کد خبر: 5998تاریخ انتشار : ۱۳:۴۲:۱۱ - دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: بزرگداشت روز مازندران را نباید دولتی کرد

عالمان، هنرمندان، نویسندگان و شخصیت‌های علمی مازندران در آسمان فرهنگ و هنر ایران زمین می‌درخشند‌. به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حاشیه بزرگداشت روز مازندران درگفتگویی با بیان مطلب فوق افزود: تاریخ و پیشینه مازندران بیانگر آن است که این سرزمین از هویت و تاریخی کهن برخوردار است. محمود […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: بزرگداشت روز مازندران را نباید دولتی کرد

عالمان، هنرمندان، نویسندگان و شخصیت‌های علمی مازندران در آسمان فرهنگ و هنر ایران زمین می‌درخشند‌.

به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حاشیه بزرگداشت روز مازندران درگفتگویی با بیان مطلب فوق افزود: تاریخ و پیشینه مازندران بیانگر آن است که این سرزمین از هویت و تاریخی کهن برخوردار است.

محمود شالوئی با بیان این که وقتی پیشینه مازندران را واکاوی می کنید، با شخصیت‌های برجسته بسیاری که در این دیار زیسته اند، مواجه می‌شوید‌ ، افزود: درانتخاب ۱۴ آبان به نام روز مازندران نباید فقط به یک روز اکتفا شود بلکه باید از این فرصت در راستای آبادانی و پیشرفت این سامان بهره برد.

شالویی با اشاره به این موضوع که مازندرانی ها در طول هشت سال دفاع مقدس جانانه و شجاعانه از حیثیت نظام و تمامیت ارضی کشور دفاع کردند ، افزود: نباید بزرگداشت روز مازندران را دولتی کرد زیرا تنها راه پاسداشت تاثیرگذار این روز، مردمی کردن برنامه ها و بهره گیری از فعالان فرهنگ بومی است لذا باید به تمامی جنبه ها توجه نمود.

وی تاکید کرد: مازندران یکی از قطب های تاریخی و گردشگری ایران محسوب می شود و در حوزه اندیشه ، فرهنگ و طبیعت حرف های بسیاری برای گفتن دارد .