کد خبر: 6502تاریخ انتشار : ۱۶:۲۱:۰۰ - دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران خبر داد: معوقات مزدی کارگران شهرداری قائمشهر

حدود هزار کارگر در شهرداری قائمشهر دستمزد مهر و آبان خود را دریافت نکرده‌اند. به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریابیگی (دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه کارگران شهرداری قائمشهر ۲ ماه حقوق معوقه دارند، اظهار کرد: تعداد کارگرانی که دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند، بیش […]

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران خبر داد: معوقات مزدی کارگران شهرداری قائمشهر

حدود هزار کارگر در شهرداری قائمشهر دستمزد مهر و آبان خود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریابیگی (دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه کارگران شهرداری قائمشهر ۲ ماه حقوق معوقه دارند، اظهار کرد: تعداد کارگرانی که دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند، بیش از هزار نفر است.

وی تصریح کرد: این کارگران دستمزد مهر و آبان را دریافت نکرده‌اند.

او با اشاره به اینکه منابع تامین مالی دستمزد کارگران شهرداری که اغلب قراردادی هستند، درآمدهای شهرداری است، خاطرنشان کرد: به این دلیل که قدرت خرید مردم پایین آمده، شهرداری‌ها نیز ضعیف شده‌اند. مثلاً یکی از درآمدهای شهرداری از راه پروانه و جواز ساختمان است که به دلیل رکود در حوزه مسکن ساخت و ساز کم شده است.

وی در پایان تصریح کرد: کارگران شهرداری قائمشهر در دریافت سنوات مشکلاتی دارند. شرکت‌های خدماتی معولاً تا پایان سال تسویه حساب می‌کنند. آن وقت سنوات را باید کارفرمای مادر یا همان شهرداری بپردازد.