کد خبر: 6019تاریخ انتشار : ۱۷:۳۱:۴۲ - سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷

اعلام اسامی ۵ نامزد شهرداری تهران/ نه بزرگ اصلاح طلبان به محسن هاشمی

مازنی خبر : ۱۵ ماه از عمر شورای شهر پنجم می گذرد و حالا اعضای این شورا برای بار سوم باید شهرداری را برای تهران انتخاب کنند. هر چند اصلاح طلبان سعی داشتند با استفساریه ای افشانی را در سمت شهردار بودن نگه دارند اما مجلسی ها دست رد به این خواسته اعضای شورا زدند […]

اعلام اسامی ۵ نامزد شهرداری تهران/ نه بزرگ اصلاح طلبان به محسن هاشمی

مازنی خبر : ۱۵ ماه از عمر شورای شهر پنجم می گذرد و حالا اعضای این شورا برای بار سوم باید شهرداری را برای تهران انتخاب کنند. هر چند اصلاح طلبان سعی داشتند با استفساریه ای افشانی را در سمت شهردار بودن نگه دارند اما مجلسی ها دست رد به این خواسته اعضای شورا زدند تا صبح امروز لیست ۱۳ نفره گزینه های شهرداری تهران اعلام شود.
به گزارش افکارنیوز، محسن هاشمی در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران اظهار داشت: در جلسه امروز در خصوص نحوه رأی‌گیری درباره گزینه‌های پیشنهادی اعضاء برای شهرداری تهران وضع شد.
وی افزود: ‌۳۰ نفر معرفی شده بودند که تعدادی از آنها انصراف داده بودند و در حال حاضر لیست ۳۰ نفره برای شهرداری تهران به ۱۳ نفر رسیده است.
هاشمی گفت: اسامی این لیست عباس آخوندی، غلامرضا انصاری، محسن پورسیدآقایی، تقوی‌نژاد، حسینی‌مکارم، پیروز حناچی، مصطفی سالاری، کشت‌پور، واعظ مهدوی، جهانگرد، اوسط هاشمی، مناف هاشمی و محسن هاشمی است که بنده نامم به اصرار بعضی از اعضای شورای شهر درج شده است.
رئیس شورای شهر تهران گفت: گزینه‌های پیشنهادی برای شهرداری تهران از نظر بازنشستگی تا پایان دوره پنجم شورای شهر تهران فرصت دارند.
وی بیان داشت:‌ امروز از بین این ۱۳ نفر ۵ نفر به عنوان نامزد نهایی شهرداری تهران انتخاب و برنامه‌های خود را برای شهرداری در یک هفته ارائه خواهند کرد.
هاشمی گفت:‌ پس از آن از این ۵ نفر ۲ نفر به عنوان نامزد نهایی انتخاب و برنامه‌های آنها بررسی و نهایتاً یک نفر به عنوان شهردار انتخاب می‌شود.
رئیس شورای شهر تهران افزود: در حال حاضر ابهامی در قانون وجود دارد که تفسیرهای مختلفی از پایان دوره بازنشستگی می‌شود که بعضاً ۳ آذر ماه و یا ۱۶ آذر و یا ۲۶ آبان را اعلام می‌کنند.
نکته جالب جلسه امروز این بود که اصلاح طلبان با دو گرایش مختلف به ماندن محسن هاشمی در جمع نازدهای شهرداری و خروجش از لیست اختلاف نظر داشتند تا بار دیگر سیاسی بازی ها مشخص شود.
اعضای طرفدار حزب اتحاد ملت معتقد بودند که خروج محسن هاشمی باعث می شود چمران به شورای شهر راه پیدا کرده و انسجام شورا از بین برود!
همین موضوع باعث شد حتی نام محسن هاشمی به دلیل ترس از حضور یک اصولگرا به نام چمران میان ۵ نفر نهایی قرار نگیرد.
در نهایت اعضای شورای شهر، ۵ نفری را که حائز بیشترین آرا شدند، معرفی کردند:
۱- کشت پور ۱۴ رأی
۲- آخوندی ۱۱ رأی
۳- حناچی ۱۱ رأی
۴- انصاری ۱۰ رأی
۵- تقوی نژاد ۱۰ رأی
گفتنی است از این ۵ نفر ۲ نفر به عنوان نامزد نهایی انتخاب و نهایتاً یک نفر به عنوان شهردار انتخاب می‌شود.
آرای گزینه‌های دیگر شهرداری عبارتند از:
نصرالله جهانگرد ۹
محسن هاشمی ۸
محسن‌ پورسیدآقایی ۸
مصطفی سالاری ۷
سمیع‌الله حسینی مکارم ۶
مناف هاشمی ۵
واعظ مهدوی ۲
اوسط هاشمی ۱