کد خبر: 617تاریخ انتشار : ۱۲:۵۵:۴۴ - جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

شاعری: مقام معظم رهبری هیچ گاه به برجام خوش‌بین نبودند

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عدم اعتماد مسئولان نسبت به وعده‌های آمریکای جنایتکار گفت: مقام معظم رهبری هیچ گاه به برجام خوش‌بین نبودند. به گزارش مازنی خبر ، علی محمد شاعری در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه نکا اظهار داشت: یاد تمام شهدا به ویژه شهدای سوم خرداد […]

شاعری: مقام معظم رهبری هیچ گاه به برجام خوش‌بین نبودند

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عدم اعتماد مسئولان نسبت به وعده‌های آمریکای جنایتکار گفت: مقام معظم رهبری هیچ گاه به برجام خوش‌بین نبودند.

به گزارش مازنی خبر ، علی محمد شاعری در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه نکا اظهار داشت: یاد تمام شهدا به ویژه شهدای سوم خرداد را گرامی می‌داریم که امیدواریم ادامه دهنده واقعی این بزرگمردان تاریخ باشیم.

وی افزود: در روزهای اخیر شاهد اتفاقات مهمی در سطح جهانی بودیم که مهم‌ترین آن خروج آمریکا از معاهده بین‌المللی برجام بوده و به تصویب شورای امنیت رسیده بود و الزام آور بود برای همه کشورها که باشند در این زمینه مقام معظم رهبری خوش‌بین نبوده تذکر داده بودند اما آمریکا بی‌شرمانه یکجانبه از معاهده جهانی خارج شد که بار دیگر ثابت کرد این کشور قابل اعتماد نیست.

شاعری تصریح کرد: ایران کشوری صلح طلب، عاقل و تمدن ساز بوده و به لطف خداوند با تمام فشار با وحدت و همدلی از پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد و اکنون منتظریم تا اروپا مصوبات تصویب شده را با تضمین فروش نفت ایران، تضمین مبادلات با بازار جهانی عدم دخالت در موضوعات و نفوذ منطقه‌ای ایران این سه شرط اساسی ما بوده که اگر اروپا تضمین دهد ایران حاضر است در این چارچوب کار کند.

وی بیان کرد: مجلس نیز بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی از آن حمایت کرده و از آرمان انقلاب دفاع می‌کنیم. بدانیم دنیا فقط اروپا و آمریکا نیست. چین، روسیه، کشورهای خاورمیانه کشورهایی بوده که دولت و ملت ایران باید بتواند از ظرفیت آنان استفاده کند.

شاعری ادامه داد: مقام معظم رهبری مصالح کشور را تشخیص می‌دهند. پرچم ولایت به دست مقام معظم رهبری است عزت از آن کسانی است که همدلی و اتحاد داشته باشند. با کار مضاعف و پرداختن به مسائل اولویت دار مشکلات را برطرف کنیم.

نماینده مردم شرق مازندران در خانه ملت بیان کرد: برخی انسان‌های ناشی و حاشیه‌پرداز مشکلاتی را ایجاد کردند که از این فضا دشمن استفاده می‌کند.اکنون زمان پرداختن به مسائل غیرضروری و حاشیه‌ای نیست که ربطی به اصولگرا و اصلاح طلب ندارد حواسمان باشد همه تحت فرمان مقام معظم رهبری باشیم.

شاعری تصریح کرد: دشمن سوریه و یمن را تکه تکه کرده و منتظر شعله شدن یک جرقه بوده تا به نفع خود استفاده کند و باید پشت سر مقام معظم رهبری و علما باشیم تا امنیت کشور و ملت حفظ شود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال‌های گذشته بیان کرد: گازرسانی به ۲۰ روستای نکا به اتمام رسید و ۵۴ روستا در حال انجام است و تا سال آینده همه روستاهای نکا به شبکه سراسری گاز متصل می‌شود.

شاعری تصریح کرد: آبرسانی به روستاهای نکا در حال انجام است و ۳۸ روستا از آب لوله کشی مطمئن برخوردار شدند. ۱۵ درصد آب سد گلورد برای شرب و ۸۵ درصد برای کشاورزی است.

نماینده مردم شرق مازندران در خانه ملت گفت: فاضلاب سه شهرستان نکا، بهشهر و گلوگاه کلنگ‌زنی شده که با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی کار آن آغاز شد. همچنین پل روگذر ورودی شهر نکا پس از ۱۰ سال با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی گفت: در زمینه بهداشتی بیمارستان ۵۰ تختخوابی امام حسین (ع) نکا به ۱۲۰ تختخواب افزایش می‌یابد همچنین در چند سال ۱۲ مرکز بهداشتی درمانی در نکا افتتاح و بهره‌برداری رسیده است.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: شش هزار میلیارد تومان به اعتبارات آموزش و پرورش کشور در مجلس افزوده شد همچنین ۳۵ هزار حق التدریس در کشور باید تعیین تکلیف شوند.

شاعری گفت: در زمینه مرکبات نیز جوایز صادراتی به صادرکنندگان تعلق می‌گیرد که امسال هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی محصولات کشاورزی در نظر گرفته شد.

وی افزود: تلاش داریم در افق ۱۴۰۴ چهره شرق مازندران تغییر اساسی پیدا کند و از عقب ماندگی‌های تاریخی گذشته فاصله بگیرد و حرکت دو سال گذشته در همین مسیر است که زیرساخت‌های لازم برای منطقه آزاد امیرآباد در حال انجام است و هزار هکتار زمین برای شهرک صنعتی در نظر گرفته شد که شاهد استقرار صنایع در شرق استان خواهیم بود.

 

تسنیم