرد موفق نبیان ، وزارت کشور نام وی را در بین گزینه های استانداری قرار داده است.

یک منبع موثق به مازنی خبر گفت :‌ هیچ بعید نیست نبیان به عنوان استاندار یکی از استان های کشور مشغول فعالیت شود.

Image result for ‫علی نبیان‬‎

۴ – حسین شعبان سروری

فرماندار دولت اول دکر روحانی در شهرستان رامسر و بخشدار مرکزی تهران در دولت دوازدهم ، یکی از گزینه هایی است که نام وی نیز این روزها برای قبول مسئولیت استانداری مازندران یا یکی از استان های دیگر کشور مطرح شده است.

انتخاب سروری به عنوان یکی از استانداران جدید در کشور یا معاون سیاسی امنیتی در یکی از استان ها ، با توجه به روابط خوبی که با مدیران ارشد وزارت کشور دارد بعید نیست.

Image result for ‫حسین شعبان سروری‬‎

*** گزینه های غیربومی

۱ – محمدرضا صالحی

محمدرضا صالحی استاندار پیشین و موفق خراسان شمالی و سرپرست اسبق استانداری مازندران گزینه جدی استانداری مازندران است.

صالحی متولد ۱۳۳۷ در گرگان و فوق لیسانس رشته مدیریت دولتی بوده و سرپرستی استانداری مازندران و بوشهر در دولت اصلاحات و استانداری خراسان شمالی در دولت روحانی را در کارنامه خود دارد.

از وی به عنوان گزینه جدی برای جانشینی اسلامی نام برده می شود. صالحی مقبولیت خاصی بین طیف های حامی دولت در مازندران دارد.

Image result for ‫محمدرضا صالحی‬‎

۲ – سعید ناجی

در بعضی محافل سیاسی ، از معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان به عنوان استاندار آینده مازندران نام برده می شود. حتی گفته می شود یکی از وزرای جدید ، کار انتقال وی به مازندران را تقریباً تمام شده دانسته است.

فرماندار شهریار، فرماندار بهارستان، معاون پژوهشی اداره کل آموزشی استانداری تهران، رئیس کمیته برنامه‌ریزی و بودجه استانداری تهران و معاون فرمانداری اسلامشهر از سوابق شغلی سعید ناجی است.

ناجی دارای مدرک دکتری روابط بین‌الملل (علوم سیاسی) است. وی یک شخصیت اصلاح طلب محسوب می شود.

شانس ناجی تقریباً برابر با صالحی است.

Image result for ‫سعید ناجی سمنان‬‎

*** گزینه های دیگر !؟

دقیقاً یک سال پیش در چنین روزهایی ، رسانه ها و شخصیت مختلف سیاسی مازندران از افرادی مانند علی کریمی مله ، محسن نریمان ، مناف هاشمی ، داوود کشاورزیان ، مجید حسین زادگان ، مهدی عبوری ، محمدرضا صالحی و … به عنوان اصلی ترین گزینه وزارت کشور برای جانشینی ربیع فلاح نام می بردند ولی در لحظه آخر نام دیگری از سبد انتخاب استانداران  بیرون آمد و محمد اسلامی بر روی مهمترین صندلی استانداری مازندران نشست.

اکنون هم باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا وزارت کشور سورپرایز جدیدی برای مازندرانی‌ها دارد یا خیر !؟