کد خبر: 5963تاریخ انتشار : ۱۶:۰۶:۴۸ - یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷

محسن هاشمی: اگر استفساریه رای مثبت بگیرد انتخاب شهردار به تعویق می‌افتد، در غیر این صورت ۵ نفر نهایی را برای انتخاب شهردار معرفی می‌کنیم

ییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتخاب شهردار حزبی و سیاسی نیست و اعضای شورا با طمانینه در حال انتخاب شهردار هستند. به گزارش مازنی خبر و به نقل از ایرنا ، محسن هاشمی روز یکشنبه در حاشیه نود و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، درباره روند انتخاب شهردار به خبرنگاران اظهارداشت: اعضای شورای […]

محسن هاشمی: اگر استفساریه رای مثبت بگیرد انتخاب شهردار به تعویق می‌افتد، در غیر این صورت ۵ نفر نهایی را برای انتخاب شهردار معرفی می‌کنیم

ییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتخاب شهردار حزبی و سیاسی نیست و اعضای شورا با طمانینه در حال انتخاب شهردار هستند.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از ایرنا ، محسن هاشمی روز یکشنبه در حاشیه نود و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، درباره روند انتخاب شهردار به خبرنگاران اظهارداشت: اعضای شورای شهر براساس تعهدی که به شهردار دارند حداکثر تلاش خود را می‌کنند که شهردار تثبیت شود.

وی همچنین تاکید کرد که درخواست تعویق انتخاب شهردار جدید به درخواست اعضای شورا بوده است نه دیگری.

هاشمی با اشاره به بررسی استفساریه ابقای شهردار تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: استفساریه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با درخواست اعضای شورای شهر تهران‌ در حال پیگیری است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در صورتی که این استفساریه در کمیسیون رای مثبت بگیرد انتخاب شهردار به تعویق می‌افتد و در غیر این صورت پنج نفر نهایی را برای انتخاب شهردار معرفی خواهیم کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: از سازمان امور استخدامی نیز درباره بازنشستگی کاندیداهای شهرداری استعلام کردیم که بیشتر آنها بیش از سه سال فرصت داشتند.

وی درباره نام خودش که در فهرست کاندیداهای شهرداری قرار دارد نیز گفت: با نظر اعضای شورا در فهرست خواهم بود و چهار سال تا بازنشستگی وقت دارم.

به گزارش ایرنا، به دنبال ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان، نمایندگان مجلس به دنبال طرح استفساریه ای برای خارج کردن شهرداران کلانشهرها از جمله شهردار پایتخت از شمول این قانون هستند و معتقدند که شهرداران چون منصوب نمی شوند بلکه با رای غیرمستقیم مردم ( از طریق اعضای شورا) انتخاب می شوند نباید مشمول این قانون شوند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در جلسه امروز شورا اعضای ستاد کمیسیون ماده ۱۰۰ (برخورد با تخلفات ساخت و سازها) انتخاب شدند.

هاشمی افزود: در ادامه، لایحه تعارض منافع در شهرداری تهران (منع به کارگیری خویشاوندان) مطرح شد که اعضا اصرار به نظر خود داشتند و نامه هیات تطبیق فرمانداری تهران با رای اعضای شورا به شورای حل اختلاف ارسال شد.

وی عنوان کرد:‌ در ادامه این جلسه نیز یک فوریت ساختار تشکیلاتی شورای شهر مطرح شد که به تصویب اعضا نرسید.