کد خبر: 6166تاریخ انتشار : ۲۲:۵۰:۴۰ - پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: با حضور دکتر هاشمی نگاه ویژه ای به ورزش کارکنان شده است

مشاور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در امور ایثارگران گفت: در وزارت بهداشت بیش از ۱۰ هزار جانباز مشغول فعالیت هستند. به گزارش مازنی خبر ، دکتر سیدمحمدهادی موسوی در مراسم افتتاحیه دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت : وزیر بهداشت به تشکیل […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: با حضور دکتر هاشمی نگاه ویژه ای به ورزش کارکنان شده است

مشاور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در امور ایثارگران گفت: در وزارت بهداشت بیش از ۱۰ هزار جانباز مشغول فعالیت هستند.

به گزارش مازنی خبر ، دکتر سیدمحمدهادی موسوی در مراسم افتتاحیه دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت : وزیر بهداشت به تشکیل کمیته ورزش در قالب دستورالعمل رسیدگی به امور ایثارگران تاکید داشتند.
وی ادامه داد: در دوره قبل المپیاد حدود ۵۰۰ ورزشکار حضور داشتند ولی در این دوره شاهد رشد آمار بودیم.
مشاور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در امور ایثارگران  تصریح کرد : حدود ۶۰۰ ورزشکار در قالب ۳۸ دانشگاه و سازمان تابعه در این دوره از المپیاد حضور دارند.
دکتر موسوی ادامه داد : جا دارد از تمام مسئولین اجرایی المپیاد ، مسئولین وزارت بهداشت و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مازندران تشکر کنم.
مشاور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در امور ایثارگران افزود: جانبازان یک بار قهرمانی‌شان را در جبهه حق علیه باطل نشان داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : با حضور دکتر هاشمی نگاه ویژه ای به ورزش کارکنان شده است.

دکتر سیذعباس موسوی در مراسم افتتاحیه دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت : جانبازان یادگاران جنگ هستند و باعث افتخار است که به آنها خدمت کنیم.
وی تصریح کرد : برگزاری المپیادها همان نگاه ویژه وزارت بهداشت به سلامت کارکنان جانباز و معلول است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد : امیدوارم همه ورزشکاران خاطرات خوبی را در این المپیاد برای خود ثبت کنند.
دکتر موسوی افزود: ورزش بهانه ای برای شادابی و دور هم جمع شدن است تا با روحیه ای تازه به مردم خدمت کنیم.
وی ادامه داد: جا دارد از تمام عوامل اجرائی المپیاد تشکر داشته باشم.

همچنین پیام دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاحیه دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول توسط دکتر موسوی قرائت شد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
با درود به روح پرفتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و با آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای رهبر معظم انقلاب ، درود می فرستم به کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حضور شما را در دومین المپیاد فرهنگی ورزشی را ارج می نهم.
بی شک برای وزارت بهداشت افتخار بزرگی است که پرسنل فداکاری چون شما عزیزان ایثارگر دارد و امید است که این رویداد بزرگ فرهنگی و ورزشی بتواند در حفظ تندرستی و ایجاد نشاط در جسم و روح شما اثر بخش بوده و با روحیه بهتر در همه عرصه های کاری و زندگی حاضر و آماده باشید. بدون تردید ورزش تاثیرات روانشناسی بسیاری بر ما دارد و رسیدن به اهداف ورزشی می تواند سلامتی، اعتماد به نفس، هوشیاری و عزت نفس ایجاد نماید.
بهبود کیفیت زندگی و طول عمر در سایه اهمیت به ورزش حاصل می گردد در اسلام نیز تاکید بسیاری بر آمادگی و ورزش شده است.
مراجعه به آیات قرآنی، احادیث و روایات و کندوکاو در تاریخ تمدن فرهنگ اسلامی ما را به اهداف تربیت بدنی و ورزشی که همانا سلامتی به عنوان اهداف اصلی تاکید شده است زیرا حفظ سلامت افراد و ایجاد تحول در جوامع برای سرنوشت و زندگی بشری ضروری است.
در پایان از تلاش همه ی عزیزان ، مسئولین دانشگاه ها و دست اندرکاران برگزاری این المپیاد تشکر و قدردانی می نمایم و توفیق شما را از درگاه ایزد منان خواستارم.
دکتر سید حسن هاشمی
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

http://uupload.ir/files/nvux_img_7850.jpg

http://uupload.ir/files/wed9_img_7858.jpg

http://uupload.ir/files/kx68_img_7864.jpg

http://uupload.ir/files/hxgd_img_7865.jpg

http://uupload.ir/files/do6d_img_7892.jpg

http://uupload.ir/files/d0yx_img_7942.jpg