کد خبر: 6554تاریخ انتشار : ۱۴:۵۱:۱۲ - پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران: مواد مخدر از عوامل اصلی اختلال در خانواده‌ها و ارتکاب جرایم است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران، متلاشی شدن خانواده‌ها، از بین رفتن مشاغل، افزایش جرایم و هزینه‌های گزاف اقتصادی را از جمله آثار شیوع سوء مصرف مواد مخدر در سطح جامعه برشمرد. به گزارش مازنی خبر ، علی اصغر میرزایی گفت: اعتیاد به مواد مخدر به یک مسئله اجتماعی تبدیل شده است […]

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران: مواد مخدر از عوامل اصلی اختلال در خانواده‌ها و ارتکاب جرایم است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران، متلاشی شدن خانواده‌ها، از بین رفتن مشاغل، افزایش جرایم و هزینه‌های گزاف اقتصادی را از جمله آثار شیوع سوء مصرف مواد مخدر در سطح جامعه برشمرد.

به گزارش مازنی خبر ، علی اصغر میرزایی گفت: اعتیاد به مواد مخدر به یک مسئله اجتماعی تبدیل شده است و در برخورد با آن نیز باید همه گروه‌ها و سازمان‌های جامعه مشارکت کنند.

وی ادامه داد: واگذار کردن امر مبارزه با تقاضای مواد مخدر به یک یا دو سازمان که جز پرداختن به این امر چندین وظیفه دیگر هم به عهده دارند و رها کردن علل و عوامل ساختاری مربوط، سرانجامی جز وضع موجود که تقاضا مستمر در حال افزایش است، ندارد چرا که مبارزه با موادمخدر فرآیندی تعطیل ناپذیر و دشوار است.

دبیر شورا بیان داشت: متلاشی شدن خانواده‌ها، از بین رفتن مشاغل و مهارت‌ها، افزایش جرایم، هزینه‌های گزاف اقتصادی و افت زندگی از جمله آثار شیوع سوء مصرف مواد مخدر در سطح جامعه هستند. وجود پدیده اعتیاد به مواد مخدر و پیامدهای آن به‌درستی در دل مردم هراس ایجاد می‌کنند و همه خانواده‌ها را خواهان نوعی اقدام جمعی و اساسی برای کنترل و پیشگیری آن می‌سازد.

میرزایی همچنین، عوامل زمینه‌ساز اجتماعی مانند بیکاری و سرخوردگی، نبود برنامه‌های جایگزین در زندگی، عرضه فراوان، قیمت ارزان و دسترسی آسان به مواد مخدر محرک‌های اصلی گرایش روز افزون جوانان شهری و روستایی به مواد مخدر هستند و نگرانی‌ها را دامن می زند.

وی گفت: سوء مصرف مواد مخدر نه تنها به دلیل آثار سوء فردی بلکه به دلیل پیامدهای منفی آن به یک مسئله اجتماعی بسیار مهم و خطرناک تبدیل شده است. سوء مصرف مواد مخدر یکی از عوامل اصلی اختلال در خانواده‌ها و ارتکاب جرایم است و بهداشت و سلامت افراد و جامعه را با خطرات جدی مواجه می‌سازد و هزینه‌های اقتصادی آن نیز برای کشور از حد تصور خارج است.