کد خبر: 601تاریخ انتشار : ۱۳:۲۹:۴۷ - پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

مرگ بیش از ۸۰ نفر بر اثر مسمومیت قرص برنج در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۸۸ نفر پارسال در این استان بر اثر مسمومیت قرص برنج جان خود را از دست دادند. به گزارش مازنی خبر ، دکتر علی عباسی با بیان اینکه این تعداد فوتی نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۳۱ درصد افزایش داشته است افزود: ۴۹ نفر مرد و بقیه زن […]

مرگ بیش از ۸۰ نفر بر اثر مسمومیت قرص برنج در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۸۸ نفر پارسال در این استان بر اثر مسمومیت قرص برنج جان خود را از دست دادند.

به گزارش مازنی خبر ، دکتر علی عباسی با بیان اینکه این تعداد فوتی نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۳۱ درصد افزایش داشته است افزود: ۴۹ نفر مرد و بقیه زن هستند.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در این مدت شهرستان های ساری (۲۱ مورد)، بابل (۱۳ مورد) و آمل (۱۱ فوتی) بیشترین آمار تلفات قرص برنج به خود اختصاص داده اند.
دکتر علی عباسی با بیان اینکه ماه های دی با ۱۱ فوتی بیشترین و شهریور، آبان و اسفند هر کدام با ۱۰ فوتی در رتبه های بعدی قرار دارند افزود: فروردین با ۴ فوتی کمترین میزان فوتی را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه از این تعداد ۵۹ نفر متاهل و بقیه مجرد هستند گفت: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۲ مورد بیشترین فوتی ناشی از مسمومیت با قرص برنج گزارش شده است.
دکتر علی عباسی افزود: بر اساس آمارهای موجود، چند سال گذشته شاهد کاهش تلفات قرص برنج در مازندران بوده ایم، اما با اعمال تدابیر ویژه و سختگیرانه برای جلوگیری از ورود غیرقانونی این قرص به کشور و ممنوعیت فروش آن می توان شاهد کاهش چشمگیرتری باشیم.