کد خبر: 6721تاریخ انتشار : ۱۰:۴۹:۴۸ - جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد: نتوانستیم یک لیتر از آب رودخانه «چشمه کیله» را استیصال کنیم

مازنی خبر : نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: ما رودخانه‌ای داریم به نام رودخانه «چشمه کیله» که ۴۸۰ متر مکعب در ثانیه از آن آب رَد می‌شود اما یک لیتر آن را نتوانستیم استیصال کنیم. «شمس‌الله شریعت‌نژاد» نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد، در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: […]

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد: نتوانستیم یک لیتر از آب رودخانه «چشمه کیله» را استیصال کنیم

مازنی خبر : نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: ما رودخانه‌ای داریم به نام رودخانه «چشمه کیله» که ۴۸۰ متر مکعب در ثانیه از آن آب رَد می‌شود اما یک لیتر آن را نتوانستیم استیصال کنیم.

«شمس‌الله شریعت‌نژاد» نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد، در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امسال بارندگی زیاد بود و کم‌ آبی بخش کشاورزی رفع شد. اما یکی از مضرات زیاد آب این است که ما هیچ مدیریتی بر منابع سطحی نداریم.

وی ادامه داد: ما رودخانه‌ای داریم به نام رودخانه «چشمه کیله» که ۴۸۰ متر مکعب در ثانیه از آن آب رَد می شود اما یک لیتر آن را نتوانستیم استیصال کنیم. از طرفی در فصول گرم سال در برخی مناطق باید با تانکر آب ببریم و هیچ تلاشی برای تأمین آب انجام نمی شود؛ یعنی هرچه داریم خداوند به صورت طبیعی داده و مدیریت انسان‌ها هیچ نقشی در آن ندارد.

وی در خصوص وضعیت کاشت برنج گفت: منطقه ما، منطقه‌ای است که از نظر برنج مساحت کمی دارد و عمده برنج‌کاری‌های ما چون صرفه اقتصادی برای مردم نداشته، تبدیل به باغ مرکبات و گل و گیاه شدند، مقدار کمی هم برنج داریم و سطح تولید چای نیز خیلی کم شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عمده‌ترین مشکلی که در بحث آب داریم، جدا از اینکه آب شرب باید منبع مطمئنی باشد، مدیریت منابع آب سطحی برای کشاورزان منطقه است، زیرا با عمیق شدن رودخانه‌ها و برداشت از شن و ماسه‌شان، چاه‌های دستی مردم هم خشک می‌شود.

شریعت‌نژاد افزود: با این سیل اخیرا، سر دهنه‌هایی که ایجاد شده بود را آب برد و بااین روال در فصل زراعی، اولین مشکل این است که چگونه برای اراضی‌مان آب تأمین کنیم. باوجود اینکه در رودخانه‌ها آب داریم برای اینکه آب را روی اراضی زراعی سوار کنیم محتاج ایجاد سردهنه هستیم که همه اینها نیاز به بررسی و عملیاتی کردن مطالعات دارد.

https://static1.borna.news/thumbnail/WIyS0BaEB3tq/zKlnR2CgDMts54GkxMYEj8fvMMUiCETIT3Il7Z8QJ7YCZYBL8OGb1tkXRmfG0ZrOzG4dCpLzLSmmrKvCe4wUTpRjZ8IGVb0i/1.jpg

برنا