کد خبر: 6277تاریخ انتشار : ۱۳:۲۰:۵۶ - یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷

نبض هنر در دستان مسئولین / با «باراکا» آشنا شوید

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: «باراکا» نام یک گالری صنایع دستی در شهر بابلسر است. گالری که در آن ۲۵ تکنیک هنرهای تجسمی را مشاهده خواهید کرد. «مستوره علیزاده» هنرمندی که این گالری را برپا کرده است ، می گوید: با حدود ۱۰ سال تجربه در ساخت صنایع دستی ، گالری باراکا […]

نبض هنر در دستان مسئولین / با «باراکا» آشنا شوید

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: «باراکا» نام یک گالری صنایع دستی در شهر بابلسر است. گالری که در آن ۲۵ تکنیک هنرهای تجسمی را مشاهده خواهید کرد.

«مستوره علیزاده» هنرمندی که این گالری را برپا کرده است ، می گوید: با حدود ۱۰ سال تجربه در ساخت صنایع دستی ، گالری باراکا را راه اندازی کردم.

وی ادامه می دهد: در تولیدات این گالری ۲۵ تکنیک هنرهای تجسمی مانند نما سه بعدی، نما برجسته با چوب و خمیر ، دکوراتیو شیشه و سرامیک، نما کاشی، ویترای، معرق کاشی، سنگ و شیشه و … را به کار برده ام.

علیزاده در مورد هنر «نما سه بعدی» می گوید: این هنر یکی از سخت ترین ،ظریف ترین و خاص ترین کارها است که البته نباید با ماکت سازی اشتباه گرفته شود.

این بانوی هنرمند مازندرانی ضمن دعوت مسئولین شهرستان بابلسر و اداره کل صنایع دستی مازندران جهت بازدید از گالری باراکا ، می افزاید: انتظار داریم دستگاه های اجرائی و نهادهای دولتی و خصوصی مازندران در همایش ها و جشنواره هائی که دارند به جای استفاده از تولیدات استان های دیگه و حتی تولیدات چینی جهت اهدای جوایز ، از صنایع دستی تولید هنرمندان مازندرانی استفاده کنند.

لازم به ذکر است ، در این گالری مکان هائی مانند پل ورسک، خانه نیما یوشیج، ماسوله، شالیزار، موزه مردم شناسی آلاشت، جاده دو هزار و … به صورت «نما سه بعدی» ساخته و در معرض بازدید و فروش قرار گرفته است.

جهت بازدید از گالری باراکا ، به آدرس: بابلسر ، جاده فریدونکنار ، جنب پمپ بنزین دریاکنار ، مجتمع نگین، طبقه اول واحد ۱۳۰ مراجعه کنید.