کد خبر: 6478تاریخ انتشار : ۱۲:۴۳:۲۰ - یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷

مراسم معارفه مدیرکل جدید صدا و سیمای استان مازندران برگزار شد

مازنی خبر : مراسم تودیع دهمین و معارفه یازدهمین مدیرکل صدا و سیمای مازندران در دوران پس از انقلاب با حضور دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما، حسین زادگان استاندار مازندران، فرماندار ، عبوری شهردار ساری و مسئولان استانی در صدا و سیمای مرکز مازندران برگزار شد. در این مراسم با قدردانی از […]

مراسم معارفه مدیرکل جدید صدا و سیمای استان مازندران برگزار شد

مازنی خبر : مراسم تودیع دهمین و معارفه یازدهمین مدیرکل صدا و سیمای مازندران در دوران پس از انقلاب با حضور دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما، حسین زادگان استاندار مازندران، فرماندار ، عبوری شهردار ساری و مسئولان استانی در صدا و سیمای مرکز مازندران برگزار شد.

در این مراسم با قدردانی از خدمات علی صادق مقدسی، هادی ابراهیمی به سمت مدیرکل صدا و سیمای مرکز مازندران منصوب شد.

مهدی حسینیون نخستین مدیرکل صداوسیمای مازندران بود که از سال ۱۳۵۷ تا ۵۸ در ساری خدمت کرد. پس از او مصطفی ایزدی آمد که از سال ۵۹ تا ۶۰، چند ماه در این مرکز ماند. سومین مدیرکل سیدمحمود کاظمی شیخ شبانی، بین سال‌های ۱۳۶۰ تا ۶۲ در مرکز مازندران بود. آن گاه حسن رشیدی آمد که در سال‌های ۶۲ تا ۶۳ مدیرکل مرکز مازندران بود.

منوچهر طاهایی دو مرتبه مدیرکل شد. او ابتدا بین سال‌های ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۹ و سپس در سال‌های ۱۳۷۱ تا ۷۳ مدیرکل مازندران بود. علی اصغر مینایی هم دوبار به مازندران آمد. نخستین مرتبه در سال‌های ۱۳۶۱ و ۶۲ و بار دوم در سال‌های ۱۳۷۳ تا ۷۸٫

محمد سادات طوسی نیز مدیرکل دیگری بود که بین سال‌های ۱۳۶۹ تا ۷۱ خدمت کرد. سید رمضان شجاعی چهره نام آشنایی است که در سال‌های ۱۳۷۸ تا ۸۶ و بعد از او بهرام حمیدی بین سال‌های ۱۳۸۶ تا ۹۳ مدیرکل مرکز مازندران بودند.

پس از دو مدیرکل بومی در آذرماه سال ۱۳۹۳ علی صادق مقدسی از استان قزوین به مازندران آمد و چهار سال ماند.

مدیرکل جدید صداوسیمای مازندران چهره ای ناآشنا برای مردم این استان نیست. او متولد ۱۳۵۳ روستای کیاپی ساری است. فعالیت خود را از‌ صداوسیما با خبرنگاری آغاز و خیلی زود پله‌های ترقی را طی کرد و تا فرمانداری تنکابن و مدیرکلی ارشاد و معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مازندران هم پیش رفت.

هادی ابراهیمی ‌با مدرک دکترای علوم سیاسی، در دانشگاه تدریس می‌کند، ‌از خبرنگاری و نویسندگی تا مدیریت رسانه را تجربه کرده است.

لازم به ذکر است مراسم معارفه و تودیع مدیرکل صدا و سیمای مازندران بدون حضور خبرنگاران استان برگزار شد.

معاون امور استانهای سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موفقیت‌های نظام اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته، گفت: رسانه ملی در تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب آمادگی کامل دارد.

علی دارابی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صدا و سیمای مازندران با اشاره به ادامه خدمت علی صادق مقدسی در استان البرز و حضور هادی ابراهیمی در مازندران، اظهار داشت: امروز اطلاع رسانی همانند فضای تنفسی برای جامعه نیاز است.

وی افزود: مقدسی مدیری جهادی پرکار،کم سخن و اندیشمند است که در استان‌هایی چون گلستان و مازندران درخشیده است.

به گفته دارابی، صداقت و انگیزه برای خدمت و فعالیت جهادی همراه با تلاش از ویژگی‌های برجسته هادی ابراهیمی است که در سنگرهای مختلف دفاع و فرهنگ انجام وظیفه می‌کند.

دارابی، همخوانی استاندار بومی و مدیرکل صدا و سیمای بومی را فرصتی مغتنم در کار و تلاش عنوان کرد و افزود: دستاورد سال چهلم انقلاب منزلت یافتن زنان در انقلاب اسلامی است که در کنار سازندگی‌های زیاد، آزادی، امنیت و استقلال برای ما فراهم شده است.

وی با اشاره به وابستگی‌های سنگین کشور مان ایران در ساخت سدها و زیرساخت‌های برقی و گازی در قبل انقلاب، گفت: امروز جوانان این سرزمین با توانمندی علمی جهاد در حوزه اقتصادی و عمرانی را ایجاد کرده اند.

دارابی با تاکید بر اینکه ارائه، نمایش و تبیین کارنامه انقلاب ضرورت دارد، ادامه داد: همه مسئولان فرهنگی و اجرایی در این زمینه مسئولیت دارند.

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز گفت: امروز با رشد تکنولوژی رسانه‌ها نقش مهمی دربیداری و مطالبه‌گری جامعه دارند.

وی بیان کرد: با توجه به جنگ نرم دشمنان انقلاب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نقش صدا و سیما به عنوان یک رسانه دیداری و شنیداری وظیفه سنگینی دارد.

حسین زادگان بیان کرد: رسانه‌ها به ویژه صداو سیما یک پل ارتباطی میان مردم، حاکمیت و دولت است که ادارات به ویژه روابط عمومی‌ها باید تعامل بیشتری با رسانه‌ها داشته باشند.

وی گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها جهت توسعه اشتغال و جامعه استفاده کنیم و اختلافات سیاسی را کنار بگذاریم و همه درمسیر اعتلای نظام گام برداریم.

Related image

تسنیم