کد خبر: 6644تاریخ انتشار : ۱۷:۰۸:۵۷ - سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران معارفه شد

در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی آیین تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در ساری برگزار شد. به گزارش مازنی خبر ، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی مازندران امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران، مسئولان […]

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران معارفه شد

در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی آیین تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در ساری برگزار شد.

به گزارش مازنی خبر ، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی مازندران امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران، مسئولان استانی، اعضای شورای حمل و نقل، راه و شهرسازی و راهداری مازندران در سالن اجتماعات اداره کل هواشناسی مازندران برگزار شد.

در این مراسم با قدردانی از خدمات ۱۴ ماهه عبدالله بهادری در کسوت اداره کلی راه و شهرسازی مازندران، سید محمد نظری به سمت مدیرکل جدید راه و شهرسازی مازندران منصوب و معارفه شد.

عبدالله بهادری مدیرکل سابق راه و شهرسازی مازندران در مراسم تودیعش با اشاره به اینکه در مدت کوتاه فعالیت خدمتی خود تلاش کردم در حوزه توسعه زیرساخت راه‌های مازندران گام برداریم اظهار داشت: موضوع انتزاع راهداری از راه و شهرسازی در مازندران در دوره مدیریت بنده صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه عدم انتزاع راهداری از راه و شهرسازی استان را با چالش مواجه کرده بود، افزود: این اقدام سبب شد تا مشکلات و سرگردانی پیمانکاران رفع شود.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینکه حساب‌های راه و شهرسازی استان در بدو ورود بنده در استان به دلیل عدم پرداخت‌های هزینه‌ای به پیمانکاران مسدود شده است، گفت: خوشبختانه توانستیم از طریق تهاتر و اوراق قرضه مشکلات پیمانکاران برطرف کنیم.

بهادری با بیان اینکه بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان طلب پیمانکاران از راه و شهرسازی استان بوده است، افزود: ساماندهی مطالبات پیمانکاران را با جدیت دنبال کردیم و سبب شد تا حساب اداره کل راه و شهرسازی مازندران بازگشایی کنیم.

وی با اعلام اینکه سیستم امور مالی مستندی در راه و شهرسازی مازندران در دسترس نداشتیم، تصریح کرد: در دوره مدیریت بنده ساماندهی فعالیت اداری راه و شهرسازی مازندران به خوبی صورت گرفته است.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینکه ۴۷ کیلومتر از محورهای استان در ۱۴ ماهه اخیر چهارخطه شده است، گفت: در حوزه راه‌های اصلی استان اقدامات مطلوبی صورت گرفته که چهار خطه کردن محدوده دزدبن تا محدوده را آغاز کردیم و اعتبار مورد نظر آن تامین شده است.

بهادری با بیان اینکه چهار خطه کردن آمل به فریدونکنار در مرحله مناقصه است، افزود: تسریع در تکمیل پروژه چهار خطه گلوگاه به دامغان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۸ پروژه در حوزه راه روستایی در مازندران در دست اجرا داریم، تصریح کرد: ۱۶۸ کیلومتر راه روستایی مازندران را در ۱۴ ماهه اخیر افتتاح و بهره برداری کردیم.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه ۵۱ هزار واحد مسکن مهر استان بهره برداری شده است، گفت: هزار و ۱۷۶ واحد مسکن مهر مازندران امسال آماده افتتاح و بهره برداری بوده و شش هزار واحد مسکن مهر نیمه کاره داریم که به صورت خودمالکی، تسهیلات دولتی و اعتبارات استانی در دست تکمیل است.

بهادری با اشاره به اینکه در حوزه بازآفرینی شهری مازندران تسهیلات و کمک‌های فنی و اعتباری خوبی تخصیص یافته است، افزود: برای نخستین بار در مازندران شهرداران و فرمانداران در حوزه بازآفرینی شهری ورود جدی پیدا کرده و مراکز دارای بافت فرسوده و قدیمی استان شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه بالغ بر دو هزار و ۹۱۷ واحد موجود در بافت‌های فرسوده استان تسهیلات دریافت کردند، تصریح کرد: انتخابات نظام مهندسی ساختمان مازندران برای نخستین بار با اکثریت آرا برگزار شده و آرامش نسبی در سازمان فراهم است.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی مازندران با اعلام اینکه در حوزه معماری و شهرسازی موثرترین اقدامات استان در چارچوب اصول معماری و شهرسازی صورت گرفته است، گفت: حوزه معماری و شهرسازی بستر کار بوده و مدیری موفق بوده که همزمان معماری و شهرسازی را با راهسازی اجرای توامان داشته باشد.

بهادری با بیان اینکه ۸۰ درصد مطالعات احداث دهکده‌های گردشگری در استان انجام شده است، افزود: طرح ویژه توسعه مازندران در مرحله مناقصه است و از طریق وزارت راه و شهرسازی اجرای آن تامین اعتبار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۵ پروژه در حوزه ساختمان اجرایی شده است، تصریح کرد: بالغ بر ۷۵ پروژه در این حوزه در دست اجرایی شدن است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه فضای همدلی و همراهی در استان ایجاد شده است، گفت: ممکن است این فضا سبب از بین رفتن منافع برخی افراد ذینفع در حوزه راه و شهرسازی استان شده است.

تسریع در صدور طرح‌های جامع و تفضیلی شهرهای استان

مهدی رازجویان سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران نیز با اشاره به اینکه در حوزه راه و شهرسازی استان اقدامات شایسته ای صورت گرفته است، افزود: اقدامات این اداره کل در بخش مسکن مهر مفید فایده بوده است.

وی با بیان اینکه مدیرکل جدید راه و شهرسازی مازندران در مسئولیت‌های مختلف استان نقش‌های متعددی داشته است، گفت: انتظارات مردم استان از مدیر جدید راه و شهرسازی که بومی استان بوده و باید در جهت رفع محرومیت‌ها و عقب ماندگی‌ها گام بردارد.

رازجویان با اشاره به اینکه در حوزه بازآفرینی شهری و تسریع در صدور طرح‌های جامع و تفضیلی شهرهای استان اقدام شود، افزود: آزاد راه‌ها و پروژه‌های نیمه تمام استان باید تسریع شود.