کد خبر: 6623تاریخ انتشار : ۱۳:۲۰:۱۷ - دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

مدیرکل ارشاد مازندران: حفظ کرامت انسان بهتر از موقعیت کاری است

مازنی خبر : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران حفظ کرامت انسان را بهتر از موقعیت کاری دانست و گفت: راضی بودن یک کارمند از فعالیتش در اداره بسیار جای مسرت دارد. محمود شالویی در نشست با بانوان کارمند اداره کل و همچنین بانوان شاغل در ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و […]

مازنی خبر : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران حفظ کرامت انسان را بهتر از موقعیت کاری دانست و گفت: راضی بودن یک کارمند از فعالیتش در اداره بسیار جای مسرت دارد.

محمود شالویی در نشست با بانوان کارمند اداره کل و همچنین بانوان شاغل در ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران گفت: زندگی انسان ها با آرامش، آسودگی، همراه با خوشحالی و لبخند بهتر از زندگی تحت فشار کار است.

شالویی اظهار کرد: حفظ کرامت انسان ها بهتر از موقعیت کاری است و راضی بودن یک کارمند از فعالیتش در اداره بسیار جای مسرت و رضایت دارد.

وی بیان کرد: تمام دنیا به گفته قرآن، لهو و لعب و بازیچه است و همه ما در حال حاضر بازیگر و تماشاگر در این دنیا هستیم.

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/IMG_0235.jpg

عالی ترین مقام فرهنگی مازندران ابراز کرد: انسان ها در این دنیا، بازی می کنند اما این امر ماندگاری نیست چرا که همه متعلق به عالَم بالا هستیم و ماندگار در این دنیا و عاَلم فانی نیستیم.

وی گفت: پنداشتن هر انسان به اینکه متعلق به عالَم است، پنداری اشتباه است بنابراین باید به عالَم بالا و رسیدن به درجات این مکان، اهتمام ویژه صورت گیرد.

شالویی با اشاره به اینکه۱۶ آذر علاوه بر روز دانشجو، روز ملاقات مولوی و شمس بود، اظهار کرد: شمس تبریزی، اصالتا خویی و برخی نیز اهل تبریز، وی را نامیدند که به کشف شهود بسیار مشهور بود.

وی بیان کرد: عِلم موجب می شود که انسان به خاطر سرگرمی و مشغولیات از کشف شهود، فاصله بگیرد.

شالویی ابراز کرد: بُریدن به معنای عدم وابستگی است که در کنار یکدیگر، زندگی کنیم اما نباید وابسته زیاد به هم باشیم.

وی با اشاره به این بیت از شعر مولانا که «بشنو از نی چو حکایت می کند از جدایی ها، شکایت می کند» و همچنین آیه «انا الله و انا الیه راجعون»، گفت: بازگشت همه به سوی الله است بنابراین انسان ها باید به اصل خود یعنی عالَم بالا و پروردگار یکتا، توجه و تامل ویژه ای داشته باشند.