کد خبر: 6003تاریخ انتشار : ۱۳:۵۳:۵۶ - دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷

معاون ارشاد مازندران تاکید کرد: ضرورت رعایت ماده ۱۸ قانون مطبوعات توسط رسانه

معاون فرهنگی و رسانه ای استان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت: رعایت ماده ۱۸ قانون مطبوعات توسط رسانه ها اعم از درج نام صاحب امتیاز، مدیر مسئول، نام و نشانی چاپخانه‌ای که نشریه در آن به چاپ می‌رسد و نیز زمینه فعالیت و ترتیب‌انتشار نوع نشریه مانند دو هفته نامه،هفته نامه،روزنامه […]

معاون ارشاد مازندران تاکید کرد: ضرورت رعایت ماده ۱۸ قانون مطبوعات توسط رسانه

معاون فرهنگی و رسانه ای استان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت: رعایت ماده ۱۸ قانون مطبوعات توسط رسانه ها اعم از درج نام صاحب امتیاز، مدیر مسئول، نام و نشانی چاپخانه‌ای که نشریه در آن به چاپ می‌رسد و نیز زمینه فعالیت و ترتیب‌انتشار نوع نشریه مانند دو هفته نامه،هفته نامه،روزنامه و …. ضروری است.

به گزارش مازنی خبر ، عباس زارع در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: در بحث بیمه خبرنگاران و روزنامه نگاران که یکی از دغدغه های اهالی رسانه بشمار می رفت نیز خبرنگارانی که تمایل به بیمه از طریق صندوق هنرمندان دارند باید با مراجعه به سایت جامع رسانه های کشور و از پنل کاربری خود اقدام و ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: رسانه هایی که بر اساس دستورالعمل های تخصیص یارانه مطبوعات که در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد درج شده است نسبت به یارانه تخصیص داده شده به رسانه خود اعتراض دارند می توانند طی نامه مکتوب به این اداره کل اعلام تا به اداره کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام و مورد بررسی قرار گیرد.

زارع تاکید کرد: طبق ماده ۱۸ قانون مطبوعات پایگاههای خبری نمی توانند از اسم خبرگزاری استفاده کنند و با توجه به ضرورت ساماندهی رسانه ها و طبق قانون مطبوعات پایگاههای خبری که دارای مجوز فعالیت از هیات نظارت بر مطبوعات نمی باشند آدرس اینترنی آنها به اداره کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام تا از فعالیت آنها جلوگیری و بر اساس قانون مطبوعات آدرس فوق فیلتر گردد.

معاون فرهنگی و رسانه ای استان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران اعلام کرد: معاون مطبوعاتی در تلاش است تا با دسترسی به سامانه تامین اجتماعی منبعد به رسانه هایی یارانه مستقیم تخصیص دهد که دارای کد کارگاه از تامین اجتماعی باشند لذا نشریات استان به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

زارع تاکید کرد: بر اساس تاکید معاونت مطبوعاتی بررسی اعضای ثبت نامی خانه های مطبوعات کشور از ۱۵ آبان ماه آغاز می شود لذا اعضای خانه مطبوعات که نقص پرونده داشته و یا تاریخ اعتبار بیمه آنها، نشریه محل فعالیت تغییر کرده با ورود به پنل کاربری خود در سایت خانه مطبوعات نسبت به اصلاح موارد فوق اقدام کنند و در غیر این صورت عضویت آنها لغو می گردد.

وی بیان داشت: بر اساس اساسنامه جدید خانه مطبوعات که به تصویب مجمع عمومی رسیده است ارایه گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت نام کنندگان اجباری نبوده و معادل سازی مدرک تحصیلی از ۷ سال به ۵ سال کاهش پیدا کرده اما داشتن دیپلم و دفترچه بیمه رسانه ای و سا غیر رسانه ای الزامی می باشد و افرادی که بیمه آنها بیمه هنرمندان شاخه روزنامه نگاری می باشد بیمه مستقیم رسانه محسوب می شود.