کد خبر: 6090تاریخ انتشار : ۹:۲۳:۴۴ - دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷

بررسی پیشنهاد جدید بودجه‌ای مجلس به دولت در نشست شورای هماهنگی اقتصادی

عضو هیئت‌رئیسه مجلس از بررسی پیشنهاد جدید بودجه‌ای مجلس به دولت در نشست شورای هماهنگی اقتصادی خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از برنامه جدید دولت و مجلس برای تغییر در نظام بودجه‌ریزی کشور خبر داد و گفت: طی جلساتی […]

بررسی پیشنهاد جدید بودجه‌ای مجلس به دولت در نشست شورای هماهنگی اقتصادی

عضو هیئت‌رئیسه مجلس از بررسی پیشنهاد جدید بودجه‌ای مجلس به دولت در نشست شورای هماهنگی اقتصادی خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از برنامه جدید دولت و مجلس برای تغییر در نظام بودجه‌ریزی کشور خبر داد و گفت: طی جلساتی که بین دولت، مجلس و سازمان برنامه و بودجه برگزار شده، همه به اتفاق آراء معتقد بودند که نظام بودجه‌ریزی کشور باید تغییر کند.

وی افزود: بر همین اساس و با وجود اینکه اکثر نمایندگان مجلس و نیز مدیران سازمان برنامه و بودجه نیز اعتقاد دارند که نظام بودجه‌نویسی کشور نیازمند اصلاح است و باید در آن بازنگری شود، بنابراین پیشنهاداتی از سوی مجلس به دولت برای تغییر در نظام فعلی بودجه‌نویسی شده است.

**پیشنهاد مجلس به دولت برای تغییر در ساختار بودجه‌نویسی

نماینده مردم ساری در مجلس با اشاره به پیشنهادات مجلس به دولت برای تغییر در نظام بودجه‌نویسی کشور؛، اظهار داشت: مجلس به دولت پیشنهاد کرده بودجه‌های سالانه را در قالب چند بودجه کوتاه‌مدت، اعم از سه و یا ۶ ماهه طراحی و تدوین کند، زیرا این امر موجب عملیاتی‌تر شدن بودجه و نیز آمادگی برای مقابله با هرگونه تغییر در قیمت نفت و یا ارز خواهد شد.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: پیشنهاد جدید بودجه‌نویسی که از سوی مجلس به دولت مطرح شده، قرار است در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا نیز بررسی شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: سال‌‌هاست که دولت و مجلس بر این موضوع تأکید دارند که در روند بودجه‌نویسی کشور باید تغییرات اساسی صورت گیرد، بنابراین با پیشنهادی که مطرح شده، امیدواریم گامی اساسی در این زمینه برداشته شود.