کد خبر: 5935تاریخ انتشار : ۱۶:۲۹:۳۱ - شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷

فرماندار ویژه تنکابن: ساماندهی رودخانه ها دو سال طول می کشد/ سیل تنکابن را تهدید می کند

فرماندار ویژه تنکابن گفت: با توجه به امکانات موجود ساماندهی رودخانه های غرب استان بیش از دو سال طول می کشد. به گزارش مازنی خبر ، سید امیرحسینی جو در جلسه شورای اداری مازندران با اشاره به خسارت فراوان سیل گفت: در کمترین ساعت خدمات اولیه به مردم ارائه شد. وی بر لزوم توجه به […]

فرماندار ویژه تنکابن: ساماندهی رودخانه ها دو سال طول می کشد/ سیل تنکابن را تهدید می کند

فرماندار ویژه تنکابن گفت: با توجه به امکانات موجود ساماندهی رودخانه های غرب استان بیش از دو سال طول می کشد.

به گزارش مازنی خبر ، سید امیرحسینی جو در جلسه شورای اداری مازندران با اشاره به خسارت فراوان سیل گفت: در کمترین ساعت خدمات اولیه به مردم ارائه شد.

وی بر لزوم توجه به آبخیزداری برای پیشگیری از سیل تاکید کرد و افزود: تامین اعتبار در حوزه آبخیزداری در رودخانه های غرب استان نیاز فوری و ضروری است و باید به این مقوله حیاتی توجه شود.

وی با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی و ۲۷ واحد مسکونی نیز ۱۰۰ درصد تخریب شد، خواستار توجه و پیشگیری از ساخت و ساز در حریم رودخانه ها شد.

حسینی جو با اشاره به خسارت ناشی از سیل به بخش کشاورزی گفت: این درحالی است که اقتصاد کشاورزی تنکابن به دلیل سیل و خسارت های ناشی از برف سال های قبل دچار نگرانی اساسی شده است.

فرماندار ویژه تنکابن ادامه داد: باید از عزم ملی برای رفع مشکلات بخش کشاورزی شهرستان تنکابن بهره گیری شود و تا نگرانی های فراروی کشاورزان حل شود.

وی با اشاره به حجم مصالح و آورده های رودخانه ها براثر سیل گفت: با امکانات و دستگاه های موجود آورده های رودخانه ها تا دو سال آینده نیز ساماندهی نمی شود و باید از آورده رودخانه برای دیواره سازی ایجاد شود.

حسینی جو با اظهار اینکه خطری که سیلاب آتی تنکابن را تهدید می کند در حوزه دو هزار و سه هزار خواهد بود ادامه داد: آب شدن آبرفت های بالادست سبب می شود تا در آینده با چالش بزرگی مواجه شویم.