کد خبر: 6609تاریخ انتشار : ۹:۴۱:۲۶ - یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد: مرگ ۶۴ نفر براثر حوادث کار در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به کاهش ۹ درصدی مرگ و میر براثر حوادث کار هشت ماهه امسال در استان، شمار تلفات این بخش را ۶۴ نفر اعلام کرد. به گزارش مازنی خبر ، علی عباسی اظهار داشت:در هشت ماهه سالجاری ۶۴نفر مرد بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست […]

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد: مرگ ۶۴ نفر براثر حوادث کار در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به کاهش ۹ درصدی مرگ و میر براثر حوادث کار هشت ماهه امسال در استان، شمار تلفات این بخش را ۶۴ نفر اعلام کرد.

به گزارش مازنی خبر ، علی عباسی اظهار داشت:در هشت ماهه سالجاری ۶۴نفر مرد بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد کاهش داشت و بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در هشت ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان ساری با ۱۰ ، آمل با ۹ و تنکابن با ۸ مورد بیشترین و شهرهای با و شهرهای سوادکوه ،نکا و جویبار و گلوگاه هر کدام با یک مورد فوتی ،‌ کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی تصریح کرد: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۲۶ نفر ، برق گرفتگی با ۲۵ ، اصابت جسم سخت با ۷ و سایر موارد با ۶ مورد در رتبه بعدی قرار دادند و بر اساس تفکیک ماه مرداد با ۱۶ ، مهر با ۱۲ ، تیر با ۹ مورد بیشترین و فروردین با پنج مورد کمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

عباسی ادامه داد: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۱۷مورد بیشترین فوتی و کمتر از ۲۰ سال با ۵ فوتی کمترین آمار را داشتند واز تعداد ۶۴مورد فوتی ۵۳ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند، همچنین از ۶۴ فوت شدگان حوادث کار در هشت ماه سالجاری ۴ نفر دارای ملیت غیر ایرانی هستند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.