کد خبر: 6177تاریخ انتشار : ۲۱:۱۶:۵۹ - شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران: ساخت کتابخانه مرکزی بهترین هدیه برای دیار علویان است

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران گفت : ساخت و تکمیل کتابخانه ی مرکزی بهترین هدیه برای مردم مازندران است. به گزارش مازنی خبر ، آرزو ولیپور در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی شمار کتابخانه های استان را ۱۱۵واحد اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۸۶ کتابخانه نهادی و […]

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران: ساخت کتابخانه مرکزی بهترین هدیه برای دیار علویان است

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران گفت : ساخت و تکمیل کتابخانه ی مرکزی بهترین هدیه برای مردم مازندران است.

به گزارش مازنی خبر ، آرزو ولیپور در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی شمار کتابخانه های استان را ۱۱۵واحد اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۸۶ کتابخانه نهادی و ۲۹ کتابخانه مشارکتی و مستقل است.

وی افزود: امسال ۱۱۰ هزار عضو فعال در کتابخانه های وجود دارد و ۱۰۵ هزار جلد کتاب نیز امسال امانت داده شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران تعدادمنابع موجود در کتابخانه های استان را یک میلیون و ۸۸۴ هزار و ۸۰ نسخه کتاب عنوان کرد و گفت: ۳۸ پروژه نیمه کاره کتابخانه ای در استان وجود دارد که برای تکیمل آن نیازمند حمایت خیران است.

ولیپور افزود: از سال قبل تاکنون هشت پروژه کتابخانه ای در استان افتتاح شده و ۲ پروژه نیز یک ماه آینده بهره برداری خواهد شد ضمن اینکه پروژه از محل کمکهای خیرین تکمیل و تجهیز شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران تشریح برنامه های اجرا شده در استان گفت: کودکان کتاب از جمله طرح هایی است که به صورت پایلوت در استان اجرا شده است و ۶۰ کودک در این طرح تحت پوشش قرار گرفته شدند.

وی به افزایش ۱۷ هزار نفری اعضای کتابخانه های عمومی در سالجاری اشاره کرد و افزود: همچنین شمار امانت نیز ۲۰ هزار نسخه افزایش نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته ایم.

ولیپور اعلام کرد:کتابخانه های استان مازندران به لحاظ شاخص های انجمنی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: با کمک خیران برای کودکان کتاب حساب بانکی ایجاد شده است و ماهانه طبق حضور در کتابخانه به حساب آنان وجه واریز خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندارن یادآور شد: طرح مطالعه و طرح تابستان در قالب طرح کتابرانه در استان اجرا شده و با استقبال خوبی مواجه شده است.

وی معرفی کتاب درزمینه فرهنگ انتظار و مشارکت ۳ هزار نفر در این طرح از دیگر اقداماتی انجام شده در استان بیان کرد و افزود:طرح چند دقیقه مطالعه در میز کتاب کتابخانه های استان نیز اجرا شده است.

ولیپور با اعلام اینکه ۵۴ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده اند ادامه داد: ۱۵ اثر ملی در این جشنواره مربوط به استان مازندران بوده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران با ابراز تاسف از اینکه مازندران همچنان فاقد کتابخانه مرکزی است و ارشاد اسلامی را مجری ساخت این طرح اعلام کرد و گفت : ساخت و تکمیل کتابخانه ی مرکزی بهترین هدیه برای مردم مازندران است.

وی همچنین از عدم پرداخت سهم نیم درصدی شهرداریها به کتابخانه انتقاد کرد و شهرداری بابل را پیشتاز در پرداخت سهم نیم درصدی به کتابخانه های عمومی استان اعلام کرد.