کد خبر: 68تاریخ انتشار : 10:34:34 - سه شنبه 15 مه 2018

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۰ تهران: حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار بماند

به گزارش مازنی خبر ، در شماره جدید تکرار منتشر شد ؛ معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۰ تهران : حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار بماند / باید فرهنگ تلاش را در کشور نهادینه کنیم   حضور مدیران جوان در مسئولیت های مختلف یکی از مطالبات جدی مردم در سال های اخیر […]

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۰ تهران: حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار بماند

به گزارش مازنی خبر ، در شماره جدید تکرار منتشر شد ؛

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۰ تهران :
حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار بماند / باید فرهنگ تلاش را در کشور نهادینه کنیم

http://tekrarnews.ir/wp-content/uploads/%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF%DB%8C.jpeg

 

حضور مدیران جوان در مسئولیت های مختلف یکی از مطالبات جدی مردم در سال های اخیر بوده است . مدیران جوانی که با تلاش و کاربلدی می توانند در آینده در جایگاه های رفیع تر خدمات ارزشمندتری به مردم ارائه دهند. یکی از جوانانی که در شهرداری تهران توانسته است پله های ترقی را با موفقیت سپری کند “امیر رشیدی” است . وی در حال حاضر به عنوان معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۰ تهران مشغول به خدمت است. با او همکلام شدیم که ماحصل این گفتگو را در زیر می خوانید :

*** آقای رشیدی به نظرتان در سالی که به نام سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است ، چه اقداماتی باید در راس برنامه ها قرار بگیرد؟
حمایت از کالای ایرانی از بعد تثبیت اشتغال فعلی ، افزایش اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی جدید حایز اهمیت است. به فرمایش رهبر معظم انقلاب “شما وقتی کالای داخلی را مصرف می کنید به کارگر ایرانی دارید کمک میکنید، به سرمایه ایرانی هم دارید کمک میکنید، رشد و نمو ایجاد میکنید.” اما نکته مهم اینکه حمایت از کالای ایرانی نباید در حد شعار بماند. این موضوع زمانی نتیجه بخش خواهد بود که به عمل درآید، هم از سوی مردم و هم از سوی دولت و مدیران اجرایی. امروزه بسیاری از کالاهای سرمایه ای موردنیاز در صنایع مختلف در داخل قابل تولید است، اما متأسفانه به دلیل وجود رانت هایی در واردات این محصولات از خرید کالای مشابه داخلی خودداری می شود. از طرف دیگر این شعار نباید محملی باشد برای اینکه تولید کننده داخلی در جهت ارتقای کیفیت محصولات خود حرکت نکند.

*** فکر می کنید حمایت از کالای ایرانی چه میزان در توسعه کشور نقش خواهد داشت ؟
حمایت از کالای ایرانی منجر به رونق در اقتصاد خواهد شد و این رونق رشد و توسعه اقتصادی را به دنبال خواهد داشت. به دنبال آن قطعا در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و نیز توسعه فرهنگی اتفاقات قابل قبولی خواهد افتاد. البته نمیتوان گفت که توسعه اقتصادی تنها عامل توسعه همه جانبه در کشور است اما یقینا عاملی بسیار مهم و اساسی در این زمینه میباشد. باید تلاش کنیم توسعه همه جانبه در کشور رقم بخورد . یادمان نرود وقتی کالای ایرانی می خریم یعنی یک چرخه اقتصادی را به چرخش درآوردیم که این چرخش باعث ایجاد سرمایه در خانواده ها و در نهایت رونق اقتصادی در کشور می شود و آنوقت می توان بخش های مهم دیگر را هم به توسعه رساند.

*** خودتان از مدیران جوان و موفق هستید . اهمیت و توجه به جوانان برای مسئولیت‌های مهم باید در چه حدی باشد ؟
با توجه به سرعت پیشرفت و تغییرات اساسی در دنیای امروز ، آنچه که حائز اهمیت است درک درست شرایط ، سلیقه ها و نیازهای متناسب با این اوضاع میباشد. این درک صحیح به‌ویژه در ارتباط با نسل های جدید که علی الخصوص در کشوری مانند ایران که جمعیت قابل توجهی را تشکیل می دهند اهمیت مضاعفی می یابد. قطعا اگر مدیران و تصمیم گیرندگان از میان نسل جوان نباشند این درک درست محقق نمیشود. لذا در برنامه ریزی ها، اولویت بندی ها و تصمیم گیری هایی که همچنان نسل های گذشته اصرار دارند انجام دهند اتفاق قابل قبولی نمی افتد. از همین روست که رهبری معظم همواره به این موضوع تاکید خاص دارند. ایشان در یکی از بیانات خود اینگونه میفرمایند که”جوان در هر جامعه و کشوری محور حرکت است. اگر حرکت انقلابی و قیام سیاسی باشد، جوانان جلوتر از دیگران در صحنه اند.اگر حرکت سازندگی یا حرکت فرهنگی باشد، باز جوانان جلوتر از دیگرانند و دست آنها کارآمدتر از دست دیگران است. جوان و جوانی یکی از درخشندگی های آفرینش الهی است.” انصافا تعابیر زیبا و حکیمانه رهبر معظم انقلاب در ارتباط با جوانان کامل تر ، نافذترین و صحیح تر از هر گفتار و سخنی است که اگر سرلوحه قرار گیرد حلال بسیاری از مسائل و مشکلات خواهدبود.
*** آقای رشیدی به نظرتان مهمترین مشکل کشور در حال حاضر چیست ؟
به اعتقاد بنده مهم ترین مشکل امروز کشور این است که از فرهنگ کار و تلاش دور افتاده ایم. سستی و رخوتی که عمده آن زاییده منفعت طلبی ها و زیاده خواهی های کسانی است که از سفره انقلاب بهره ها برده اند و همچنان اصرار بر ماندن دارند. امروز زمانی است که مردم باید با تصمیم گیری درست انقلابی دیگر برای تغییر نسل در سطوح تصمیم گیری و مدیریتی بیافرینند تا روحی تازه به کشور دمیده شود. ضمن اینکه به فرموده رهبر انقلاب خود نسل جوان نیز نباید منفعل باشند. ایشان در این رابطه فرمایش جالبی دارند و میفرمایند “شما وظیفه‌ الهی و وظیفه وجدانی را فراموش نکنید، هر چه میتوانید تلاش کنید و تلاشتان نافع خواهدبود، یعنی شما میتوانید مسیر کشور را اگر چنانچه غلط است، برگردانید به مسیر درست، آنجاهایی که اشکال دارد، آنجاها را میتوانید برگردانید.” لذا باید فرهنگ تلاش را در کشور نهادینه کنیم.