کد خبر: 6565تاریخ انتشار : ۱۹:۳۵:۴۷ - پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷

انتقاد یک سرمایه گذار بخش خصوصی به طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان / چالاکی: آقای روحانی؛ آیا مردم مازندران جزئی از مردم ایران نیستند !؟

اختصاصی مازنی خبر : «رحمان چالاکی قادیکلائی» سرمایه گذار بخش خصوصی و عضو دو دوره ستاد انتخابات ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی در سال های ۹۲ و ۹۶ در یادداشتی خطاب به رئیس جمهور از طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان انتقاد و خواستار تجدید نظر در اجرای آن شد. متن این یادداشت […]

انتقاد یک سرمایه گذار بخش خصوصی به طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان / چالاکی: آقای روحانی؛ آیا مردم مازندران جزئی از مردم ایران نیستند !؟

اختصاصی مازنی خبر : «رحمان چالاکی قادیکلائی» سرمایه گذار بخش خصوصی و عضو دو دوره ستاد انتخابات ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی در سال های ۹۲ و ۹۶ در یادداشتی خطاب به رئیس جمهور از طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان انتقاد و خواستار تجدید نظر در اجرای آن شد.

متن این یادداشت به شرح زیر است :

جناب آقای دکتر حسن روحانی ؛

شما در سفر اخیرتان به استان سمنان فرمودید: مشکلات انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان از نظر دولت حل شده است. نخواهیم گذاشت مردم استان های دیگر به زحمت بیافتند و محیط زیست هم به خطر بیافتد . در شورای عالی آب و دولت جلسات مختلف داشتیم و برای این موضوع و مقدمات زیست محیطی بحث کردیم تا آب مورد نیاز به ویژه برای آشامیدن ، صنعت و کشاورزی فراهم شود. از فردا اگر سرمایه گذاری بخواهد برای انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان اقدام کند دولت آمادگی دارد که تمام مجوزات لازم را در اخیار وی بگذارد.

جناب آقای دکتر روحانی؛
شما می خواهید، ۳ استان سرسبز و حاصل خیز شمال ایران را از بین ببرید تا سمنان زادگاه شما آباد شود؟ مطمئن باشید مردم شمال ایران و حامیان دریای خزر در برابر این طرح ایستادگی خواهند کرد.
مازندرانی ها در دولت های قبل زخم خورده هستند و بسیاری از منابع خود مانند آب خطیرکوه ، منطقه امام زاده هاشم و گدوگ سوادکوه را از ما گرفتند و به دیگر استان ها دادند . اگر آن روزها ، مسئولین مازندران در برابر ناملایمتی های دولتمردان مقاومت می کردند امروز حضرتعالی این موضوع را مطرح نمی کردید .
ما اهالی شمال کشور ، دریای خزر را بیش از جان خودمان دوست داریم زیرا باید آن را به نسل های بعد واگذار نمائیم .
شما در صحبت های دیگر فرمودید که دولت از هر سرمایه گذاری که به این حوزه ورود کند استقبال خواهد کرد. اما آقای دکتر روحانی ؛ کدام سرمایه گذار عاقلی خود را در برابر مردم خونگرم مازندران و استان های گیلان و گلستان قرار می دهد !؟

آقای دکتر روحانی؛ شما به عنوان رئیس جمهور حتماً از خشکسالی های چند سال اخیر در استان های شمالی به خصوص استان مازندران مطلع هستید و به خوبی می دانید که کشاورزان زحمتکش این دیار با چه مشکلاتی در حوزه آب دست و پنجه نرم می کنند و حتی بعضی از روستائیان شمال کشور زمین های کشاورزی را به دلیل بی آبی رها کرده و با وضعیت بد اقتصادی رو به رو شدند ؛ آقای دکتر روحانی ، آیا مردم مازندران جزئی از مردم ایران نیستند !؟

آقای رئیس جمهور؛
شما را به مطالعه مصوبات هیات وزیران در سال ۱۳۶۳ ، دعوت می نمایم. در آن سال ها با آن مصوبات ، صنایع مازندران را از ما گرفتند و به استان سمنان و استان های دیگر هدیه دادند و در مقابل گفتند شما قطب کشاورزی خواهید بود! از آن روز به بعد چه صنعت وابسته به کشاورزی در مازندران احداث شده است!؟ در برابر این رفتار ، دستگاه های کارخانه نساجی با بیش از ۶هزار کارگر را در استان های دیگر نصب کردند و کارگران بسیاری را در استان مازندران خانه نشین نمودند.

آقای رئیس جمهور؛
بنده به عنوان یک تولید کننده می گویم که آب نیاز حیاتی اندک صنایع باقی مانده و کشاورزی بیمار در استان مازندران است . ما هیچ حامی جز خدا نداریم و شما را خدا واگذار می کنیم.

مردم مازندران بیش از همه نگران و دغدغه ی زیست محیطی دارند و اجازه نخواهند داد سرنوشت خزر به مانند سرنوشت دریاچه ارومیه، رودخانه زاینده رود ، تالاب گاوخانی و … شود.

ما جزئی از دهکده جهانی هستیم که ملزم به رعایت قانون بقای جهانی بر اساس همزیستی مسالمت آمیز می باشیم. من حسرت می خورم به عنوان عضو ستاد انتخاباتی شما که مردم را دعوت به رای دادن به حضرتعالی می کردم و امروز باید پاسخگوی مطالبه‌ی به حق آنها باشم.

آقای رئیس جمهور؛
دریای خزر زندگی ماست ، آلوده‌اش نکنید که نفس‌مان می گیرد…

 

*** رحمان چالاکی قادیکلائی

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/%D8%B1%D8%AD%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%A7%DA%A9%DB%8C.jpg

  1. مهرداد قربانیان گفت:

    سلام جناب دکتر چالاکی ، روز بخیر.
    من هم از سخنان بجا و شایسته جنابعالی حمایت میکنم.
    دیگر نخواهیم گذاشت به خاک و آب ما چشم بدوزند.
    درود بر شما